Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-08, 16:50 Autor: PAP

Niemcy/ Lider zespołu Rammstein odrzuca oskarżenia kobiet i zapowiada podjęcie wobec nich kroków prawnych

Wokalista niemieckiego zespołu Rammsteina Till Lindemann odrzucił w czwartek oskarżenia kobiet, zarzucających mu m.in. odurzanie w celu podejmowania czynności seksualnych, jako „bez wyjątku nieprawdziwe”. Jego prawnicy zapowiedzieli także „podjęcie kroków prawnych przeciwko wszystkim zarzutom” – informuje w czwartek portal dziennika „Welt”.

Interesy 60-letniego muzyka reprezentują berlińscy prawnicy Simon Bergmann i Christian Schertz. Jak wyjaśnili oni w czwartek, „przeciwko ich klientowi zostały postawione poważne zarzuty przez kilka kobiet w sieciach społecznościowych, zwłaszcza na Instagramie, Twitterze i YouTube”.


„Wielokrotnie twierdzono, że kobiety na koncertach Rammstein były odurzane tabletkami gwałtu lub alkoholem, aby umożliwić naszemu klientowi wykonywanie na nich czynności seksualnych. Zarzuty te są bez wyjątku nieprawdziwe” – oświadczyli prawnicy Lindemanna i zapowiedzieli konsekwencje prawne. „W przypadku jakichkolwiek zarzutów tego rodzaju, podejmiemy natychmiastowe kroki prawne przeciwko osobom fizycznym” - podkreślili.


„Welt am Sonntag” opublikował w sobotę obszerne wyniki dziennikarskiego śledztwa. „Kilka kobiet twierdziło, że były odurzone narkotykami na koncertach Rammstein, oraz że były ofiarami napaści na tle seksualnym” - pisała gazeta. Dzień wcześniej portale NDR, WDR i "Sueddeutsche Zeitung" również poinformowały o poważnych zarzutach pod adresem zespołu – przypomina „Welt”.


„W następnych dniach kilka kobiet, niektóre anonimowo, postawiło zarzuty frontmanowi Rammstein, opisując przerażające sytuacje. Młode kobiety były wybierane podczas koncertów i pytane, czy chcą przyjść na imprezę po koncercie. Według opisów niektórych kobiet, dochodziło tam również do aktów seksualnych” – opisuje „Welt”.


W opublikowanym kilka dni temu na Instagramie oświadczeniu zespół Rammstein przekazał, że zarzuty bardzo uderzyły w grupę i „zostały potraktowane niezwykle poważnie”. Podkreślił także, że ważne są bezpieczeństwo i komfort fanów na koncertach Rammstein – zarówno przed, jak i poza sceną.(PAP)


mszu/ adj/


Kraj i świat

2023-09-28, godz. 10:50 P. Müller: nasze wewnętrzne sondaże pokazują, że mamy szansę na samodzielną większość Według naszych wewnętrznych badań mamy szansę na samodzielną większość, dlatego te 2,5 tygodnia jest dla nas kluczowe - podkreślił w czwartek w Radiu… » więcej 2023-09-28, godz. 10:50 Ukraina/ Szef MSZ: jesteśmy głęboko wdzięczni polskiemu społeczeństwu i władzom Jesteśmy bardzo szczerze i głęboko wdzięczni polskiemu społeczeństwu i władzom, które od początku rosyjskiej inwazji zaoferowały nam swą pomoc i otwarte… » więcej 2023-09-28, godz. 10:40 M. Błaszczak: dopóki rządzi PiS, linia obrony jest i będzie na Bugu, a nie na Wiśle (opis) Dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, linia obrony jest i będzie na Bugu, a nie na Wiśle - powiedział w czwartek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak… » więcej 2023-09-28, godz. 10:40 Ukraina/ Szef MSZ: wojna o zboże nie jest potrzebna ani nam, ani Polsce Historia, teraźniejszość i aktualna sytuacja bezpieczeństwa nie pozostawiają nam innego wyboru, jak tylko przezwyciężyć kryzys w relacjach z Polską; wojna… » więcej 2023-09-28, godz. 10:30 Czechy/ Media: premier Fiala chce, a prezydent Pavel nie chce, by czeski ambasador urzędował w Moskwie Prezydent Petr Pavel nie chce, aby Czechy miały ambasadora w Moskwie. Innego zdania jest premier Petr Fiala i szef MSZ Jan Lipavsky, napisał portal gazety Lidove… » więcej 2023-09-28, godz. 10:30 Minister rolnictwa: jest cisza po stronie amerykańskiej ws. budowy silosów zbożowych w Polsce Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski wie, że z ust prezydenta Joe Bidena padła obietnica budowy silosów zbożowych w Polsce, jednak jest cisza w tej sprawie… » więcej 2023-09-28, godz. 10:20 R. Telus: Taras Kaczka swoimi wypowiedziami szkodzi Ukraińcom Ukraiński wiceminister gospodarki i handlu Taras Kaczka znów próbuje szachować Polskę; swoimi wypowiedziami szkodzi Ukraińcom i relacjom społeczeństwa… » więcej 2023-09-28, godz. 10:20 MON: Ataki hybrydowe na polsko-białoruskiej granicy przebiegały i wciąż przebiegają pod ścisłą kontrolą funkcjonariuszy… Ataki hybrydowe na polsko-białoruskiej granicy przebiegały i wciąż przebiegają pod ścisłą kontrolą funkcjonariuszy białoruskich służb - podkreśliło… » więcej 2023-09-28, godz. 10:20 PIE: w ciągu 7 miesięcy br. Polska wyeksportowała 90 tys. ton gofrów i wafli wartych 503 mln euro Polska wyeksportowała w pierwszych siedmiu miesiącach br. 90 tys. ton gofrów i wafli o wartości 503 mln euro - poinformowali analitycy Polskiego Instytutu… » więcej 2023-09-28, godz. 10:20 Austria/ Media: ministrowie 5 krajów Europy Środkowej za utrzymaniem kanałów komunikacji z Rosją Na środowym spotkaniu nieformalnej grupy politycznej Central 5 (C5) w Wiedniu ministrowie spraw zagranicznych Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier opowiedzieli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »