Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-05, 00:10 Autor: PAP

Singapur/ Przedstawiciele największych światowych agencji wywiadowczych na tajnym spotkaniu

Wysocy rangą urzędnicy z ponad 20 agencji wywiadowczych z całego świata odbyli nieformalne spotkanie w Singapurze w trakcie trwania Shangri-La Dialogue, najważniejszego szczytu bezpieczeństwa w Azji - podał Reuters. Rozmowy miały dotyczyć m.in. sytuacji na Ukrainie.

Informatorzy Reutersa twierdzą, że choć agenda nieformalnego spotkania jest ściśle tajna, w trakcie rozmów miał zostać poruszony m.in. problem wojny na Ukrainie oraz przestępczości międzynarodowej.


Według doniesień agencji, w spotkaniu nie uczestniczył żaden przedstawiciel Rosji. Obecny był natomiast wiceminister obrony Ukrainy Wołodymyr Hawryłow.Reuters podaje, że spotkania przedstawicieli agencji wywiadowczych są organizowane przez rząd Singapuru już od kilku lat i odbywają się równolegle do oficjalnej agendy Shangri-La Dialogue - największego szczytu bezpieczeństwa w Azji. "Wśród służb wywiadowczych obcych krajów istnieje przyzwolenie na wspólne rozmowy, gdy oficjalna droga dyplomacji jest utrudniona" - powiedziała osoba mająca znać przebieg tajnych rozmów.Ministerstwo obrony Singapuru pytane o komentarz do sprawy odpowiedziało, że podczas szczytu bezpieczeństwa "oficerowie agencji wywiadowczych mogą szukać sposobu, by spotkać się ze swoimi odpowiednikami z innych krajów".Ambasada USA w Singapurze oświadczyła, że nie posiada żadnych informacji na temat spotkania. Z kolei rządy Chin i Indii nie udzieliły jakichkolwiek informacji. (PAP)


kb/ zm/


Kraj i świat

2023-10-04, godz. 16:00 Śląska Straż Graniczna: ruch na przejściach płynny; kontrole wyrywkowe Ruch na przejściach granicznych ze Słowacją, po tymczasowym wprowadzeniu kontroli, jest płynny; nie ma korków. Straż Graniczna przeprowadza wyrywkowe kontrole… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 Tajwan/ Szefowie partii komunistycznej oskarżeni o "infiltrację"; władze ostrzegają przed ingerencją Chin w wybory Szef i wiceszef Tajwańskiej Ludowej Partii Komunistycznej zostali oskarżeni o zmowę z organami rządowymi Chin w celu wywarcia wpływu na lokalne wybory - podało… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 P.Czarnek: Politechnika Bydgoska rozwija się bardzo dynamicznie (opis) Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich jest chyba najbardziej dynamicznie rozwijającą się politechniką w kraju - powiedział w środę w Bydgoszczy… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 Warszawa setnym przystankiem "Iskry Niepodległej"; P. Gliński: to program, który mówi o polskich ambicjach Warszawa to setny przystanek 'Iskry Niepodległej', mobilnego widowiska edukacyjnego Biura 'Niepodległa' popularyzującego sylwetki ojców niepodległości, ludzi… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 Opole/ Szpital USK otrzyma 60 mln złotych na termomodernizację Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzyma z NFOŚ 60 mln złotych na termomodernizację 20 budynków. To bardzo dobry i przyszłościowy projekt, który… » więcej 2023-10-04, godz. 16:00 Wiceminister Cieplucha zawiadomił Prokuraturę Krajową o możliwości popełnienia przestępstw o charakterze pedofilskim… Wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha poinformował w środę, że zawiadomił Prokuraturę Krajową o możliwości popełnienia czynów zabronionych o… » więcej 2023-10-04, godz. 15:50 Skarżysko-Kamienna/ Wody Polskie ogłosiły przetarg na dokumentację zbiornika Bzin Wody Polskie ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji programowo-przestrzennej i raportu oddziaływania na środowisko zbiornika Bzin w Skarżysku-Kamiennej… » więcej 2023-10-04, godz. 15:50 MI: poprawia się poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców woj. świętokrzyskiego (komunikat) - Ministerstwo Infrastruktury informuje: Planowany zbiornik Bzin w Skarżysku-Kamiennej jest szansą na zwiększenie bezpieczeństwa wodnego mieszkańców województwa… » więcej 2023-10-04, godz. 15:50 Hiszpania/ Ministrowie kultury Polski i Hiszpanii liczą na zacieśnienie współpracy wydawniczej na targach w Madryc… Odbywająca się od środy w Madrycie 41. edycja międzynarodowych targów książki Liber stanowi doskonałą okazję do zacieśniania współpracy wydawniczej… » więcej 2023-10-04, godz. 15:40 Ponad 550 tys. biletów sprzedano w minioną sobotę w kinach, które wzięły udział w akcji Święto Kina 2023 Ponad 550 tys. biletów sprzedano w minioną sobotę w kinach, które wzięły udział w akcji Święto Kina 2023. Około 40 proc. biletów sprzedano tego dnia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »