Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-05, 15:30 Autor: PAP

Świetny debiut filmu „Spider-Man: Poprzez multiwersum” w amerykańskich kinach

Kontynuacja nagrodzonej Oscarem animacji „Spider-Man Uniwersum” z 2018 roku, film „Spider-Man: Poprzez multiwersum”, szturmem podbija amerykańskie kina. W pierwszy weekend wyświetlania zarobił 120,5 miliona dolarów. To drugi najbardziej kasowy debiut tego roku, jak również trzeci najlepszy wynik otwarcia spośród wszystkich filmów o Człowieku Pająku.

Wyprodukowany przez studio Sony film „Spider-Man: Poprzez multiwersum” opowiada o dalszych losach Milesa Moralesa w jednym z niezliczonych równoległych uniwersów. Mając możliwość poruszania się pomiędzy tymi uniwersami, Morales wraz ze Spider-Woman Gwen Stacy i nowymi Spider-Ludźmi robi wszystko, aby uniknąć tragedii, jaka jest mu przeznaczona.


Powodzenie filmu „Spider-Man: Poprzez multiwersum” w kinach to m.in. zasługa świetnych recenzji krytyków oraz opinii zachwyconych widzów, którzy odwiedzili już kina. Chwalony jest wysoki poziom animacji, ale przede wszystkim wciągająca i chwytająca za serce historia. Choć twórcy spodziewali się dobrej frekwencji, to wynik kasowy przerósł ich oczekiwania. Od piątku 2 czerwca film zarobił 120,5 miliona dolarów. Jak wylicza portal „Variety”, to ogromna poprawa w stosunku do wyniku otwarcia poprzednika. W 2018 roku „Spider-Man: Uniwersum” w pierwszy weekend zarobił na północnoamerykańskim rynku 35,5 miliona dolarów. W sumie zarobił tam 190 milionów, a na całym świecie 384 miliony dolarów.


Globalny wynik filmu „Spider-Man: Poprzez multiwersum” z całą pewnością będzie lepszy. Po pierwszym weekendzie wyświetlania zyski produkcji ze wszystkich rynków wyunopszą już prawie 209 milionów dolarów. Najlepiej poza Ameryką Północną film poradził sobie w Chinach, gdzie zarobił 17,3 miliona dolarów. „To wyjątkowo dobre otwarcie dla kontynuacji animacji. Występuje w nim lubiany przez wszystkich superbohater, ale co istotne, opowiada on ciekawą historię i kreuje niepodrabialny wizualny styl przez co powstało unikalne doświadczenie” – ocenia analityk David A. Gross.


Na drugim miejscu północnoamerykańskiego box-office’u zameldowała się „Mała syrenka” z zyskiem w wysokości prawie 41 milionów dolarów. W sumie na całym świecie na koncie tego filmu są do tej pory 326 miliony dolarów. Trzecie miejsce zajęła inna premiera weekendu, horror „Boogeyman” oparty na motywach opowiadania Stephena Kinga. Zarobił 12,3 miliona dolarów. Nie jest to najgorszy wynik dla filmu, który pierwotnie miał trafić na streamingi. Pierwszą piątkę zestawienia uzupełniają filmy „Strażnicy Galaktyki: Volume 3” (10,2 miliona dolarów) oraz „Szybcy i wściekli 10” (9,2 miliona). (PAP Life)


kal/ gra/


Kraj i świat

2023-09-25, godz. 21:00 Kosowo/ MSW wzywa Serbię do wydania sześciu osób, podejrzanych o zabicie kosowskiego policjanta Minister spraw wewnętrznych Kosowa Xhelal Svecla poinformował w poniedziałek, że sześć osób, podejrzanych o udział w niedzielnej strzelaninie, w czasie… » więcej 2023-09-25, godz. 21:00 Premier: to, że niemiecka stacja ZDF współfinansowała film Zielona granica", to jest coś obrzydliwego Dowiedziałem się całkiem niedawno, że również niemiecka stacja ZDF współfinansowała film Agnieszki Holland 'Zielona granica'. To jest coś obrzydliwego… » więcej 2023-09-25, godz. 20:50 Kanada/ Opozycja wzywa spikera Izby Gmin do rezygnacji po uhonorowaniu przez parlament Ukraińca z jednostki SS Galizi… Kanadyjskie opozycyjne ugrupowania Nowa Partia Demokratyczna (NDP) i Bloc Quebecois wezwały w poniedziałek spikera Izby Gmin Anthony’ego Rotę do rezygnacji… » więcej 2023-09-25, godz. 20:50 Małopolskie/ Rada Miejska w Myślenicach przyjęła uchwałę ws. reparacji wojennych Rada Miejska w Myślenicach (Małopolskie) przyjęła w poniedziałek uchwałę w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska… » więcej 2023-09-25, godz. 20:50 Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN rozpoczęło poszukiwania masowych grobów koło Palmir Zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN prowadzi prace poszukiwawcze w Palmirach (Puszcza Kampinoska), gdzie w latach 1939-1941 dochodziło do masowych… » więcej 2023-09-25, godz. 20:40 Włochy/ Rządowy dekret o pomocy w wysokości 1,3 mld euro dla rodzin w ramach walki z drożyzną Rząd Włoch przyjął pakiet pomocy w wysokości 1,3 mld euro w ramach wsparcia dla rodzin w związku z podwyżkami cen energii oraz paliw, a także w celu wzmocnienia… » więcej 2023-09-25, godz. 20:30 W. Brytania/ Prawie 300 policjantów złożyło broń w proteście, ale pomoc armii już niepotrzebna Londyńska policja metropolitalna oświadczyła w poniedziałek, że nie potrzebuje już wsparcia armii, gdyż część funkcjonariuszy, którzy w obawie przed… » więcej 2023-09-25, godz. 20:20 Wrocław/ Obwodnica autostradowa miasta jest już przejezdna Autostradowa obwodnica Wrocławia A8 zablokowana po wypadku jest już całkowicie przejezdna w stronę Kłodzka. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2023-09-25, godz. 20:20 Strzeleckie ME - para Bernal - Pasierbski dziewiąta w trapie Sandra Bernal i Tadeusz Pasierbski - oboje Śląsk Wrocław zajęli w strzeleckich mistrzostwach Europy w chorwackim Osijeku dziewiąte miejsce w parach mieszanych… » więcej 2023-09-25, godz. 20:20 Dr hab. Rymsza: w Polsce jest bardzo duże zainteresowanie tzw. mieszkaniami wspomaganymi W Polsce jest bardzo duże zainteresowanie tzw. mieszkaniami wspomaganymi. To rozwiązanie można bowiem zastosować w różnych obszarach działań pomocowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »