Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-07, 14:10 Autor: PAP

W Londynie stanie pomnik Indiany Jonesa

Na Leicester Square w stolicy Anglii pod koniec czerwca zostanie odsłonięty pomnik słynnego filmowego archeologa Indiany Jonesa. Jego statua dołączy do monumentów innych kultowych bohaterów filmowych, które tworzą słynną aleję Scenes in the Square .

Jaś Fasola, Sherlock Holmes, Batman, Miś Paddington, Harry Potter czy Królik Bugs. Rzeźby tych słynnych postaci można oglądać na szlaku pomników na słynnym Leicester Square. Wkrótce dołączy do nich nie mniej sławny archeolog Indiana Jones, bohater pięciu filmów i kilku seriali. Jego pomnik zostanie odsłonięty pod koniec tego miesiąca. Na razie, jak podaje serwis Euronews, na placu pojawiła się tajemnicza skrzynia podpisana jako własność dra H. Jonesa. Skojarzenie ze skrzynią, w której znajdowała się Arka Przymierza z pierwszej przygody Indy’ego zdaje się nieprzypadkowe. Tym bardziej, że tuż obok ktoś zostawił kapelusz i bicz.


Aleja pomników postaci filmowych Scenes in the Square to projekt realizowany od 2020 roku stworzony przez organizację Heart of London i Radę Westminsteru. Jest jedną z popularniejszych bezpłatnych atrakcji turystycznych stolicy Anglii. Odlane z brązu posągi przedstawiają nie tylko słynne filmowe postaci, ale też słynne rekwizyty i sceny. Jak twierdzi Mark Williams, dyrektor Destination for Heart of London Business Alliance, wszyscy są niezmiernie podekscytowani przed powitaniem w Scenes in the Square Indiany Jonesa. "Szlak pomników to prawdziwa celebracja rozrywki. Niewiele postaci jest bardziej godnych dołączenia do tego grona niż legendarny Indiana Jones" - powiedział.


Najnowszy film o przygodach nieustraszonego archeologa, “Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, miał światową premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Główną rolę zagrał Harrison Ford, dla którego było to pożegnanie z tą postacią. Partnerują mu Phoebe Waller-Bridge jako Helena i Mads Mikkelsen jako nazista Jurgen Voller. Film do brytyjskich kin trafi 28 czerwca i prawdopodobnie właśnie tego dnia zostanie na Leicester Square odsłonięty zostanie pomnik dra Henry’ego Waltona „Indiany” Jonesa Jr. Prawdopodobnie, bo dokładnej daty jeszcze nie ujawniono. W Polsce film “Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” będzie można oglądać od 30 czerwca. (PAP Life)


agf/ gra/


Kraj i świat

2023-10-03, godz. 18:20 Premier: niebawem przedstawimy kolejną część programu profrekwencyjnego Na terenach wiejskich o wiele mniej osób uczestniczy w wyborach, a przecież głos musi być tak samo ważny w gminach miejsko-wiejskich, jak i w dużych miastach… » więcej 2023-10-03, godz. 18:20 J. Kowalski: W Polsce powinien być zniesiony przywilej wyborczy dla mniejszości narodowych W Polsce powinien być zniesiony przywilej wyborczy dla mniejszości narodowych - mówił we wtorek wiceminister sprawiedliwości Janusz Kowalski, który przyjechał… » więcej 2023-10-03, godz. 18:20 Rybnik/ Utrudnienia w związku z budową brakującego odcinka obwodnicy Odcinki trzech ulic zostaną od środy zamknięte w Rybniku (Śląskie) w związku z trwającą budową brakującego odcinka obwodnicy tego miasta w ciągu Drogi… » więcej 2023-10-03, godz. 18:20 Katowice pilotażowo skorzystają z pomocy owiec przy utrzymaniu zieleni Z pomocy owiec pilotażowo skorzysta samorząd Katowic w utrzymaniu zieleni w dzielnicy Brynów. Stado 35 owiec kaukaskich odmiany bezmlecznej rozpoczęło pracę… » więcej 2023-10-03, godz. 18:20 Prezydent: Joe Biden podkreślił, że możemy być pewni wsparcia ze strony NATO w przypadku prowokacji (opis) Prezydent USA Joe Biden podkreślił, że Polska może być pewna stuprocentowego wsparcia ze strony NATO, zarówno Kwatery Głównej, jak i państw członkowskich… » więcej 2023-10-03, godz. 18:20 Seszele/ Lider opozycji oskarżony o czary; twierdzi, że sprawa jest motywowana politycznie Lider głównej partii opozycyjnej Republiki Seszeli, kandydat w najbliższych wyborach prezydenckich, został oskarżony o czary. Po zatrzymaniu wyszedł z aresztu… » więcej 2023-10-03, godz. 18:10 Podlaskie/ Strażacy opanowali pożar w Biebrzańskim PN, w nocy teren będzie jeszcze monitorowany Strażacy opanowali pożar, który we wtorek wczesnym popołudniem wybuchł na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Trwa dogaszanie pojedynczych miejsc, w… » więcej 2023-10-03, godz. 18:10 UE/ Europarlament za zwiększeniem wieloletniego budżetu na reagowanie kryzysowe; chce dodatkowych 10 mld euro Parlament Europejski opowiedział się w głosowaniu we wtorek za zwiększeniem wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 na reagowanie kryzysowe o 10 mld euro… » więcej 2023-10-03, godz. 18:00 R. Trzaskowski: my patrzymy w przyszłość i chcemy rozmawiać o konkretach; PiS chce mówić tylko o nas (krótka) W wyborach 15 października chodzi o przyszłość kolejnych pokoleń; my patrzymy w przyszłość i chcemy rozmawiać o konkretach, a oni tylko i wyłącznie… » więcej 2023-10-03, godz. 18:00 MSWiA: Przywrócenie tymczasowej kontroli na granicy polsko-słowackiej (komunikat) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje: 'Przywrócenie tymczasowej kontroli na granicy polsko-słowackiej Od środy, 4 października od… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »