2023-06-03, 23:50 Autor: PAP

PP piłkarzy ręcznych - Sabate: to nie był rewanż za ligę (opinie)

Po finałowym meczu Pucharu Polski piłkarzy ręcznych Orlen Wisła Płock - Barlinek Industria Kielce (30:25) powiedzieli:

Xavi Sabate (trener Orlen Wisły): "To nie był rewanż za ligę. Każdy mecz jest zupełnie inny, każdy zaczyna się od 0:0. Dziś po prostu byliśmy lepsi od rywali. Mieliśmy swój plan, ale mieliśmy też swoje problemy. Tin Lucin będzie operowany, ale zdecydował się jeszcze na udział w tym meczu. Świetne spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie, rozegrał Marcel Jastrzębski, ale też w końcówce miał kilka udanych interwencji i to były kluczowe momenty".

Krzysztof Lijewski (drugi trener Barlinka Industrii): "Z trenerem Tałantem Dujszebajewem byliśmy zgodni, że chłopacy bardzo mocno dziś walczyli, dużo serca zostawili na boisku. Ten mecz wyglądał zupełnie inaczej niż rok temu, byliśmy zupełnie inną drużyną niż w Tarnowie, dziś podjęliśmy walkę. Pierwsza połowa była niezła z naszej strony, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Do 20. minuty wszystko wyglądało dobrze, potem coś się zacięło, a Wisła złapała wiatr w żagle. W drugiej połowie za bardzo się otworzyliśmy, a przeciwnicy za łatwo dostawali się na sektor sześciu metrów. Urazy Arcioma Karalka i Michała Olejniczaka oraz czerwona kartka Miguela sprawiły, że pole manewru w obronie było ograniczone do minimum. Mam nadzieję, że te skręcenia stawu u Arcioma i Michała nie okażą się poważne i będą mogli nam pomóc w turnieju finałowym Ligi Mistrzów".

Michał Daszek (rozgrywający Orlen Wisły): "Ostatnie mecze między naszymi zespołami są bardzo ciekawe. Cieszę się, że te czasy, gdy byliśmy w gorszych tarapatach niż dzisiaj, minęły. Bijemy się z tak fantastycznym zespołem jak równy z równym. Wiemy, że jest to jedna z najlepszych drużyn w Europie i jeśli chcemy z nią wygrywać, musimy wznieść się na wyżyny. Kluczem do zwycięstwa jest zawsze nasza obrona, dzisiaj intensywność chłopaków była niesamowita. Po wielu akcjach obronnych nie mieliśmy sił, żeby kontratakować, bo byliśmy całkowicie wyczerpani. Kończymy sezon zwycięstwem i to nas bardzo cieszy, a wygrana z tak topowym zespołem jest czymś niesamowitym".

Arkadiusz Moryto (rozgrywający Barlinka Industrii): "Prowadziliśmy różnicą trzech bramek i popełniliśmy błąd, że daliśmy dogonić się Wiśle. Tym bardziej, że do tego momentu nasz gra wyglądała dobrze. Parę +podpalonych+ decyzji w ataku sprawiło, że rywale wyrównali. Mecz był cały czas +na styku+ i dopiero w pięciu ostatnich minutach Wisła nam odskoczyła. Arciom (Karalek) i Michał (Olejniczak) stanowią o sile naszej defensywy, szczególnie w takich meczach jak dzisiaj. Zabrakło ich w tym spotkaniu".(PAP)

lic/ pp/

2024-03-28, godz. 23:30 LM piłkarzy ręcznych - wyniki Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali w czwartek u siebie z Paris St. Germain 26:30, a w środę Industria Kielce poniosła porażkę na wyjeździe z… » więcej 2024-03-28, godz. 23:20 LM piłkarzy ręcznych - Orlen Wisła - PSG 26:30 (opinie) Po meczu Orlen Wisła - Paris St. Germain (26:30) powiedzieli: Raul Gonzalez Gutierrez (trener PSG): 'Jestem zadowolony, że wygraliśmy. W pierwszej połowie… » więcej 2024-03-28, godz. 23:10 Piłkarska LM kobiet - PSG Katarzyny Kiedrzynek w półfinale Ekipa Paris Saint-Germain z polską bramkarką Katarzyną Kiedrzynek pokonała na własnym stadionie szwedzki BK Haecken 3:0 w rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiej… » więcej 2024-03-28, godz. 23:10 Ekstraklasa siatkarzy - GKS - Barkom 3:2 GKS Katowice - Barkom Każany Lwów 3:2 (20:25, 25:19, 26:28, 25:18, 15:13). GKS Katowice: Sebastian Adamczyk, Jakub Jarosz, Davide Saitta, Łukasz Usowicz… » więcej 2024-03-28, godz. 23:10 Ekstraklasa siatkarzy - 28. kolejka (tabela) Wyniki meczów 28. kolejki i tabela ekstraklasy siatkarzy: Asseco Resovia Rzeszów - KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) GKS Katowice - Barkom Każany… » więcej 2024-03-28, godz. 23:00 Turniej WTA w Miami - Rybakina pierwszą finalistką Jelena Rybakina z Kazachstanu pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:4, 0:6, 7:6 (7-2) i awansowała do finału tenisowego turnieju WTA 1000 w Miami. W… » więcej 2024-03-28, godz. 23:00 Komunikat Totalizatora Sportowego (28-03-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2024-03-28 o godz. 22:00Lotto… » więcej 2024-03-28, godz. 22:50 LM piłkarzy ręcznych - Orlen Wisła - PSG 26:30 (opis) Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrali przed własną publicznością z mistrzem Francji Paris Saint Germain… » więcej 2024-03-28, godz. 22:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (28-03-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2024-03-28 o godz. 22:00W zakładach Lotto wylosowano1… » więcej 2024-03-28, godz. 22:40 LM piłkarzy ręcznych - Orlen Wisła - PSG 26:30 (wynik) Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrali przed własną publicznością z mistrzem Francji Paris Saint Germain… » więcej