Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-31, 08:00 Autor: PAP

Klub KO odwiedza woj. kujawsko-pomorskie

W poniedziałek i wtorek klub Koalicji Obywatelskiej w ramach trasy #Tu jest przyszłość ma odwiedzić województwo kujawsko-pomorskie. W poniedziałek 3 kwietnia Donald Tusk spotka się z mieszkańcami Chełmna, a dzień później w Toruniu zaplanowane jest posiedzenie klubu KO.

W ramach akcji #Tu jest przyszłość klub Koalicji Obywatelskiej oraz lider Platformy Donald Tusk objeżdżają wszystkie województwa. W najbliższy poniedziałek i wtorek 3 i 4 kwietnia kolejnym etapem tej trasy ma być województwo kujawsko-pomorskie.


Jak poinformował PAP organizujący tę wizytę poseł Arkadiusz Myrcha, parlamentarzyści KO będą brali udział w spotkaniach w ponad 20 miejscowościach, we wszystkich powiatach województwa, będzie w sumie ponad sto wydarzeń z udziałem ponad setki parlamentarzystów. W spotkaniach mają też wziąć udział europosłowie Bartosz Arłukowicz i Radosław Sikorski, a także oczywiście lider Platformy Donald Tusk.


Ten ostatni w poniedziałek 3 kwietnia spotka się w otwartej formule z mieszkańcami Chełmna. We wtorek 4 kwietnia o godz. 10 zaplanowane jest w Toruniu posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Być może dojdzie też do innych spotkań Tuska.


Podczas posiedzenia klubu parlamentarnego KO 6 lutego Donald Tusk zapowiedział cykl spotkań terenowych klubu do czerwca. Według przedstawionego przez niego założenia, w każdym tygodniu klub miałby się spotykać w innym województwie, tak by odwiedzić wszystkie 16 województw.


Schemat jest zawsze ten sam: posłowie i senatorowie KO odwiedzają wszystkie powiaty województwa, a szef PO Donald Tusk ma jedno lub dwa otwarte spotkania. Drugiego dnia odbywa się w stolicy danego województwa posiedzenie klubu KO, częściowo otwarte dla mediów. Wizyta w każdym województwie oznacza też prezentację innego elementu programu KO.


Pierwszym województwem, które odwiedził klub KO było łódzkie - w dniach 27- 28 lutego br. Kolejnym było województwo wielkopolskie, które parlamentarzyści KO odwiedzili 10 i 11 marca br. Potem było woj. śląskie, gdzie parlamentarzyści KO przebywali 17 i 18 marca, choć lider PO Donald Tusk przedłużył swój pobyt w tym województwie. W dniach 27-28 marca parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej odwiedzili województwo opolskie.(PAP)


autor: Piotr Śmiłowicz


pś/ tgo/


Kraj i świat

2023-06-06, godz. 16:10 Bratysława/ Prezydent Duda o wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce: to pokazuje, jak okrutnie Rosjanie prowadzą wojnę (k… Wysadzenie tamy w Nowej Kachowce pokazuje, jak bezwzględnie i okrutnie Rosjanie prowadzą wojnę, chcąc po prostu zniszczyć Ukrainę i jej przyszłość - powiedział… » więcej 2023-06-06, godz. 16:10 Mysłowice/ "Śląsk to wielka rzecz" - piknik z historią w tle 24 czerwca w Mysłowicach w ramach imprezy 'Śląsk to wielka rzecz' odbędzie się piknik, na którym zostanie zaprezentowana historia regionu. Zapowiedziano… » więcej 2023-06-06, godz. 16:10 OSW: zniszczenie zapory w Nowej Kachowce nastąpiło w okresie intensyfikacji ukraińskich działań zaczepnych Zniszczenie zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce na Ukrainie nastąpiło w okresie intensyfikacji ukraińskich działań zaczepnych na wielu odcinkach frontu -… » więcej 2023-06-06, godz. 16:10 Premier odwiedzi w niedzielę Łochów Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w niedzielę odwiedzi Łochów (woj. mazowieckie). 'Polska jest jedna i zmienia się na lepsze dzięki inwestycjom… » więcej 2023-06-06, godz. 16:00 Holandia/ Rząd ukarał koleje grzywną 1,5 mln euro z powodu tłoku w pociągach Holenderskie koleje (NS) zostały ukarane przez rząd grzywną w wysokości 1,5 mln euro z powodu zatłoczonych pociągów - poinformowała we wtorek sekretarz… » więcej 2023-06-06, godz. 16:00 Prognoza pogody na 7 i 8 czerwca Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, południowo-zachodnia, środkowa i częściowo północna Europa będzie pod wpływem układów niżowych… » więcej 2023-06-06, godz. 16:00 Firma z branży recyklingu: aby system kaucyjny zaczął działać w 2025 ustawa musi zostać przyjęta w tym roku Aby system kaucyjny zaczął działać w 2025 r. ustawa w tej sprawie musi zostać uchwalona jeszcze w tym roku - zwracają uwagę eksperci firmy Tomra. Jak podkreślają… » więcej 2023-06-06, godz. 16:00 Estonia/ Prezydent: zniszczenie tamy na Dnieprze to kolejny akt terroryzmu zagrażający tysiącom ukraińskich cywil… Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce to kolejny akt terroryzmu zagrażający tysiącom cywilów na Ukrainie - napisał we wtorek na Twitterze prezydent Estonii Alar… » więcej 2023-06-06, godz. 16:00 Straż Graniczna: cudzoziemiec utknął na bagnach w ścisłym rezerwacie Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Białowieży, wspólnie ze strażakami z Hajnówki, pomogli cudzoziemcowi, który utknął na bagnach w Rezerwacie… » więcej 2023-06-06, godz. 16:00 Ukraina/ Prezydent Zełenski spotkał się z wysłannikiem papieża Franciszka, rozmawiali m.in. o wysadzonej tamie na… Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się we wtorek ze specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka kardynałem Matteo Zuppim - poinformowało biuro… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »