Radio Opole » Kraj i świat
2023-04-01, 11:40 Autor: PAP

Premier: rząd polski jest w stanie przeznaczyć odpowiednie środki, by Stadion Śląski wrócił do życia

Rząd polski jest w stanie przeznaczyć odpowiednie środki - co najmniej 50 proc. - by Stadion Śląski jak najszybciej wrócił do życia. Aby wszyscy fani polskiego sportu mieli go z powrotem w swojej dyspozycji - powiedział w sobotę w Siemianowicach Śląskich premier Mateusz Morawiecki.

Podczas odwiedzin w zakładach Rosomak S.A. w Siemianowicach Śląskich premier został poproszony o komentarz dotyczący Stadionu Śląskiego. "Stadion Śląski to nie tylko perła sportu z historii, ale to może być również perła, którą będziemy się szczycić w przyszłości. To nie tylko duma Polaków wszystkich, bo przecież na tym stadionie odnosiliśmy wspaniałe zwycięstwa. To także niezwykle ważny stadion dla wspaniałego klubu sportowego Ruch Chorzów" - podkreślił szef rządu.


Dodał, że z tego miejsca chce przedstawić zobowiązanie. "Rząd polski jest w stanie po naszej stronie przeznaczyć odpowiednie środki - co najmniej 50 proc. - na to, aby ten stadion jak najszybciej wrócił do życia. Aby kibice Ruchu Chorzów, wszyscy fani polskiego sportu, mieli Stadion Śląski z powrotem w swojej dyspozycji" - podkreślił Morawiecki.


Szef rządu zaapelował: "przywróćmy Stadion Śląski kibicom, przywróćmy Stadion Śląski polskiemu narodowi". "Tak, to jest stadion narodowy - tak samo jak ten w Warszawie. To jest stadion, z którego wszyscy Polacy są dumni. Jestem przekonany, że przy odrobinie dobrej woli możemy z powrotem Stadion Śląski przywrócić do pełnego użytkowania" - zadeklarował.


Obecnie piłkarze Ruchu Chorzów rozgrywają swoje mecze w Gliwicach, ale wobec dużego zainteresowania potyczką z Wisłą Kraków rozważane było przeniesienie spotkania na obiekt mogący pomieścić ponad 55 tysięcy kibiców. Działacze klubu nie doszli jednak do porozumienia z zarządem stadionu.


Tymczasem premier Morawiecki stwierdził w środę na Twitterze, że kwietniowy mecz pomiędzy Ruchem a Wisłą może odbyć się w Chorzowie. "Mecz I Ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków może jeszcze się odbyć na Stadionie Śląskim! Stadion Śląski, którego właścicielem jest Marszałek Chełstowski, nie był w stanie zabezpieczyć obiektu, strony nie doszły do porozumienia. Dlatego wzywam Marszałka, aby nie blokował działań państwa. Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie" - napisał. (PAP)


autorzy: Daria Porycka, Mateusz Babak


dap/ mtb/ par/


Kraj i świat

2023-06-08, godz. 16:40 Włochy/ Premier Meloni i kanclerz Scholz rozmawiali o wsparciu dla Ukrainy i wspólnej odpowiedzi na kryzys migracyjny Wsparcie dla Ukrainy prowadzone tak długo, jak będzie to konieczne i potrzeba wspólnego stawienia czoła kwestii migracji to główne tematy rozmowy premier… » więcej 2023-06-08, godz. 16:30 Podkarpackie/ Finał ogólnopolskiego konkursu piosenek Tadeusza Nalepy - w 80. rocznicę urodzin artysty 26 sierpnia, w 80. rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy, w Zgłobniu - rodzinnej miejscowości artysty, odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu dla dzieci… » więcej 2023-06-08, godz. 16:30 Małopolskie/ W weekend 60. konkurs "Malowana Chata" w Zalipiu Jubileuszowy 60. konkurs 'Malowana Chata' odbędzie się w ten weekend w Zalipiu koło Tarnowa (Małopolskie). Udział w nim biorą malarki i całe rodziny z Zalipia… » więcej 2023-06-08, godz. 16:10 USA/ "Washington Post": Ukraińska kontrofensywa już się rozpoczęła Rozpoczęła się długo oczekiwana ukraińska kontrofensywa - podał w czwartek amerykański dziennik 'Washington Post', powołując się na ukraińskich żołnierzy… » więcej 2023-06-08, godz. 16:10 Członkowie kultowych brytyjskich zespołów Happy Mondays, Oasis i Ride założyli supergrupę Grupa nazywa się Mantra Of The Cosmos i właśnie wydała debiutancki singiel zatytułowany „Gorilla Guerilla”. Utwór został opisany przez inicjatora powstania… » więcej 2023-06-08, godz. 16:10 Prezes RARS: przedstawiliśmy stronie ukraińskiej listę możliwej pomocy; będziemy reagować na bieżąco Przedstawiliśmy stronie ukraińskiej listę możliwych obszarów pomocy po zniszczeniu przez Rosjan tamy na Dnieprze - poinformował PAP prezes Rządowej Agencji… » więcej 2023-06-08, godz. 16:00 Izrael/ Pięć osób zginęło w strzelaninie na północy kraju Pięć osób zginęło w czwartek po południu w strzelaninie w mieście Yafa an-Naseriyye nieopodal Nazaretu w północnym Izraelu. W pobliżu miejsca zdarzenia… » więcej 2023-06-08, godz. 16:00 Diamentowa Liga - Kaczmarek w Paryżu spróbuje zejść poniżej 50 sekund na 400 m Będąca na fali wznoszącej Natalia Kaczmarek pobiegnie na 400 m w piątkowym mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Patryk Sieradzki i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka… » więcej 2023-06-08, godz. 16:00 Pomorskie/ Pociągi na kursie kolizyjnym; przez kilka godzin wstrzymano ruch kolejowy na linii 201 W czwartek w południe ze stacji Żukowo Wschodnie wyjechał pociąg - mimo sygnału 'stój' na semaforze. Ponieważ mogło dojść do zderzenia z innym składem… » więcej 2023-06-08, godz. 15:50 Wielkopolskie/Utrudnienia na dk 24 w Kwilczu; potrącenie motocyklisty przez auto Po potrąceniu motocyklisty przez samochód osobowy w Kwilczu (Wielkopolskie) policja wprowadziła ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 24 Gorzyń - Pniewy. Kierujący… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »