Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-05, 16:20 Autor: PAP

Petru: jestem otwarty na start do Senatu z tzw. trudnego okręgu

Jestem otwarty na start do Senatu w ramach paktu senackiego z tzw. trudnego okręgu - powiedział w poniedziałek były lider Nowoczesnej Ryszard Petru, komentując słowa szefa klubu KO Borysa Budki.

Pod koniec maja Petru ogłosił, że będzie startował w tegorocznych wyborach do Senatu z własnego komitetu.


Szef klubu KO Borys Budka był pytany w poniedziałek w Radiu RMF FM, czy Roman Giertych będzie w ramach paktu senackiego zgłoszony przez KO w okręgu poznańskim.


"Nie, nie jest kandydatem, zgłosił swoją kandydaturę w taki dość spektakularny sposób" - odpowiedział Budka. Przypomniał, że kandydatem KO w tym okręgu jest senator Jadwiga Rotnicka. "Szanując Romana Giertycha myślę, że przydałby się w Senacie. Jednak +pakt senacki+ to porozumienie większej liczby ugrupowań. Żadne ugrupowanie nie zgłosiło na tę chwilę do Senatu Romana Giertycha" - zaznaczył szef klubu KO.


Budka dodał jednocześnie, że "jest dużo okręgów wolnych, w których można zmierzyć się z kandydatem PiS, być może to jest taka droga, gdyby Roman Giertych chciał". "Na razie nie było takiej rozmowy" - zastrzegł.


W podobny sposób wypowiedział się o kandydaturze byłego szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. "Petru jest członkiem Nowoczesnej i osobą, która zgłasza ewentualne kandydatury Nowoczesnej jest przewodniczący Adam Szłapka i absolutnie nie zgłosił Ryszarda Petru" - powiedział Budka.


"To jest niestety bardzo takie niepotrzebne, bo wstaje Ryszard i mówi, że ja sobie wybieram najlepszy okręg na Wilanowie, bo tu mieszkam i powinienem być senatorem. Jak chcecie się bić chłopaki z PiS, to idźcie na Podkarpacie, w takie miejsca, w których naprawdę potrzeba silnych ludzi. Rysiek jest silny, Romek jest silny, więc naprawdę mogą tam powalczyć i dużo łatwiej byłoby budować w takich miejscach +pakt senacki+, a nie wyciągając sobie te najlepsze okręgi" - zaznaczył Budka.


Na to zareagował sam Petru, który nagrał filmik na Twitterze ze swoim komentarzem. "Borys Budka w rozmowie z RMF FM zaproponował, abym kandydował do Senatu z tzw. trudnego okręgu. Jestem otwarty na takie rozwiązanie. Siadajmy do rozmów i zdefiniujmy okręg w ramach Paktu Senackiego. Mamy wspólny Cel - pokonać PiS i Konfederację" - powiedział Petru w filmiku. (PAP)


autorzy: Marcin Jabłoński, Piotr Śmiłowicz


mja/ pś/ mrr/


Kraj i świat

2023-09-28, godz. 10:10 Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. Co najchętniej jemy na diecie bezmięsnej? (MediaRoom) - Co drugi wegetarianin decyduje się na dietę bezmięsną ze względów zdrowotnych. - 70% wegetarian poprawia sobie humor jedzeniem. - Osoby na diecie… » więcej 2023-09-28, godz. 10:10 Ekspert: coraz większe zainteresowanie budową centrów danych w Polsce ze strony firm irlandzkich Powierzchnia centrów danych w Polsce ma wzrosnąć ze 122 tys. m kw. w 2023 r. do 176 tys. m kw. w 2028 r. Widzimy coraz większe zainteresowanie tym sektorem… » więcej 2023-09-28, godz. 10:10 P. Müller: węgiel, który wpłynął do Polski pochodzi z Kazachstanu, a nie z Rosji Żaden rosyjski węgiel nie trafia do Polski. Zleciliśmy służbom sprawdzenie tego i na ten moment mamy informację, że jest to węgiel pochodzący z Kazachstanu… » więcej 2023-09-28, godz. 10:10 Krosno/ Z samolotu treningowego oderwała się osłona kabiny pilota, spadła na ziemię tuż przy ulicy Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych będzie wyjaśniać, dlaczego podczas lotu samolotu treningowego oderwała się osłona kabiny pilota. Obudowa… » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 Szef MKiDN: w niedzielę spotkam się z Polonią na Paradzie Pułaskiego W niedzielę wybieram się na nowojorską Paradę Pułaskiego, gdzie w ramach kampanii wyborczej spotkam się z Polonią - poinformował w czwartek w Programie… » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 W. Brytania/ Resort obrony: siły powietrzne Rosji straciły w wojnie ok. 90 samolotów Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne (WKS) od lutego 2022 roku w wojnie na Ukrainie straciły w walkach około 90 samolotów, a inne wskutek intensywnego wykorzystywania… » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. Co najchętniej jemy na diecie bezmięsnej? (MediaRoom) - Co drugi wegetarianin decyduje się na dietę bezmięsną ze względów zdrowotnych. - 70% wegetarian poprawia sobie humor jedzeniem. - Osoby na diecie… » więcej 2023-09-28, godz. 09:50 USA/ Chińscy hakerzy wykradli 60 tys. e-maili z Departamentu Stanu Chińscy hakerzy, którzy w tym roku uzyskali dostęp do kont e-mail sekretarz handlu Giny Raimondo i innych urzędników państwowych, wykradli 60 tys. e-maili… » więcej 2023-09-28, godz. 09:50 Śląskie/ Dwaj nastolatkowie sprawcami podpalenia budynku w Lędzinach Sprawcami podpalenia nieużytkowanego budynku w Lędzinach (Śląskie) są dwaj mieszkający w tym mieście chłopcy w wieku 14 i 16 lat - ustaliła policja. Wyrządzone… » więcej 2023-09-28, godz. 09:40 P. Müller: zwiększony ruch migracyjny wynika z błędnej polityki UE Zwiększony ruch migracyjny wynika z błędnej polityki 'otwartych drzwi' Unii Europejskiej. Ona zachęca do tego, aby przyjeżdżać z południa Europy do Unii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »