Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-06, 13:50 Autor: PAP

Prokuratura wystąpi do Włoch o materiały z śledztwa ws. śmierci wójta Jaworza

Gotowy jest już Europejski Nakaz Dochodzeniowy o udostępnienie przez stronę włoską materiałów z postępowania w sprawie śmierci wójta Jaworza – dowiedziała się we wtorek PAP od rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Agnieszki Michulec. Zostanie wysłany po 20 czerwca.

"Europejski Nakaz Dochodzeniowy został już opracowany. Dokument jest obecnie tłumaczony i po 20 czerwca zostanie przekazany stronie włoskiej" – powiedziała prokurator Michulec. Nie była w stanie określić, kiedy materiały ze śledztwa dotrą do Bielska-Białej.


Wójt Jaworza, gminy położonej koło Bielska-Białej, Radosław Ostałkiewicz przebywał służbowo na Sardynii. W nocy z 8 na 9 maja wypadł z okna hotelu. Poniósł śmierć na miejscu. Miejscowa policja ustaliła, że był to wypadek. Przeprowadzona we Włoszech sekcja zwłok potwierdziła, iż przyczyną śmierci był upadek z okna.


Sprawę badają Włosi. Osobne śledztwo wszczęła bielska prokuratura. Jest ono prowadzone w kierunku przestępstwa z art. 155 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.


Rzecznik prokuratury Agnieszka Michulec powiedziała, że w Bielsku-Białej trwają przesłuchania osób, które także uczestniczyły w wizycie na Sardynii. Śledczy oczekują także na wyniki sekcji zwłok, która została przeprowadzona w Polsce. "Nie udzielamy informacji o szczegółach śledztwa" – oznajmiła prokurator Michulec.(PAP)


Autor: Marek Szafrański


szf/ mark/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 19:30 Finlandia/ Media: przy granicy z Rosją wojsko zawarło umowy z właścicielami terenów; będzie płacić za możliwość… Dziesiątki właścicieli nieruchomości położonych wzdłuż wschodniej granicy Finlandii zawarło umowy z siłami zbrojnymi tego kraju. W zamian za pieniężną… » więcej 2023-09-29, godz. 19:30 Straż Graniczna o piątkowej publikacji "GW": to kolejna odsłona ataku na polskich funkcjonariuszy i podważanie zasadności… To kolejna odsłona ataku na polskich funkcjonariuszy i podważanie zasadności budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej. To szczególnie niebezpieczna narracja… » więcej 2023-09-29, godz. 19:30 Premier: luka vatowska za czasów PO wynosiła 262 mld zł Luka vatowska za czasów PO wynosiła 262 mld zł; to siedem albo osiem tysięcy szkół lub ponad 5 tys. kilometrów dróg ekspresowych i autostrad - mówił… » więcej 2023-09-29, godz. 19:20 Mazowieckie/ Koniec utrudnień na dk 7 pod Płońskiem, gdzie auto z 5-osobową rodziną z Ukrainy uderzyło w barierki Nie ma już utrudnień w ruchu pojazdów na drodze krajowej nr 7 w rejonie Płońska, gdzie w piątek po południu osobowo-dostawcze renault, którym podróżowała… » więcej 2023-09-29, godz. 19:20 Francja/ Najbogatszy Francuz i rosyjski oligarcha objęci wstępnym dochodzeniem w sprawie prania pieniędzy Najbogatszy Francuz i właściciel koncernu dóbr luksusowych LVMH Bernard Arnault i rosyjski oligarcha Nikołaj Sarkisow zostali objęci wstępnym dochodzeniem… » więcej 2023-09-29, godz. 19:20 Szef MKiDN Piotr Gliński rozpocznie w sobotę dwudniową wizytę w USA W sobotę i niedzielę minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński będzie przebywał z dwudniową wizytą w USA; weźmie udział m.in. w 86. Paradzie… » więcej 2023-09-29, godz. 19:10 Szwajcaria/ Wprowadzono sankcje na Iran za eksport dronów do Rosji Rada Związkowa Szwajcarii zdecydowała w czwartek o wprowadzeniu kolejnych sankcji na Iran w związku z eksportem dronów do Rosji; decyzję podjęto w ramach… » więcej 2023-09-29, godz. 19:10 Premier: to w czasach Tuska poziom wypadków śmiertelnych na drogach sięgnął zenitu To w czasach rządów Donalda Tuska poziom wypadków śmiertelnych na polskich drogach sięgał zenitu. Panie Tusk, wstydź się wykorzystywać ludzką tragedię… » więcej 2023-09-29, godz. 19:10 Pomorskie/ Nowo wybudowany stadion lekkoatletyczny w Ustce gotowy do użytku Zakończyła się budowa stadionu lekkoatletycznego w Ustce, który w piątek uzyskał świadectwo kategoryzacji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Cieszę się… » więcej 2023-09-29, godz. 19:10 Kraków/ Prezydent: harcerstwo odpowiada na wyzwania współczesności (opis) Wierzę, że Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego będzie pokazywać, że harcerstwo jest nie tylko czymś, co ma 113 lat, ale że jest żywe, aktualne, wychodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »