Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-02, 06:40 Autor: PAP

Ukraiński trener mistrza Europy zastrzelił dwie osoby

Trener pierwszego od 10 lat ukraińskiego mistrza Europy w zapasach w stylu wolnym Wasyla Mychajłowa Rusłan Umarow zastrzelił w Odessie swoją żonę i mężczyznę, który przebywał razem z nią w samochodzie i próbował się bronić.

Kobieta zginęła na miejscu, mężczyzna zmarł w karetce. Zraniony Umarow przebywa obecnie w szpitalu w stanie ciężkim.


Córka zamordowanej kobiety powiedziała, że Umarow od ponad roku nie chciał zgodzić się na rozwód i groził żonie. Przed tym tragicznym zdarzeniem były próby napadu na kobietę, więc zatrudniła ona ochroniarza. Według innej wersji zabity był jej kochankiem.


Mychajłow w połowie kwietnia w Zagrzebiu zdobył złoty medal ME, pokonując w finale kat. 79 kg Greka Georgiosa Kougioumtsidisa. (PAP)


mask/ co/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 17:40 Łódź/ 40 mln zł dla Uniwersytetu Łódzkiego na rewitalizację kamienicy przy Sienkiewicza 21 Centrum badawcze Jerzego Giedroycia i studiów nad współczesną historią Polski i Europy Wschodniej to jednostka Uniwersytetu Łódzkiego, która zyska nową… » więcej 2023-09-29, godz. 17:40 Hiszpania/ Wyspy Kanaryjskie apelują do rządu Sancheza o pieniądze na opiekę nad nieletnimi imigrantami Władze Wysp Kanaryjskich wezwały rząd Hiszpanii Pedro Sancheza do przekazania regionom pieniędzy na opiekę nad nielegalnymi nieletnimi imigrantami docierającymi… » więcej 2023-09-29, godz. 17:40 Szef MEiN: niezwykle ważne jest wsparcie oferowane samorządom przez organizacje pozarządowe Niezwykle ważne jest wsparcie oferowane dzisiaj samorządom przez NGO-sy, fundacje, stowarzyszenia - podkreślił w piątek w Lublinie szef MEiN Przemysław Czarnek… » więcej 2023-09-29, godz. 17:30 Szwecja/ Rząd: wojsko w walce z gangami wesprze policję w zakresie pirotechniki i oceny ryzyka Rząd Szwecji zapowiedział w piątek wsparcie policji przez wojsko w walce z gangami w zakresie m.in. pirotechniki, oceny ryzyka oraz kryminalistyki informatycznej… » więcej 2023-09-29, godz. 17:30 USA/ W Nowym Jorku wprowadzono stan wyjątkowy z powodu gwałtownych ulew i lokalnych podtopień (krótka) Gubernator amerykańskiego stanu Nowy Jork Kathy Hochul wprowadziła w piątek stan wyjątkowy na terenie miasta Nowy Jork z powodu gwałtownych ulew i lokalnych… » więcej 2023-09-29, godz. 17:20 Ściany Audytorium Muzeum Historii Polski to "czysta matematyka" (wideo) Ściany Audytorium Muzeum Historii Polski to 'czysta matematyka'. Fantazyjne wzory, które na nich widzimy są wynikiem zaawansowanych obliczeń zespołu matematyków… » więcej 2023-09-29, godz. 17:20 Zielona Góra/ Szpital Uniwersytecki zakończył budowę nowego budynku W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze odbyło się w piątek uroczyste otwarcie nowego budynku Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii… » więcej 2023-09-29, godz. 17:20 UE/ Europoseł Saryusz-Wolski: polska opozycja co innego w sprawie migracji robi w PE, a co innego mówi w kampanii w Polsce… Polska opozycja co innego w sprawie migracji robi w Parlamencie Europejskim, a co innego mówi w kampanii wyborczej w Polsce - ocenił podczas konferencji prasowej… » więcej 2023-09-29, godz. 17:20 Szwajcaria/ Zatwierdzono pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 100 mln franków; priorytetem rozminowanie gruntów orn… Rada Związkowa Szwajcarii, organ pełniący funkcję rządu i kolegialnej głowy państwa, zatwierdziła pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 100 mln franków… » więcej 2023-09-29, godz. 17:20 J. Sasin: wybory zdecydują, czy Polska pozostanie krajem suwerennym Jesienne wybory parlamentarne zdecydują o tym, czy Polska pozostanie krajem suwerennym, czy będziemy takim krajem, 'że wszystko można mu narzucić' - powiedział… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »