Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-31, 22:30 Autor: PAP

Włochy/ Narada w MSW: konieczne stanowcze zwalczanie antysemityzmu i rasizmu na stadionach

Trzeba podjąć stanowcze kroki, by zwalczać antysemityzm i rasizm na stadionach we Włoszech oraz skutecznie ścigać sprawców takich zachowań - poinformowano w piątek w Rzymie po specjalnej naradzie, w której uczestniczyli szef MSW Matteo Piantedosi, minister ds. sportu i młodzieży Andrea Abodi oraz przedstawiciele wspólnoty żydowskiej. Podjęto decyzję o wzmocnieniu nadzoru wideo w obiektach sportowych.

Narada odbyła się po kolejnym incydencie podczas meczu piłkarskiego. Oburzenie wywołały ostatnio zdjęcia ze Stadionu Olimpijskiego w Wiecznym Mieście przedstawiające kibica, który na derby stołecznych klubów AS Roma i Lazio przyszedł w koszulce z napisem "Hitlerson".


Jego tożsamość została szybko ustalona; to kibic Lazio z Niemiec. Otrzymał 5-letni zakaz stadionowy za naruszenie przepisu ustawy o zakazie podżegania do nienawiści rasowej.


Po naradzie MSW podało, że według jej uczestników należy wypracować "każdą przydatną inicjatywę, by udzielić szybszych i bardziej skutecznych odpowiedzi na akty antysemityzmu i rasizmu podczas spotkań piłkarskich".


Jak zaznaczył resort spraw wewnętrznych, trzeba sprawnie ścigać odpowiedzialnych za takie czyny i podejmować działania wobec ekstremalnych grup kibiców. (PAP)


sw/ ap/


Kraj i świat

2023-06-02, godz. 07:20 Siła przyjaźni. "Osiem gór" Charlotte Vandermeersch i Felixa van Groeningena – od piątku w kinach Na wielu poziomach góry są częścią fabuły. Pod koniec historii Bruno niemalże scala się z nimi. Dla Pietra szczyty mają różne znaczenia - powiedzieli… » więcej 2023-06-02, godz. 07:20 K. Smoliński (PiS): jeśli opozycja nie zgłosi kandydatów do komisji ds. wpływów, to wtedy powołamy skład komisji… Jeśli zostanie tylko nasz klub i rzeczywiście opozycja nie zgłosi kandydatów do komisji ds. wpływów rosyjskich, to kandydatury uzupełni nasz klub i wtedy… » więcej 2023-06-02, godz. 07:20 44. rocznica pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny Warszawę, Częstochowę, Kraków i Wadowice odwiedził m.in. podczas rozpoczętej 2 czerwca 1979 r. pierwszej pielgrzymki do ojczyzny Jan Paweł II. 'Ta wizyta… » więcej 2023-06-02, godz. 07:10 K. Płażyński: rezolucja PE w sprawie Węgier - zamach na demokrację w UE Rezolucja Parlamentu Europejskiego wzywająca do odwołania przewodnictwa Węgier w Radzie UE, to zamach na demokrację w Unii Europejskiej - powiedział PAP szef… » więcej 2023-06-02, godz. 07:10 Lubelskie/ Koncerty, spektakle i warsztaty dla dzieci w regionie – w najbliższy weekend Festiwal literatury, warsztaty budowania rakiety, spektakl taneczny, teatr lalkowy i piknik historyczny czekają na dzieci i młodzież w najbliższy weekend… » więcej 2023-06-02, godz. 07:10 W. Brytania/ B. szef MSZ Rifkind dla PAP: przedłużająca się wojna coraz większym problemem dla Putina Decydując o przekazaniu Ukraińcom kolejnych rodzajów broni, musimy uwzględniać, czy w danym momencie będą mogli zrobić z niej najlepszy użytek; jeśli… » więcej 2023-06-02, godz. 07:10 Ukraina/ Szef Rady Bezpieczeństwa: akcje partyzanckie w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim - "to dopiero początek" Akcje Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego (RDK) i Legionu Wolność Rosji w obwodzie biełogorodzkim 'to dopiero początek', do takich incydentów dojdzie w innych… » więcej 2023-06-02, godz. 07:00 Sondaż: 54 proc. ankietowanych wątpi w sukces marszu organizowanego przez opozycję 54 proc. ankietowanych wątpi w to, że marsz organizowany 4 czerwca przez opozycję będzie sukcesem - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego… » więcej 2023-06-02, godz. 07:00 Morawiecki przekazał 380 tys. zł potrzebującym Premier Mateusz Morawiecki przekazał w zeszłym roku na rzecz potrzebujących więcej niż zarobił - podaje w piątek 'Super Express”. Dodaje, że wsparcie… » więcej 2023-06-02, godz. 07:00 Łotwa/ Wiceminister Mularczyk: stwórzmy narzędzia, by wykorzystać rosyjskie aktywa do odbudowy Ukrainy Musimy stworzyć efektywne narzędzia do ukarania zbrodniarzy i wykorzystania rosyjskich zamrożonych zasobów do odbudowy Ukrainy - podkreślił wiceminister… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »