Radio Opole » Kraj i świat
2023-05-30, 19:30 Autor: PAP

Żaryn: Łukaszenka został srogo upokorzony przez Moskwę

Alaksandr Łukaszenka "został srogo upokorzony przez Moskwę" - ocenił we wtorek w InfoAlercie na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn, komentując transfer rosyjskiej broni atomowej na Białoruś.

Przywódca reżimu w Mińsku informując o "przekazaniu na Białoruś" rosyjskiej broni atomowej, przekonywał, że będzie ona wzmocnieniem suwerenności tego kraju - wskazał Żaryn w serii wpisów.


"Straszył świat, mówiąc, że Białoruś będzie miała +własny+ arsenał jądrowy" - przypomniał sekretarz stanu w kancelarii premiera.


"Po kilku tygodniach Łukaszenka został srogo upokorzony przez Rosję. Porozumienie dotyczące przekazania arsenału jądrowego na Białoruś jasno wskazuje, że broń ta zostanie w dyspozycji +jedynie Rosji+" - podkreślił minister w KPRM.


Żaryn zaznaczył, że "transfer broni jądrowej na Białoruś to dla Rosji okazja do upokorzenia białoruskiego despoty, wzmocnienia dominacji Rosji nad Białorusią oraz prowadzenia kolejnej presji psychologicznej przeciwko Zachodowi".


"Decyzja o przekazaniu broni jądrowej na Białoruś to kolejny krok na drodze dominacji Rosji nad Białorusią. W ostatnim roku w sektorze bezpieczeństwa oraz Sił Zbrojnych Rosja jeszcze mocniej zwiększyła presję na Białoruś" - ocenił we wpisach zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.(PAP)


autor: Aleksander Główczewski


ago/ jann/


Kraj i świat

2023-09-24, godz. 16:40 Superliga hokeistów na trawie - Grunwald bezlitosny dla beniaminka Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań dopiero w trzeciej kolejce superligi zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. Wicemistrzowie kraju rozgromili beniaminka… » więcej 2023-09-24, godz. 16:40 W. Kosiniak-Kamysz: maleje liczba grup producenckich, bo przedsiębiorcy czują się zaszczuci W ciągu ostatnich lat zmalała liczba grup producenckich, bo przedsiębiorcy czują się zaszczuci. Trzeba sprawić, że urzędy skarbowe były przyjazne i otwarte… » więcej 2023-09-24, godz. 16:30 Prezes PiS: Poprzednia władza w ciągu 8 lat wykazała niebywałą wręcz nieudolność w każdej dziedzinie Poprzednia władza w ciągu ich 8 lat wykazała niebywałą wręcz nieudolność w każdej dziedzinie i pokazała, że jest w stanie pójść tak daleko, by pozwolić… » więcej 2023-09-24, godz. 16:30 Wielkopolskie/ 50-letniemu skoczkowi nie otworzył się spadochron - mężczyzna zginał na miejscu 50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile (woj. wielkopolskie). Z nieznanych przyczyn mężczyźnie… » więcej 2023-09-24, godz. 16:30 Paryż - siatkarki Brazylii i Dominikany wywalczyły kwalifikację olimpijską Siatkarki Brazylii pokonały Japonię 3:2 w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego w Tokio i uzyskały awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wystąpi w nich… » więcej 2023-09-24, godz. 16:30 Prezydent: dzięki sile tradycji i wspólnego działania wierzę, że Polska przetrwa kolejne stulecia (opis) Dzięki sile wynikającej z tradycji i wiary, że Polak potrafi - byleby tylko działać wspólnie i razem - wierzę, że Polska przetrwa kolejne stulecia budując… » więcej 2023-09-24, godz. 16:20 Kosowo/ Atak uzbrojonych mężczyzn na policjantów i prawosławny klasztor, nie żyje policjant i jeden z napastnikó… Uzbrojeni mężczyźni ukryli się w klasztorze, zginął policjant i jeden z napastników: w niedzielę sytuacja w północnym Kosowie jest chaotyczna, Kosowo… » więcej 2023-09-24, godz. 16:20 J. Kaczyński: nie można oddać ani metra kwadratowego, bronić się trzeba na granicy Nasze stanowisko jest jasne. Bronić trzeba się na granicy. Nie można oddać ani metra kwadratowego, a tym bardziej nie można oddać bardzo znacznej części… » więcej 2023-09-24, godz. 16:20 J. Wojciechowski dziękował rolnikom za bezpieczeństwo żywnościowe Polski i międzynarodowe(krótka6) Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski dziękował podczas niedzielnych warszawskich dożynek prezydenckich rolnikom za to, że zapewniają bezpieczeństwo… » więcej 2023-09-24, godz. 16:10 MŚ w kajakarstwie górskim - Brytyjczycy Woods i Clarke najlepsi w kayak crossie Brytyjczycy Kimberley Woods i Joseph Clarke zdobyli w kayak crossie złote medale mistrzostw świata w kajakarstwie górskim w Lee Valley pod Londynem. Z Polaków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »