Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-06, 21:50 Autor: PAP

Niemcy/ Zespół Rammstein reaguje na zarzuty: zatrudniono prawników, zwolniono kontrowersyjną asystentkę

Niemiecki zespół hardrockowy Rammstein podejmuje działania wobec nasilających się poważnych zarzutów wobec jego frontmana, Tilla Lindemana. Zatrudniono prawników oraz agencję PR specjalizującą się w zarządzaniu kryzysowym. Zwolniono też Rosjankę Alionę Makiejewą, która jako asystentka zespołu i „casting director” werbowała młode kobiety do udziału w tzw. Row Zero na koncertach – podał we wtorek portal dziennika „Welt”.

Intensywna dyskusja na temat ewentualnych działań śledczych wobec zespołu toczy się w Niemczech od weekendu. Federalna minister rodziny Lisa Paus (Zieloni) wezwała we wtorek do lepszej ochrony uczestników koncertów i imprez, organizowanych przez Rammstein. Ponadto władze Monachium miały ustalić z zespołem, że podczas czterech koncertów odbywających się w tym mieście w dniach 7, 8, 10 i 11 czerwca nie będą odbywać się żadne pokoncertowe „imprezy zakulisowe”.


Ja ustalił we wtorek „Welt”, Makiejewa „otrzymała od managementu zakaz wstępu na koncerty Rammstein ze skutkiem natychmiastowym”. „Rosjanka jest obecnie w Monachium, ale wkrótce ma rozpocząć podróż do domu, do Rosji” – dodał portal, podkreślając, że to ona „rekrutowała młode kobiety na koncerty Rammsteina i dostarczała je frontmanowi Tillowi Lindemannowi”.


„Casting” odbywał się za pośrednictwem mediów społecznościowych, głównie Instagrama, gdzie 20-latki były weryfikowane na podstawie zamieszczanych przez nich zdjęć i nagrań – nie trzeba było być fanką zespołu, wystarczył odpowiedni wygląd i styl. Po przejściu przez selekcję kobiety mogły wskazać, w których koncertach na trasie chcą uczestniczyć i otrzymywały bezpłatne wejściówki.


Proceder ten oburzał tzw. starych fanów Rammstein, którzy na forach społecznościowych podkreślali, że nigdy nie dostali takiej możliwości, latami płacąc za bilety na koncerty. Na obecnej trasie cena biletu na koncert w Monachium to od 155 (najtańsze miejsca) do nawet 430 euro (w sektorze najbliżej sceny).


Makiejewa jako „dyrektor castingu” była związana z zespołem od 2019 roku. „Osoby bliskie Rammstein zwracają uwagę, że Makiejewa nigdy nie otrzymała od zespołu żadnych pieniędzy” – ustalił „Welt”.


Jak dowiedział się portal, zespół w miniony piątek zatrudnił agencją PR z Berlina, która specjalizuje się w komunikacji kryzysowej. „Jeśli chodzi o media, Rammstein jest kompletnie niedoświadczony; zespół do tej pory nie miał nawet własnego rzecznika” – podkreśla „Welt”.


Z umowy z zaangażowaną przez zespół agencją PR wynika, że zlecono już zbadanie zarzutów „znanej kancelarii prawnej”. „Jednak okres śledztwa wydaje się dość dziwny: pierwsze wyniki powinny być dostępne już w piątek. Pod uwagę zostaną wzięte również wyniki wewnętrznej ankiety mailowej, którą management zespołu przeprowadził wśród pracowników wkrótce po pojawieniu się pierwszych zarzutów, wysuniętych przez Shelby Lynn” – opisuje „Welt”.


22-letnia Irlandka oskarżyła Rammstein jako pierwsza, pod koniec maja. Lynn była na koncercie zespołu w Wilnie w strefie Row Zero. Kobieta zarzuciła ekipie podanie alkoholu ze środkami odurzającymi, działającymi kilka godzin. Po odzyskaniu przytomności na ciele odkryła siniaki niewiadomego pochodzenia.


NDR oraz „Sueddeutsche Zeitung” przeprowadziły dziennikarskie śledztwo jako pierwsze redakcje. Rozmawiały z dwiema młodymi kobietami, które opowiedziały, w jaki sposób zostały „zrekrutowane” na spotkanie z Lindemannem na początku 2020 roku. Obydwie opowiedziały również o domniemanych aktach seksualnych, na które nie wyraziły zgody, oraz alkoholu i używkach za kulisami.


Jak podkreślił „Welt”, także do jego redakcji zgłosiły się kolejne ofiary, we wtorek po południu „trwała jeszcze weryfikacja ich zeznań” przez dziennikarzy. (PAP)


mszu/ ap/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 18:40 Premier: Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli Ja zostawiłem bardzo dobrze płatną pracę w banku - dla Polski, a szef PO Donald Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli, dla interesów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Jarosław Sellin: jeszcze nigdy nie przeznaczano tylu środków na zabytki, co za naszej władzy Jeszcze nigdy nie przeznaczano takich środków na zabytki, co za naszej władzy. W Programie Ochrony Zabytków przeznaczamy na nie 250 milionów złotych. Kiedy… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier w Lubinie: nigdy wcześniej tutaj nie było takich inwestycji, takich środków Nigdy tutaj nie było takich inwestycji, takich środków. Gdybym chciał mówić o wszystkich, to nie starczyłoby czasu - powiedział w piątek premier Mateusz… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier: chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków Chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków; to dla nas kluczowa część naszej wizji. Nie chcemy nielegalnych imigrantów -… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Wielkopolskie/ Koniec utrudnień na autostradowej obwodnicy Poznania Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech aut osobowych między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Trwa rozładowywanie zatoru na autostradowej obwodnicy … » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Jacek Sasin: będziemy wspierać system odnowy zabytków Będziemy wspierać dalej zabytki. Chodzi o to, żeby to nie było doraźne, tylko cały system wsparcia odnowy zabytków - powiedział w piątek w Supraślu (Podlaskie)… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Tyson Fury zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej Brytyjski pięściarz Tyson Fury poinformował na platformie X, że zmierzy się z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem w Arabii Saudyjskiej. Długo wyczekiwana walka… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 MF: Orlen największym podatnikiem CIT za 2022 r. Zgodnie z opublikowanymi przez resort finansów danymi, Orlen jest największym podatnikiem CIT za 2022 r. w kategorii podatnicy indywidualni. Podatek należny… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 Holandia/ Setki książek napisanych przez AI sprzedaje największa księgarnia internetowa w kraju Największa księgarnia internetowa w Niderlandach Bol.com sprzedaje setki książek napisanych przez sztuczną inteligencję (AI) - informuje w piątek rozgłośnia… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 Francja/ Sondaż: 91 proc. żydowskich studentów doświadczyło antysemityzmu We Francji 91 proc. żydowskich studentów doświadczyło antysemityzmu - wynika z badania Ifop na zlecenie Związku Studentów Żydowskich Francji (UEJF). Antysemityzm… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »