Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-31, 17:40 Autor: PAP

Wielkopolskie/ Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy fragmentu S11 Jarocin - Ostrów Wlkp.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy 49 km. odcinka drogi ekspresowej S11 między Jarocinem a Ostrowem Wielkopolskim - poinformowała w piątek rzeczniczka poznańskiego oddziału Dyrekcji.

Rzecznik prasowy poznańskiego oddziału GDDKiA Alina Cieślak poinformowała, że drogowcy złożyli do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla mającego mierzyć 49 km długości odcinka S11 od Jarocina do Ostrowa Wielkopolskiego. "Efektem końcowym przeprowadzonego postępowania administracyjnego będzie zatwierdzenie przebiegu nowej drogi ekspresowej" - wskazała.


Dodała, że we wniosku GDDKiA jako preferowany wskazała czwarty wariant przebiegu trasy. Zakłada on, że droga ekspresowa od węzła Jarocin do węzła Kotlin będzie przebiegać przez tereny zagospodarowane rolniczo, po północno - wschodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 11.


"Następnie, trasa przechodzi na południowo-zachodnią stronę DK11, a na wysokości Pleszewa przecina dwukrotnie linię kolejową nr 272 Poznań-Kluczbork. Na wysokości węzła Sobótka, droga ekspresowa ponownie wraca na stronę wschodnią DK11 i dalej, aż do węzła Ostrów Północ biegnie przez tereny rolnicze oraz kompleks leśny zlokalizowany za miejscowością Szczury. Na odcinku istniejącej obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu S11, pomiędzy węzłami Ostrów Północ i Ostrów Wschód, na długości około 4,5 km, projektowana jest dobudowa drugiej jezdni drogi ekspresowej" - opisała rzeczniczka.


Cieślak wskazała, że GDDKiA prowadzi prace przygotowawcze związane z budową łącznie siedmiu odcinków S11. "Dla dwóch odcinków, czyli Oborniki - Poznań wraz z obwodnicą Obornik oraz Ostrów Wielkopolski - Kępno uzyskaliśmy DŚU. Dla czterech Szczecinek - Piła, Ujście - Oborniki, Kórnik - Jarocin oraz Jarocin - Ostrów Wielkopolski jesteśmy w trakcie jej uzyskiwania. W tym roku planujemy złożyć jeszcze wniosek o uzyskanie DŚU dla odcinka Piła - Ujście" - podała rzeczniczka.(PAP)


autor: Szymon Kiepel


szk/ skr/


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 18:50 Śląskie/ Intensywne opady deszczu utrudniły ruch na niektórych drogach Rozlewiska na drogach i zablokowane przejazdy pod niektórymi wiaduktami to skutki intensywnych opadów, przetaczających się w piątek w woj. śląskim. Od rana… » więcej 2023-06-09, godz. 18:50 Ukraina/ Wolontariusze: Rosjanie zablokowali Oleszki, wielu mieszkańców zginęło w powodzi Wolontariusze nie są dopuszczani przez służby rosyjskie do objętych powodzią Oleszek na okupowanym lewym brzegu Dniepru - relacjonuje w piątek niezależny… » więcej 2023-06-09, godz. 18:40 Izrael/ Główny rabin Jerozolimy o agresji wobec chrześcijan: takie zachowanie jest surowo zabronione Główny sefardyjski rabin Jerozolimy Shlomo Amar i szef organizacji branży turystycznej tym mieście Jossi Fatael potępili nękanie chrześcijan w Jerozolimie… » więcej 2023-06-09, godz. 18:30 Lubelskie/ Koniec utrudnień w ruchu po śmiertelnym wypadku między Puławami a Kurowem Zakończyły się utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 874 między Puławami a Kurowem (Lubelskie), gdzie w piątek po południu w zderzeniu z ciężarówką… » więcej 2023-06-09, godz. 18:30 Kujawsko-Pomorskie/ Straż Pożarna zakończyła działania w Ludkowie po wybuchu i wycieku gazu z rurociągu Straż Pożarna zakończyła działania w Ludkowie k. Inowrocławia (Kujawsko-Pomorskie), gdzie doszło do wybuchu i wycieku gazu z rurociągu wysokiego ciśnienia… » więcej 2023-06-09, godz. 18:30 USA/ „Chleb i sól” i „Filip” na nowojorskim Festiwalu Filmów Polskich W piątek rozpoczyna się 18. edycja nowojorskiego Festiwalu Filmów Polskich. W programie są m.in. „Chleb i sól” Damiana Kocura, „Filip” Michała Kwiecińskiego… » więcej 2023-06-09, godz. 18:20 GIS ostrzega przed używaniem łyżki do spaghetti, w której wykryto substancje szkodliwe dla zdrowia Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie dotyczące wykrycia substancji szkodliwych dla zdrowia w łyżce do spaghetti. Poinformowano, że… » więcej 2023-06-09, godz. 18:20 USA/ Biały Dom: w Rosji powstaje fabryka irańskich dronów Mamy informacje, że Rosja otrzymuje materiały z Iranu, by zbudować fabrykę bezzałogowców - oznajmił w piątek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John… » więcej 2023-06-09, godz. 18:10 Marszałek Senatu: z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci senator Barbary Borys-Damięckiej Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Senator Barbary Borys-Damięckiej, Marszałkini Seniorki X kadencji, kobiety pełnej ciepła… » więcej 2023-06-09, godz. 18:10 Izrael/ Premier Netanjahu: umowa normalizująca stosunki z Arabią Saudyjską zmieniłaby historię Porozumienie normalizujące stosunki między Izraelem a Arabią Saudyjską byłoby 'milowym krokiem naprzód', który 'zmieniłoby historię' - powiedział w piątek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »