Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-05, 16:20 Autor: PAP

Katowice/ 9 czerwca startuje Forum GEN.PL

W piątek na katowickim Muchowcu odbędzie się bezpłatne Forum GEN.PL, na którym młodzi ludzie będą dyskutować na najważniejsze dla nich tematy. Rozmowom towarzyszyć będą prowadzone przez ekspertów debaty, a wydarzenie zakończy koncert O.S.T.R.

Główne pytania, na które młodzi ludzie będą odpowiadać podczas wydarzenia to: W jakim państwie chcą żyć? Na jakich wartościach chcą opierać swoje życie? Czy tak szeroko promowana pogoń za nowoczesnością, indywidualizmem, samorealizacją to rzeczywiście klucz do spełnienia prawdziwych potrzeb młodego pokolenia?


Forum GEN.PL odda głos młodym, którzy będą w roli twórców narracji zamiast, jak dotąd, biernych słuchaczy. Organizatorem Forum jest Fundacja Projekt PL, która zajmuje się badaniem wpływu nowoczesnych technologii na człowieka, społeczeństwo i gospodarkę. Wstęp na wydarzenie jest wolny jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje wcześniejsza rejestracja.


"To jest miejsce, gdzie chcemy stworzyć takie międzypokoleniowe miejsce dialogu między ludźmi młodymi, a dużo starszymi, bardziej doświadczonymi, bo wyszliśmy z założenia, że obecne konferencje, kongresy nie do końca dają głos młodym ludziom. Młodzi ludzie często są tam zapraszani, ale nikt nie wsłuchuje się w to, co oni sami mają do powiedzenia" – powiedział w rozmowie z PAP Piotr Trzciński, rzecznik prasowy wydarzenia.


Młodzi ludzie to osoby, które będą tworzyć nasz kraj. Jednak w ich życiu są obecne zagrożenia takie jak pandemia, wojna czy sztuczna inteligencja, które zachwiały ich poczuciem bezpieczeństwa.


"Zagrożenia technologiczne z drugiej strony mogą stać się ogromnym atutem tych młodych ludzi, ponieważ oni w tym nowym świecie poruszają się bardzo biegle i dzięki temu są w stanie, jeżeli wpoimy im ważne wartości do głowy i przekonamy ich, że te wartości rzeczywiście są cenne to w połączeniu z tą kreatywnością, pomysłowością, z nowoczesnymi technologiami, to jestem przekonany, że oni będą mogli lepiej kształtować swoje życie prywatne i zawodowe" – podkreślił Trzciński.


Na Forum odbędą się także debaty młodych z doświadczonymi ekspertami. Katowicki Muchowiec stanie się miejscem międzypokoleniowej debaty m.in. na tematy technologiczne, biznesowe, prawnicze, ekonomiczne, medialne czy polityczne. Poruszone zostaną również kwestie takie, jak wellbeing, podróże, polityka miejska czy medytacja.


"Młodzi ludzie będą mogli się wypowiedzieć, a my będziemy czerpać z ich kreatywności. Połączymy to doświadczenie, wiedzę, wybitnych ekspertów różnych dziedzin, właśnie z tą młodzieńczą kreatywnością. Te pomysły młodych ludzi często wydają się zwariowane, a mogą okazać się naprawdę skuteczne w przyszłości" – zaznaczył rzecznik.


Uczestnicy Forum GEN.PL będą mieć także okazję do rozmów z rówieśnikami i do zdobycia cennych kontaktów biznesowych i osobistych, które mogą zaowocować wspólnymi projektami.


"Wydarzenie adresujemy do młodych, którzy mają coś do powiedzenia, nie boją się brać odpowiedzialności za siebie, za swoje życie, mają pomysły, którymi chcieliby się podzielić i przede wszystkim chcą wypowiedzieć te pomysły na głos" – dodał Trzciński.


Forum zakończy koncert legendy polskiej sceny rap – O.S.T.R (PAP)


Autorka: Julia Szymańska


jms/ joz/


Kraj i świat

2023-09-28, godz. 09:10 Zaproszenie do konsultacji raportu: „Kompetencje sektorowe wspierające zrównoważone finanse i inwestycje ESG” –… Sektorowa Rada ds. Kompetencji Finanse przedkłada do szerokich konsultacji rynkowych najnowszy raport, który prezentuje aktualne potrzeby kompetencyjne sektora… » więcej 2023-09-28, godz. 09:10 BIEC: konsumpcja jest słabym motorem wzrostu; Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury bez istotnej zmiany Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury we wrześniu br. nie zmienił się istotnie - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. W ocenie ekspertów konsumpcja… » więcej 2023-09-28, godz. 09:10 Wrocław/ Wypadek na S8 w kierunku Warszawy; zablokowany jeden pas ruchu Na trasie S8 w kierunku Warszawy doszło do potrącenia pieszego. Ciężarówka spowodowała zderzenie z autem osobowym, które stało na pasie awaryjnym, ranny… » więcej 2023-09-28, godz. 09:10 Ukraina/ Lokalne władze: okupanci budują linię kolejową łączącą Mariupol z Rosją; to alternatywa wobec transportów… Rosyjscy okupanci rozpoczęli budowę linii kolejowej, która połączy kontrolowane przez Kreml tereny Donbasu na wschodzie Ukrainy, m.in. miasta Donieck i Mariupol… » więcej 2023-09-28, godz. 09:10 SN rozstrzygnął już 39 spraw wyborczych i referendalnych; najczęściej skarżona - odmowa rejestracji list do Sejmu Już 39 spraw w bieżącym procesie wyborczym i referendalnym rozstrzygnął Sąd Najwyższy - ustaliła Polska Agencja Prasowa. Najwięcej, 19 skarg, dotyczyło… » więcej 2023-09-28, godz. 09:10 Emmes wprowadza do Advantage eClinical funkcje telemedyczne (MediaRoom) Najnowsza aktualizacja należy do szerzej zakrojonej strategii stworzenia pierwszej w branży ujednoliconej platformy danych cyfrowych do badań zdecentralizowanych… » więcej 2023-09-28, godz. 09:10 Nagroda Yidana 2023: Michelene Chi i Shai Reshef uhonorowani najwyższym światowym wyróżnieniem w dziedzinie edukacji… HONG KONG, 28 września 2023 r. /PRNewswire/ -- Fundacja Nagrody Yidana przyznała profesor Uniwersytetu Stanowego w Arizonie Michelene Chi i prezesowi Uniwersytetu… » więcej 2023-09-28, godz. 09:10 Szef MKiDN: w ciągu 8 lat wybudowaliśmy, przekształciliśmy, wyremontowaliśmy muzea w ponad 300 miejscach w Polsce W ciągu 8 lat wybudowaliśmy, przekształciliśmy, wyremontowaliśmy i powołaliśmy nowe placówki muzealne w ponad 300 miejscach w Polsce - powiedział w czwartek… » więcej 2023-09-28, godz. 09:00 Piłkarski PP – trener GKS Katowice: Górnik nas wypunktował niczym wytrawny bokser 'Goście wypunktowali nas niczym wytrawny bokser” - ocenił trener pierwszoligowego GKS Katowice Rafał Górak po porażce u siebie z grającym w ekstraklasie… » więcej 2023-09-28, godz. 08:50 Kanada/ Nadzór bankowy przygląda się zagranicznym wpływom na banki Kanadyjski nadzór finansowy sprawdza, czy bezpieczeństwu banków i ubezpieczycieli nie zagrażają zagraniczne wpływy. Za trzy miesiące w Kanadzie wchodzą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »