Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-09, 18:40 Autor: PAP

Izrael/ Główny rabin Jerozolimy o agresji wobec chrześcijan: takie zachowanie jest surowo zabronione

Główny sefardyjski rabin Jerozolimy Shlomo Amar i szef organizacji branży turystycznej tym mieście Jossi Fatael potępili nękanie chrześcijan w Jerozolimie. Rabin w liście napisał, że: "takie zachowanie jest surowo zabronione".

Rabin Shlomo Amar napisał we wtorek w liście odnoszącym się do incydentów wymierzonych w społeczność chrześcijańską w Jerozolimie: "bez wątpienia zrobili to nieodpowiedzialni ludzie, którzy w ogóle nie przestrzegają Tory i jej dróg" - informuje w piątek portal Times of Israel.


Z kolei Fatael napisał w liście do burmistrza Jerozolimy, nawiązując do udziału przedstawiciela władz miasta w proteście przeciw obecności chrześcijan, że jest to "policzkiem wymierzonym w twarz mieszkańców Jerozolimy, którzy utrzymują się z turystyki" i dodał: "Jak byśmy się czuli, gdyby opluwano nas za to, że jesteśmy Żydami? Plucie na chrześcijan to plucie na twarz, wizerunek i status Izraela na arenie międzynarodowej".


Agencja Reutera pisała w lutym, że w ostatnim czasie na Starym Mieście w Jerozolimie nastąpił wzrost liczby antychrześcijańskich incydentów; członkowie wspólnot chrześcijańskich skarżą się, że są nękani i zastraszani przez agresywnych żydowskich ultranacjonalistów.


Z Jerozolimy Marcin Mazur (PAP)


mma/ tebe/


Kraj i świat

2023-09-22, godz. 13:40 Kraków/ Pod hasłem "Multiwersum" rozpoczyna się 21. festiwal Sacrum Profanum Pod hasłem 'Multiwersum' w sobotę w Krakowie rozpocznie się 21. festiwal Sacrum Profanum. 'Hasło oddaje naszą chęć prezentacji tych licznych gatunków… » więcej 2023-09-22, godz. 13:40 Tusk: pomysł, żeby rząd finansował spot, żeby puszczać go przed filmem Holland - aberracja Pomysł, żeby rząd finansował spot, żeby puszczać go w kinach przed filmem Agnieszki Holland 'Zielona Granica', żeby tłumaczyć, że ten film jest zły… » więcej 2023-09-22, godz. 13:30 TRAKO 2023: w ciągu roku PKP Intercity sprzedało 4 mln biletów przez aplikację KOLEO (MediaRoom) 4,2 mln sprzedanych biletów - PKP Intercity podsumowało trwającą rok umowę z KOLEO. „Sukces przerósł wszelkie oczekiwania” - stwierdził Tomasz Gontarz… » więcej 2023-09-22, godz. 13:30 Niemcy/ Opozycja: kanclerz i rząd zbyt bierni wobec problemu migracji, „nie dajemy rady” W związku z rosnącą liczbą osób ubiegających się o azyl w Niemczech, opozycyjna chadecka Unia CDU/CSU apeluje do socjaldemokratycznego kanclerza Olafa Scholza… » więcej 2023-09-22, godz. 13:30 CBOS: 32 proc. zwolenników rządu; 42 proc. - przeciwników 32 proc. badanych zalicza się obecnie do zwolenników rządu, a 42 proc. do przeciwników; 36 proc. respondentów jest zadowolonych z tego, że na czele rządu… » więcej 2023-09-22, godz. 13:30 Prawo.pl: uczelnie mają swobodę kształcenia światopoglądowego na kierunkach lekarskich (MediaRoom) Uczelnie wyższe, zwłaszcza niepubliczne, mają dużą swobodę co do doboru treści światopoglądowych i systemów wartości zawartych w programach kształcenia… » więcej 2023-09-22, godz. 13:30 Borys Budka: Jarosław Kaczyński atakuje polityków opozycji, a ludzie, którzy idą za nim biorą to dosłownie Jarosław Kaczyński atakuje polityków opozycji, a niestety ludzie, którzy idą za nim biorą to dosłownie - powiedział w piątek szef klubu KO Borys Budka… » więcej 2023-09-22, godz. 13:30 Węgry zablokowały wspólne oświadczenie 27 państw UE w sprawie wydarzeń w Górskim Karabachu Węgry zablokowały wspólne oświadczenie 27 państw Unii Europejskiej w sprawie wydarzeń w Górskim Karabachu - podał w piątek portal Insider. » więcej 2023-09-22, godz. 13:30 Turniej WTA w Kantonie - Linette awansowała do finału (krótka) Rozstawiona z numerem pierwszym Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA w Kantonie. W piątek polska tenisistka pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu… » więcej 2023-09-22, godz. 13:20 Ukraina/ Portal wojskowy: władze Białorusi werbują wagnerowców do własnej firmy wojskowej, obiecując im przydział… Władze Białorusi werbują najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera do własnej firmy wojskowej Gardserwis, obiecując im przydział mieszkań poza kolejnością… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »