Radio Opole » Kraj i świat
2023-04-01, 11:10 Autor: PAP

Rzeszów/ W niedzielę utrudnienia w ruchu z powodu półmaratonu

W związku z 16. PKO Półmaratonem Rzeszowskim, którego trasa biegnie ulicami stolicy Podkarpacia, niektóre z nich zostaną w niedzielę częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak poinformowała oficer prasowa rzeszowskiej policji asp. szt. Magdalena Żuk, półmaraton rzeszowski rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 9.00. Start do biegu usytuowany został przy Centrum Millenium Hall, skąd zawodnicy dalej pobiegną: al. Kopisto, mostem Zamkowym, ul. Kilara, ul. Szopena, ul. Targową, al. Piłsudskiego, ul. Grunwaldzką, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, przez Rynek i dalej ul. Słowackiego i znowu ul. Szopena do ul. Hetmańskiej, a stąd Bulwarami nad Wisłokiem do mostu Lwowskiego i do al. Piłsudskiego, a następnie ponownie Bulwarami nad Wisłokiem do al. Kopisto, którą wrócą przed Centrum Millenium Hall, gdzie będzie meta półmaratonu.


"Wyznaczoną trasą zawodnicy przebiegną dwukrotnie" – wskazała asp. szt. Żuk. Dodała, że zdecydowana większość z wymienionych ulic będzie całkowicie wyłączona z ruchu.


Pozostałymi ulicami, którymi pobiegną zawodnicy półmaratonu, ruch będzie się odbywał pasami oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi.


I tak na al. Piłsudskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. "Częściowo zamknięty będzie również Rynek. Na al. Powstańców Warszawy zawodnicy wbiegną na drogę rowerową wzdłuż Stadionu Miejskiego" – przekazała.


Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą wystąpić już od godz. 3.00, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających.


"Cała trasa zamknięta będzie w godz. od 8.00 do 12.00. Jedynie al. Wacława Kopisto od strony ul. Rejtana do ul. Podwisłocze zamknięta będzie od godz. 6.00 do godz. 14.00" – poinformowała oficer prasowa.


Zaznaczyła, że na poszczególnych odcinkach trasy półmaratonu ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego.


"Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14.00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu" – zapewniła funkcjonariuszka.


Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.(PAP)


Autorka: Agnieszka Pipała


api/ joz/


Kraj i świat

2023-06-02, godz. 09:50 Litwa/ Marszałek Sejmu RP: chcemy wzmocnić polski głos w sprawach obronności i europejskiego bezpieczeństwa Chcemy wzmocnić polski głos w sprawach obronności i europejskiego bezpieczeństwa; parlamenty mają tu swoją rolę i cieszymy się, że została ona dostrzeżona… » więcej 2023-06-02, godz. 09:40 French Open - Świątek jak już ogląda tenis, to tylko swoje mecze 'Jakbym miała oglądać mecze, to przede wszystkim oglądałabym swoje' - powiedziała PAP Iga Świątek. W wielkoszlemowym French Open w Paryżu Polka broni… » więcej 2023-06-02, godz. 09:40 Uzbekistan/ Prezydent planuje opuścić dotychczasową stolicę Taszkent i przenieść się do nowej Prezydent położonego w Azji Centralnej Uzbekistanu postanowił zbudować nową stolicę i przenieść tam wszystkie urzędy; obecna stolica - Taszkent - ma zostać… » więcej 2023-06-02, godz. 09:40 Rzeszów/ 13. Moc Odkrywców, czyli Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki Interaktywne prezentacje, eksperymenty, mobilne laboratoria i wystawy popularyzujące wiedzę m.in. z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, biotechnologii… » więcej 2023-06-02, godz. 09:40 Świętokrzyskie/ Zablokowana dk 79 w Bronisławowie Jedna osoba została ranna wypadku na dk 79 w Bronisławowie (Świętokrzyskie), gdzie w piątek rano zderzyły się trzy samochody osobowe. Trasa jest zablokowana… » więcej 2023-06-02, godz. 09:30 Edukacja i szybkie kontr działanie skutecznym sposobem walki z dezinformacją (MediaRoom) Działania dezinformacyjne, podejmowane przez Rosję wobec Polski, należy rozpatrywać w dwóch perspektywach: krótkoterminowej, nakierowanej na zbliżające… » więcej 2023-06-02, godz. 09:20 Ukraina/ Gen. Załużny: Rosjanie użyli w nocy rakiet typu Ch, próbowali zmylić obronę powietrzną Rosjanie użyli w nocnym ataku na Ukrainę pocisków typów Ch-101 i Ch-555 oraz dronów irańskich Shahed-136 i 131; atakując Kijów próbowali zmylić ukraińską… » więcej 2023-06-02, godz. 09:20 Kujawsko-pomorskie/ Zablokowana dk 15 w Strzelcach Zablokowana jest droga krajowa nr 15 w Strzelcach koło Mogilna (Kujawsko-pomorskie) z powodu uszkodzonej kanalizacji. Wyznaczono objazd - poinformowała dyżurna… » więcej 2023-06-02, godz. 09:20 Wiceszef MSZ: sprawa sędziego Marciniaka i kłamliwego donosu na niego, to niebywały skandal Sprawa sędziego Szymona Marciniaka i kłamliwego donosu na niego, to niebywały skandal - ocenił w piątek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Zachęcał też polityków… » więcej 2023-06-02, godz. 09:10 Po wypadku zablokowana dk 10 w Kruszynie koło Bydgoszczy Zablokowana jest droga krajowa nr 10 w Kruszynie koło Bydgoszczy, gdzie samochód osobowy zderzył się cysterną przewożącą dwutlenek węgla - poinformował… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »