Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-31, 09:30 Autor: PAP

Organizacja Boao Forum for Asia wkracza do sektora opieki zdrowotnej (MediaRoom)

Międzynarodowa Pilotażowa Strefa Turystyki Medycznej Boao Lecheng w Porcie Wolnego Handlu Hajnan wspiera chińską branżę medyczną w ekspansji na rynki globalne.

QIONGHAI, Chiny, 31 marca 2023 r. /PRNewswire/ -- Boao, nadmorski kurort i ośrodek konferencyjny na wybrzeżu Morza Południowochińskiego po raz kolejny przyciągnął uwagę całego świata. Międzynarodowa Pilotażowa Strefa Turystyki Medycznej Boao Lecheng w Porcie Wolnego Handlu Hajnan, powszechnie znana pod nazwą Boao Hope City (Miasto Nadziei Boao), stała się ważną drogą służącą wprowadzeniu innowacyjnych farmaceutyków i wyrobów medycznych do Chin. Pierwsza i jedyna w kraju specjalna strefa medyczna i dynamicznie rozwijający się międzynarodowy park medyczny, Boao Hope City, znajduje się po obu brzegach rzeki Wanquan, pomiędzy śródmiejskim obszarem Jiaji i główną siedzibą organizacji Boao Forum for Asia (BFA) w Qionghai, w prowincji Hajnan.


Międzynarodowa mieszanka 25 publicznych i prywatnych instytucji medycznych już rozpoczęła swoją działalność na terenie strefy. Kolejne 20 obiektów znajduje się w budowie lub jest w trakcie planowania. Strefa ustanowiła partnerstwa z blisko 80 producentami farmaceutyków i wyrobów medycznych z 16 krajów i regionów całego świata, przy czym zatwierdzono ponad 300 dopuszczonych do obrotu leków i urządzeń na ważne potrzeby kliniczne. Dzięki preferencyjnej polityce i usprawnionemu procesowi zatwierdzania najnowocześniejszych technologii medycznych, farmaceutyków i urządzeń medycznych z całego świata, strefa pilotażowa przyciąga coraz większą liczbę czołowych podmiotów medycznych. Plany ubezpieczenia zdrowotnego strefy przyniosły korzyści ponad 31 milionom mieszkańców 21 prowincji i gmin w Chinach. Badania mające swoje przełożenie w świecie rzeczywistym przyspieszyły rejestrację dopuszczonych do obrotu leków i urządzeń medycznych w Chinach. Pilotażowa strefa przygotowuje grunt pod przełomową ścieżkę ku dobremu zdrowiu dla wszystkich.


Boao Hope City od samego początku angażuje się w kilka przełomowych inicjatyw. Strefa współpracuje z międzynarodowymi firmami i stowarzyszeniami farmaceutycznymi w celu organizacji szerokiej gamy naukowych konferencji medycznych i sympozjów każdego roku i zapewnia platformę międzynarodowej wymiany akademickiej w obszarze medycyny i opieki zdrowotnej w BFA, ugruntowując swoją pozycję jako kluczowy portal do otwarcia chińskiej branży medycznej na resztę świata.


Źródło: Hainan Boao Lecheng International Medical Tourism Pilot Zone Administration


KONTAKT:


Pani He


e-mail: heying@lecityhn.com


Źródło informacji: PR Newswire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 14:30 Wiceminister Soboń: jesienią dodatkowe 14 mld zł dla samorządów Dzisiaj zmieniliśmy ustawę okołobudżetową, aby przekazać dodatkowe 14 mld zł dla jednostek samorządu terytorialnego; spodziewamy się, że trafią do samorządów… » więcej 2023-06-09, godz. 14:30 Łuczniczy Memoriał Ireny Szydłowskiej - 203 startujących na torach stołecznego Drukarza 40. edycja łuczniczego Memoriału Ireny Szydłowskiej zgromadzi na starcie w warszawskim Parku Skaryszewskim im. Ignacego Paderewskiego 203. zawodniczki i zawodników… » więcej 2023-06-09, godz. 14:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (09-06-2023) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2023-06-09 o godz. 14:00W zakładach Kaskada wylosowano1… » więcej 2023-06-09, godz. 14:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (09-06-2023) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2023-06-09 o godz. 14:00Kaskada… » więcej 2023-06-09, godz. 14:30 Kielce/ Sztuka religijna w nowoczesnym wydaniu na wystawie Sacroexpo Litografie Salvadora Dali i ikony Jerzego Nowosielskiego będzie można wylicytować podczas 24. edycji wystawy Sacroexpo w Targach Kielce. Po raz pierwszy imprezie… » więcej 2023-06-09, godz. 14:30 Komisja zatwierdza polski program wsparcia producentów rolnych o wartości 11 mln euro w kontekście wojny Rosji z Uk… Komisja Europejska zatwierdziła program Polski o wartości około 11 mln euro (50 mln zł) mający na celu wsparcie producentów rolnych w kontekście wojny Rosji… » więcej 2023-06-09, godz. 14:20 Słowacja/ Rozpoczęła się kampania przed wcześniejszymi wyborami do parlamentu Wraz z opublikowaniem w piątek przez przewodniczącego parlamentu Borisa Kollara daty przyspieszonych wyborów parlamentarnych, na Słowacji rozpoczęła się… » więcej 2023-06-09, godz. 14:20 Synoptyk IMGW: w piątek po południu deszcz i burze W piątek najładniejszą pogodę będą mieli mieszkańcy Wybrzeża, gdzie do końca dnia będzie bezchmurnie lub z niewielkim zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze… » więcej 2023-06-09, godz. 14:20 Lubelskie/ Dwoje motocyklistów zginęło w wypadku drogowym w Kurowie; droga jest zablokowana Dwoje motocyklistów zginęło w piątek w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 874 w Kurowie; droga jest zablokowana - poinformował PAP rzecznik KWP w Lublinie… » więcej 2023-06-09, godz. 14:20 Premier: Polska nie będzie płacić za błędy polityki imigracyjnej innych państw Przymusowa relokacja nie rozwiązuje problemu migracji, za to narusza suwerenność państw członkowskich. Polska nie będzie płacić za błędy polityki imigracyjnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »