Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-09, 18:50 Autor: PAP

Śląskie/ Intensywne opady deszczu utrudniły ruch na niektórych drogach

Rozlewiska na drogach i zablokowane przejazdy pod niektórymi wiaduktami to skutki intensywnych opadów, przetaczających się w piątek w woj. śląskim. Od rana w całym regionie strażacy interweniowali ok. 90 razy.

Po południu zalany został m.in. przejazd pod al. Roździeńskego (trasa S86 w Katowicach), prowadzący do dwóch centrów handlowych – to miejsce, w którym często po większych opadach tworzy się rozlewisko.


Dyżurny katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedział PAP, że podobna sytuacja ma miejsce na łącznicy drogi krajowej nr 44 z dk 81 w Mikołowie, w obniżeniu terenu powstało tam rozlewisko. "Strażacy wypompowują wodę, policja jest na miejscu i ręcznie kieruje ruchem, który odbywa się górą" - powiedział dyżurny.


Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska poinformowała, że od 9 do 17 w piątek w związku z opadami i burzami straż zanotowała 88 interwencji. Najwięcej pracy strażacy mają w powiatach mikołowskim, raciborskim, rybnickim i w Katowicach.


Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach powiedział PAP, że do służb kryzysowych nie dotarły informacje o innych poważniejszych zdarzeniach związanych w pogodą. "IMGW właśnie odwołało ostrzeżenie II stopnia, które obowiązywało dla południa województwa" - dodał dyżurny.(PAP)


autor: Krzysztof Konopka


kon/ jann/


Kraj i świat

2023-10-04, godz. 16:00 Śląska Straż Graniczna: ruch na przejściach płynny; kontrole wyrywkowe Ruch na przejściach granicznych ze Słowacją, po tymczasowym wprowadzeniu kontroli, jest płynny; nie ma korków. Straż Graniczna przeprowadza wyrywkowe kontrole… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 Tajwan/ Szefowie partii komunistycznej oskarżeni o "infiltrację"; władze ostrzegają przed ingerencją Chin w wybory Szef i wiceszef Tajwańskiej Ludowej Partii Komunistycznej zostali oskarżeni o zmowę z organami rządowymi Chin w celu wywarcia wpływu na lokalne wybory - podało… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 P.Czarnek: Politechnika Bydgoska rozwija się bardzo dynamicznie (opis) Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich jest chyba najbardziej dynamicznie rozwijającą się politechniką w kraju - powiedział w środę w Bydgoszczy… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 Warszawa setnym przystankiem "Iskry Niepodległej"; P. Gliński: to program, który mówi o polskich ambicjach Warszawa to setny przystanek 'Iskry Niepodległej', mobilnego widowiska edukacyjnego Biura 'Niepodległa' popularyzującego sylwetki ojców niepodległości, ludzi… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 Opole/ Szpital USK otrzyma 60 mln złotych na termomodernizację Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzyma z NFOŚ 60 mln złotych na termomodernizację 20 budynków. To bardzo dobry i przyszłościowy projekt, który… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 Wiceminister Cieplucha zawiadomił Prokuraturę Krajową o możliwości popełnienia przestępstw o charakterze pedofilskim… Wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha poinformował w środę, że zawiadomił Prokuraturę Krajową o możliwości popełnienia czynów zabronionych o… » więcej 2023-10-04, godz. 15:50 Skarżysko-Kamienna/ Wody Polskie ogłosiły przetarg na dokumentację zbiornika Bzin Wody Polskie ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji programowo-przestrzennej i raportu oddziaływania na środowisko zbiornika Bzin w Skarżysku-Kamiennej… » więcej 2023-10-04, godz. 15:50 MI: poprawia się poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców woj. świętokrzyskiego (komunikat) - Ministerstwo Infrastruktury informuje: Planowany zbiornik Bzin w Skarżysku-Kamiennej jest szansą na zwiększenie bezpieczeństwa wodnego mieszkańców województwa… » więcej 2023-10-04, godz. 15:50 Hiszpania/ Ministrowie kultury Polski i Hiszpanii liczą na zacieśnienie współpracy wydawniczej na targach w Madryc… Odbywająca się od środy w Madrycie 41. edycja międzynarodowych targów książki Liber stanowi doskonałą okazję do zacieśniania współpracy wydawniczej… » więcej 2023-10-04, godz. 15:40 Ponad 550 tys. biletów sprzedano w minioną sobotę w kinach, które wzięły udział w akcji Święto Kina 2023 Ponad 550 tys. biletów sprzedano w minioną sobotę w kinach, które wzięły udział w akcji Święto Kina 2023. Około 40 proc. biletów sprzedano tego dnia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »