Radio Opole » Kraj i świat
2023-04-01, 12:00 Autor: PAP

Wrocław/ Marina Mashtaler laureatką Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Grand Prix 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej zdobyła Marina Mashtaler, która zwyciężyła w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Artystka zdobyła też kilka innych nagród.

Koncert finałowy, po którym jury wybrało zwycięzcę, odbył się w piątkowy wieczór we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.


Marina Mashtaler jest aktorką Teatru Ej. Aj. Zaśpiewała piosenkę "Mgła" (tekst: Marina Mashtaler, muzyka: Marina Mashtaler, Johannes Niehaus) i "Die Moritat von Mackie Messer" (muzyka: Kurt Weil, słowa: Bertolt Brecht).


Mashtaler otrzymała również Tukana Publiczności, nagrodę widzów obecnych na koncercie finałowym i kilka innych wyróżnień: Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Nagrodę Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica, Nagrodę Specjalną Radia RAM im. Moniki Jaworskiej.


Tukana Dziennikarzy otrzymał Jan Wieteska. Wieteska jest aktorem Teatru Ateneum i studentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej trafiła też do Wieteski.


Tukan Off trafił do twórców spektaklu "Debil/i_stu_las". Jak napisano w uzasadnieniu "Za zespołowość, uważność na osoby partnerujące. Za jechanie po bandzie oraz za spójność performatywnych, formalnych i wizualnych elementów spektaklu. Za polityczność, bezpardonowość, odwagę, ostry i krytyczny komentarz do rzeczywistości" – czytamy w komunikacie.(PAP)


Autor: Roman Skiba


ros/ joz/


Kraj i świat

2023-06-08, godz. 16:30 Podkarpackie/ Finał ogólnopolskiego konkursu piosenek Tadeusza Nalepy - w 80. rocznicę urodzin artysty 26 sierpnia, w 80. rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy, w Zgłobniu - rodzinnej miejscowości artysty, odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu dla dzieci… » więcej 2023-06-08, godz. 16:30 Małopolskie/ W weekend 60. konkurs "Malowana Chata" w Zalipiu Jubileuszowy 60. konkurs 'Malowana Chata' odbędzie się w ten weekend w Zalipiu koło Tarnowa (Małopolskie). Udział w nim biorą malarki i całe rodziny z Zalipia… » więcej 2023-06-08, godz. 16:10 USA/ "Washington Post": Ukraińska kontrofensywa już się rozpoczęła Rozpoczęła się długo oczekiwana ukraińska kontrofensywa - podał w czwartek amerykański dziennik 'Washington Post', powołując się na ukraińskich żołnierzy… » więcej 2023-06-08, godz. 16:10 Członkowie kultowych brytyjskich zespołów Happy Mondays, Oasis i Ride założyli supergrupę Grupa nazywa się Mantra Of The Cosmos i właśnie wydała debiutancki singiel zatytułowany „Gorilla Guerilla”. Utwór został opisany przez inicjatora powstania… » więcej 2023-06-08, godz. 16:10 Prezes RARS: przedstawiliśmy stronie ukraińskiej listę możliwej pomocy; będziemy reagować na bieżąco Przedstawiliśmy stronie ukraińskiej listę możliwych obszarów pomocy po zniszczeniu przez Rosjan tamy na Dnieprze - poinformował PAP prezes Rządowej Agencji… » więcej 2023-06-08, godz. 16:00 Izrael/ Pięć osób zginęło w strzelaninie na północy kraju Pięć osób zginęło w czwartek po południu w strzelaninie w mieście Yafa an-Naseriyye nieopodal Nazaretu w północnym Izraelu. W pobliżu miejsca zdarzenia… » więcej 2023-06-08, godz. 16:00 Diamentowa Liga - Kaczmarek w Paryżu spróbuje zejść poniżej 50 sekund na 400 m Będąca na fali wznoszącej Natalia Kaczmarek pobiegnie na 400 m w piątkowym mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Patryk Sieradzki i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka… » więcej 2023-06-08, godz. 16:00 Pomorskie/ Pociągi na kursie kolizyjnym; przez kilka godzin wstrzymano ruch kolejowy na linii 201 W czwartek w południe ze stacji Żukowo Wschodnie wyjechał pociąg - mimo sygnału 'stój' na semaforze. Ponieważ mogło dojść do zderzenia z innym składem… » więcej 2023-06-08, godz. 15:50 Wielkopolskie/Utrudnienia na dk 24 w Kwilczu; potrącenie motocyklisty przez auto Po potrąceniu motocyklisty przez samochód osobowy w Kwilczu (Wielkopolskie) policja wprowadziła ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 24 Gorzyń - Pniewy. Kierujący… » więcej 2023-06-08, godz. 15:40 W. Brytania/ Nowe sankcje na Białoruś w związku z jej rolą w agresji na Ukrainę Wielka Brytania ogłosiła w czwartek nowy pakiet sankcji przeciwko Białorusi w związku z jej rolą w ułatwieniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Sankcje obejmują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »