Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-05, 19:40 Autor: PAP

Coldplay niemal zrealizował ekologiczne założenia ostatniej trasy koncertowej

Niemal, bo trasa zakończy się w listopadzie tego roku. Muzycy postanowili jednak, że już się pochwalą. Artyści wyjaśnili, że do tej pory, w porównaniu z poprzednią trasą, obecne tournée miało ślad węglowy niższy o 47 proc. Co więcej, artyści posadzili już 5 mln drzew.

„Kiedy po raz pierwszy ogłosiliśmy trasę koncertową +Music Of The Spheres+, mieliśmy nadzieję, że będzie ona jak najbardziej korzystna dla środowiska i zmniejszy naszą bezpośrednią emisję dwutlenku węgla (pochodzącą z produkcji koncertów, transportu, podróży zespołu i ekipy) o 50 proc.” – wyjaśnili w oświadczeniu cytowanym przez „Billboard” muzycy.


Choć przed nimi jeszcze długa droga związana z trasą koncertową, pierwotne założenia zespołu, dzięki wsparciu ekipy i fanów, udało się prawie osiągnąć. Grupie udało się bowiem zmniejszyć wspomniany ślad węglowy o 47 proc. Jak informuje dalej Coldplay, swoje ekologiczne działania wzmocnili sadząc 5 mln drzew w 17 krajach, które odwiedzili na trasie.„Po prostu przychodząc na nasze koncerty pomogliście nam posadzić miliony drzew, jak również wesprzeć wiele organizacji ekologicznych, jak The Ocean Cleanup i ClientEarth” – podkreślili muzycy. Przy okazji zapewnili, że zamierzają kontynuować swoje ekologiczne praktyki. „Wszędzie, gdzie to możliwe, korzystamy z pojazdów elektrycznych i paliw alternatywnych, a także ograniczamy odpady i zużycie plastiku do minimum”.


Za podobną postawę podziękowali także fanom, których wysiłki przed, w trakcie i po koncertach ułatwiły realizację poczynionych wcześniej założeń. Muzycy dali jasny dowód na to, że chociażby korzystanie przez fanów z komunikacji miejskiej czy rowerów, celem udania się na ich koncert, a także przynoszenie bidonów i butelek wielokrotnego użytku, przyczynia się do dużej zmiany.Liczby, na które zespół powołuje się w swoim oświadczeniu nie są jedynie czczymi przechwałkami. Dane zostały niezależnie ocenione i potwierdzone przez profesora Johna E. Fernandeza z MIT Environmental Solutions Initiative. Naukowiec bardzo pochwalił starania zespołu i podkreślił, że muzycy zasługują na uznanie nie tylko w kwestii wdrażania innowacyjnych rozwiązań, ale także propagowania wiedzy na temat środowiska, tak wśród fanów, jak i innych artystów. (PAP Life)


mdn/moc/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 18:40 Premier: Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli Ja zostawiłem bardzo dobrze płatną pracę w banku - dla Polski, a szef PO Donald Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli, dla interesów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Jarosław Sellin: jeszcze nigdy nie przeznaczano tylu środków na zabytki, co za naszej władzy Jeszcze nigdy nie przeznaczano takich środków na zabytki, co za naszej władzy. W Programie Ochrony Zabytków przeznaczamy na nie 250 milionów złotych. Kiedy… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier w Lubinie: nigdy wcześniej tutaj nie było takich inwestycji, takich środków Nigdy tutaj nie było takich inwestycji, takich środków. Gdybym chciał mówić o wszystkich, to nie starczyłoby czasu - powiedział w piątek premier Mateusz… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier: chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków Chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków; to dla nas kluczowa część naszej wizji. Nie chcemy nielegalnych imigrantów -… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Wielkopolskie/ Koniec utrudnień na autostradowej obwodnicy Poznania Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech aut osobowych między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Trwa rozładowywanie zatoru na autostradowej obwodnicy … » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Jacek Sasin: będziemy wspierać system odnowy zabytków Będziemy wspierać dalej zabytki. Chodzi o to, żeby to nie było doraźne, tylko cały system wsparcia odnowy zabytków - powiedział w piątek w Supraślu (Podlaskie)… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Tyson Fury zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej Brytyjski pięściarz Tyson Fury poinformował na platformie X, że zmierzy się z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem w Arabii Saudyjskiej. Długo wyczekiwana walka… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 MF: Orlen największym podatnikiem CIT za 2022 r. Zgodnie z opublikowanymi przez resort finansów danymi, Orlen jest największym podatnikiem CIT za 2022 r. w kategorii podatnicy indywidualni. Podatek należny… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 Holandia/ Setki książek napisanych przez AI sprzedaje największa księgarnia internetowa w kraju Największa księgarnia internetowa w Niderlandach Bol.com sprzedaje setki książek napisanych przez sztuczną inteligencję (AI) - informuje w piątek rozgłośnia… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 Francja/ Sondaż: 91 proc. żydowskich studentów doświadczyło antysemityzmu We Francji 91 proc. żydowskich studentów doświadczyło antysemityzmu - wynika z badania Ifop na zlecenie Związku Studentów Żydowskich Francji (UEJF). Antysemityzm… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »