Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-08, 15:30 Autor: PAP

Żaryn: były dziennikarz Fox News po raz kolejny szerzy kłamstwa leżące w interesie Rosji

Były dziennikarz Fox News Tucker Carlson po raz kolejny szerzy kłamstwa leżące w interesie Rosji - napisał w InfoAlercie na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

W ocenie Żaryna Carlson - świadomie lub nie - realizuje cele rosyjskiej propagandy i po raz kolejny szerzy kłamstwa leżące w interesie Rosji. Dodał, że w pierwszym odcinku swojego autorskiego programu, Carlson odniósł się do sytuacji na Ukrainie i wysadzenia zapory w Nowej Kachowce.


"Powielając rosyjskie kłamstwa dziennikarz sformułował - nie poparte żadnymi dowodami - tezy o rzekomej winie Ukraińców, którzy mieli zniszczyć tamę na Dnieprze" - napisał Żaryn i przytoczył wypowiedź Carlsona, w której miał on powiedzieć, że "wysadzenie zapory w Nowej Kachowce może było złe dla Ukrainy, ale dotknęło Rosję bardziej. I może właśnie z tego powodu ukraiński rząd zdecydował się ją zniszczyć".


"Ponadto totalnie ignorując aktualny stan rzeczy związany z agresją Rosji na Ukrainę stwierdził iż, +zapora należała do Rosjan, została zbudowana przez rosyjski rząd i obecnie znajduje się na terytorium należącym do Rosji+ (de facto okupowanym przez Rosję)" - napisał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.


Dodał, że "kłamliwa wypowiedź Tuckera Carlsona została podchwycona i rezonuje w rosyjskich mediach, które od razu informowały, że amerykański dziennikarz o katastrofę na Dnieprze obwinia ukraińską władzę".


"Sądząc, że demaskuje spisek i obnaża kłamstwa Carlson Tucker stał się narzędziem rosyjskiej operacji dezinformacyjnej budującej fałszywy obraz wysadzenia zapory na Dnieprze, w której pełni on – przydatną i istotną dla Kremla - rolę +pożytecznego idioty+" - napisał Żaryn.


Jego zdaniem warto pamiętać, że "wykorzystanie +pożytecznych idiotów+ jest według rosyjskiej doktryny jednym z elementów stosowania tzw. środków aktywnych i ma ono na celu wspieranie działań dezinformacyjnych, decepcyjnych czy agenturalnych".(PAP)


autor: Marcin Chomiuk


mchom/ agz/


Kraj i świat

2023-09-22, godz. 14:50 LM piłkarzy ręcznych – Tournat w siódemce kolejki, bramka Nahiego najefektowniejsza Francuski obrotowy Industrii Kielce Nicolas Tournat znalazł się w najlepszej siódemce 2. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Bramka lewoskrzydłowego… » więcej 2023-09-22, godz. 14:50 Trzecia Droga: 30 września i 1 października to będzie wielki weekend demokracji 30 września i 1 października to będzie wielki weekend demokracji i największy ruch mobilizacyjny w dotarciu do Polski lokalnej; nasi kandydaci zorganizują… » więcej 2023-09-22, godz. 14:50 Prezes PiS: w swoim filmie Agnieszka Holland daje wyraz nienawiści do własnej ojczyzny (krótka2) Agnieszka Holland daje wyraz nienawiści do własnej ojczyzny w swoim ostatnim filmie, a także w wywiadach - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński… » więcej 2023-09-22, godz. 14:40 Po 25 latach od nagrania „Believe” Cher wyda jubileuszową reedycję tego albumu Wydana w listopadzie 1998 roku płyta „Believe” była punktem zwrotnym w karierze Cher. Artystka odeszła od swojego dotychczasowego stylu i zaproponowała… » więcej 2023-09-22, godz. 14:40 Komunikat Totalizatora Sportowego (22-09-2023) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2023-09-22 o godz. 14:00W zakładach Kaskada wylosowano1… » więcej 2023-09-22, godz. 14:40 Tatry w wakacje odwiedziło 1 mln 732 tys. turystów; rekord nie został pobity W minione wakacje, w lipcu i sierpniu, Tatry odwiedziło 1 mln 732 tys. turystów. Frekwencyjny rekord nie został jednak pobity, bo w analogicznym okresie 2021… » więcej 2023-09-22, godz. 14:40 Ukraina/ Prezydent Zełenski o sytuacji wokół zboża: nie trzeba robić politycznego koncertu 'Wybraliśmy ścieżkę prawną, nie trzeba robić politycznego koncertu' - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, komentując sytuację wokół ograniczeń… » więcej 2023-09-22, godz. 14:40 J.Kaczyński: film "Zielona granica" jest przygotowaniem do zburzenia muru na granicy z Białorusią i do zgody na relokację… Film 'Zielona granica' jest przygotowaniem do zburzenia ogrodzenia na polsko-białoruskiej granicy i do zgody na relokację uchodźców - powiedział w piątek… » więcej 2023-09-22, godz. 14:40 Minister Ziobro: te wybory są o bezpieczeństwie (opis) Te wybory są o bezpieczeństwie. Jeżeli chcemy bezpiecznej Polski, obrony każdego centymetra polskiej ziemi, wybierajmy kandydatów do Sejmu z list Zjednoczonej… » więcej 2023-09-22, godz. 14:40 Ekstraklasa piłkarska – Śląsk Wrocław goli z gry nie traci Śląsk Wrocław wygrał ostatnie pięć meczów i w żadnym z nich nie stracił gola z gry. Świetna seria sprawiła, że zespół trenera Jacka Magiery do meczu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »