Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-05, 20:10 Autor: PAP

M.Mastalerek: prezydent wyraził zgodę na to, by niektórzy jego współpracownicy wystartowali do Sejmu

Niektórzy współpracownicy Andrzeja Dudy chcieliby startować do Sejmu; wiem, że prezydent niektórym wyraził na to zgodę. Natomiast na pewno nie będzie w żaden sposób zabiegał o miejsca dla nich na liście PiS - powiedział w poniedziałek w Polsat News prezydencki doradca Marcin Mastalerek.

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 i zapowiedział, że w trybie kontroli następczej skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.


Społeczny doradca prezydenta Marcin Mastalerek pytany był w poniedziałek o to, czy prezydent Duda dostał od PiS obietnicę, że - w zamian za podpis pod ustawą o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów - "będzie mógł umieścić na listach ludzi z Kancelarii Prezydenta".


"Prezydent, nawet kiedy był parlamentarzystą, nigdy nie angażował się w sprawy partyjne i nigdy w taki sposób nie rozmawia i w ogóle nie było nigdy takich rozmów" - odpowiedział Mastalerek.


Przyznał jednocześnie, że wie, iż "niektórzy współpracownicy prezydenta chcieliby się sprawdzić i startować do Sejmu". "Wiem, że prezydent niektórym wyraził na to zgodę" - dodał.


"Natomiast na pewno nie będzie w żaden sposób zabiegał o miejsca dla nich na liście" - zastrzegł Mastalerek. W jego opinii, to PiS-owi "powinno na tym zależeć". "Bo jeśli masz na przykład ministra czy doradcę prezydenta Dudy - najpopularniejszego polityka w kraju - to możesz się tym chwalić, to możesz mówić właśnie o współpracy" - stwierdził.


"Prezydent nie rozmawiał o tym z premierem i nie będzie z nikim o tym rozmawiał" - zaznaczył prezydencki doradca.


Mastalerek, pytany, czy wybiera się do Sejmu, odparł: "Nie, to jest niemożliwe".(PAP)


Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka


sdd/ tgo/


Kraj i świat

2023-10-01, godz. 14:10 D. Tusk: tej siły już nic nie zatrzyma, zmiana jest nieuchronna (opis) Dzisiaj następuje wielka zmiana, ten moment to sygnał wielkiego polskiego odrodzenia. Tej siły już nic nie zatrzyma, olbrzym się obudził; zmiana jest nieuchronna… » więcej 2023-10-01, godz. 14:10 Turniej WTA w Pekinie - Linette awansowała do drugiej rundy debla Magda Linette i amerykańska tenisistka Peyton Stearns awansowały do drugiej rundy debla turnieju WTA 1000 w Pekinie. W niedzielę pokonały Włoszki Elisabettę… » więcej 2023-10-01, godz. 14:00 D. Tarczyński (PiS): Polska jest ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa w Europie Polska jest ostatnim bastionem Europy, ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa. Obiecujemy, że ochronimy nasze kobiety i Polskę. Nie doprowadzimy do… » więcej 2023-10-01, godz. 13:40 Niemcy/ Przewodniczący Centralnej Rady Żydów jest zaniepokojony poparciem dla partii AfD Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster wyraził zaniepokojenie poparciem, jakie w sondażach deklarują ankietowani dla prawicowej… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 J. Owsiak do uczestników "Marszu Miliona Serc": jesteście wspaniałymi Polakami, którzy przyjechali tu rozmawiać o… Jesteście wspaniałymi Polakami, którzy przyjechali tu rozmawiać o Polsce; miejcie ten dzisiejszy spacer głęboko w sercu, by 15 października spotkać się… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 Rzecznik PiS: to największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna To największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna - powiedział w niedzielę rzecznik PiS Rafał Bochenek otwierając konwencję PiS w Katowicach… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 Hiszpania/ Liczba ofiar śmiertelnych pożaru w dyskotece w Murcji wzrosła do dziewięciu Co najmniej dziewięć osób zginęło w pożarze, który wybuchł w niedzielę nad ranem w znanej dyskotece 'Teatr' w Murcji w południowo - wschodniej Hiszpanii… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 R. Trzaskowski: chcemy Polski, w której to kobieta decyduje o swoim zdrowiu i życiu (krótka7) Chcemy Polski, w której to kobieta decyduje o swoim zdrowiu i o swoim życiu. Chcemy Polski, w której mundur jest szanowany, w której policja i służby mundurowe… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 D. Tusk: marsz jeszcze się nie zaczął, a jest już nas prawie milion (krótka8) Marsz jeszcze się nie zaczął, a jest już nas prawie milion. Pójdziemy Marszałkowską i wtedy dopiero Polska i Europa zobaczą, ilu nas dzisiaj jest. Niewyobrażalne… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 D.Tusk: jesteśmy zjednoczeni, z wiarą we własne siły (krótka9) Jesteśmy dzisiaj wszyscy zjednoczeni, z wiarą we własne siły. To jest ta zasadnicza zmiana dzisiaj, która jest widoczna gołym okiem - powiedział w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »