Radio Opole » Kraj i świat
2023-05-28, 00:00 Autor: PAP

Ekstraklasa piłkarska – Lechia potępiła zachowanie swoich kibiców w Gliwicach

Lechia Gdańsk w wieczornym komunikacie stanowczo potępiła zachowanie jej kibiców, którzy – rzucając na boisko race – uniemożliwili dokończenie sobotniego meczu ekstraklasy tej drużyny w Gliwicach z miejscowym Piastem. Gospodarzy przeproszono za zaistniałą sytuację.

Drużyna z Gdańska, której spadek został przesądzony już wcześniej, prowadziła w wyjazdowym spotkaniu od 30. minuty 1:0. W drugiej połowie z trybuny zajmowanej przez sympatyków gości poleciały na boisko race. Sędzia Marcin Kochanek przerwał mecz, nakazał zawodnikom zejście do szatni, ale po wznowieniu gry sytuacja z racami się powtórzyła. Efektem tego zachowania fanów przyjezdnych było przedwczesne zakończenie meczu.


"Spadek drużyny z ligi jest dla wszystkich ogromnym ciosem, jednak nie daje to nikomu prawa, aby dopuszczać się łamania zasad, odbierania ludziom przyjemności ze sportu oraz przede wszystkim narażania klubu na daleko idące konsekwencje finansowe oraz wizerunkowe, które mogą utrudnić mu misję szybkiego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce" – napisano w komunikacie gdańskiego klubu.


Jak przyznano, władze Lechii z ogromnym niedowierzaniem oglądały ostatni mecz tej drużyny.


"Pomimo fatalnego sezonu zakończonego spadkiem, nikt nie spodziewał się, że sytuacja ulegnie pogorszeniu i jeszcze większej eskalacji. Dlatego też przeprosiny należą się wszystkich ludziom, którzy nie zasłużyli na uczestniczenie w tych haniebnych wydarzeniach z udziałem osób, które tytułują się mianem +kibiców+ Lechii Gdańsk" – dodano.


Kierownictwo klubu przeprosiło zarówno gospodarzy, jak i wszystkich kibiców obecnych na stadionie, a niemających nic wspólnego z wydarzeniami, oraz ludzi śledzących mecz w telewizji.


"Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, a jej sympatyków na trybunach stadionu w Gdańsku. Nie ma tam miejsca dla pseudokibiców, którzy swoje dobro stawiają ponad dobro klubu i ponad dobro prawdziwych, oddanych kibiców, którzy są z drużyną na dobre i złe" – zakończono oświadczenie.(PAP)


Autor: Piotr Girczys


gir/ pp/


Kraj i świat

2023-10-04, godz. 11:30 K. Bortniczuk: więcej środków na remonty Orlików - w tym roku odnowionych zostanie ok. 300 boisk W tym roku dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki wyremontowanych zostanie w całej Polsce ok. 300 boisk Orlik - powiedział w środę szef MSiT Kamil… » więcej 2023-10-04, godz. 11:30 Korea Płd./ Trybunał Konstytucyjny potwierdził przepisy: pobór do wojska tylko dla mężczyzn Trybunał Konstytucyjny Korei Południowej orzekł jednomyślnie, że obowiązkowy pobór do wojska wyłącznie mężczyzn jest zgodny z ustawą zasadniczą. W… » więcej 2023-10-04, godz. 11:30 MON: ataki na polską granicę ze strony Białorusi mają zdestabilizować sytuację w Polsce Ataki na polską granicę, prowadzone ze strony Białorusi, mają zdestabilizować sytuację w Polsce oraz grożą bezpieczeństwu Polaków. Dzięki wzmocnieniu… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Finlandia/ Policja: szwedzkie gangi próbują przedostać się do kraju i opanować rynek narkotykowy Do Finlandii ze Szwecji przeszmuglowano kilkaset kilogramów narkotyków; zatrzymano około 30 osób - przekazała w środę helsińska policja. Większość podejrzanych… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Paryż - Polska - Meksyk 3:0 w turnieju kwalifikacyjnym siatkarzy (wynik) Polscy siatkarze wygrali w chińskim Xi'an z Meksykiem 3:0 (25:21, 25:19, 25:14) w czwartym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. To czwarte… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Kamiński: w ZEA zatrzymano poszukiwanego Sebastiana Majtczaka (krótka) Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję, która dokonała… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Stany Zjednoczone po raz pierwszy nałożyły karę za zaśmiecanie kosmosu 150 tys. dolarów - taką grzywnę ma zapłacić amerykańska platforma cyfrowa Dish Network za pozostawienie w na orbicie okołoziemskiej nieczynnego satelity… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 UE/ Europoseł Jaki: pakt migracyjny to projekt ideologiczny mający na celu zniszczenie naszej cywilizacji, chrześcijaństwa… Pakt migracyjny, to projekt ideologiczny mający na celu zniszczenie naszej cywilizacji, chrześcijaństwa i państw narodowych; Polacy to zatrzymają w referendum… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Eksperci: przeciwko wirusowi HPV powinno być zaszczepionych około 90 proc. 12- i 13-latek Prawie 90 proc. 12- i 13-letnich dziewcząt powinno być zaszczepionych przeciwko wirusowi HPV, by wyeliminować ryzyko zachowania na raka szyjki macicy - twierdzą… » więcej 2023-10-04, godz. 11:10 Holandia/ Dziadek obecnego króla jednak należał do NSDAP Dziadek króla Niderlandów Wilhelma Aleksandra, książę Bernhard, który aż do śmierci zaprzeczał jakoby był członkiem NSDAP, kłamał i w archiwach odnaleziono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »