2023-03-29, 22:30 Autor: PAP

PE koszykarzy – Dolomiti - Śląsk 72:61 (opis)

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z Dolomiti Trydent 61:72 (9:19, 18:10, 17:20, 17:23) w ostatniej kolejce fazy grupowej Pucharu Europy. Mistrzowie Polski z jedną wygraną zajęli ostatnie miejsce w grupie B i nie awansowali do play off.

Dolomiti Trydent - Śląsk Wrocław 72:61 (19:9, 10:18, 20:17, 23:17).

Punkty:

Dolomiti Trydent: Luca Conti 15, Andrejs Grazulis 15, Diego Flaccadori 10, Darion Atkins 8, Drew Crawford 8, Trent Lockett 7, Mattia Udom 5, Toto Forray 4, Richard Morina 0, Maximilian Ladurner 0, Lorenzo Dell’anna 0;

Śląsk Wrocław: Łukasz Kolenda 14, Aleksander Dziewa 10, Jeremiah Martin 8, Jakub Nizoł 8, D.J. Mitchell 8, Ivan Ramljak 6, Vasilije Pusica 3, Jakub Karolak 3, Arciom Parachouski 1, Szymon Tomczak 0, Daniel Gołębiowski 0.

Śląsk w pierwszym meczu z Dolomiti wygrał zdecydowanie 80:57 i było to jedyne zwycięstwo wrocławian w rozgrywkach. Rewanżowe starcie nie miało żadnego znaczenia, bo obie ekipy straciły już wcześniej szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek i było jasne, że Włosi zajmą przedostatnie, a mistrzowie Polski ostatnie miejsce w grupie.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po sześciu minutach prowadzili 14:7. Chwilę później Jakub Nizoł zmniejszył straty do pięciu punktów, ale było to ostatnie trafienie wrocławian w tej części spotkania. Na szczęście dla mistrzów Polski Włosi nie spisywali się w ofensywie wiele lepiej, bo w trzy minuty zdołali dorzucić tylko pięć "oczek" (19:9).

W drugiej kwarcie Śląsk zaczął odrabiać straty i po tym jak Arciom Parachouski wykorzystał jeden z dwóch rzutów osobistych, na tablicy wyników pojawił się remis 21:21. Gospodarze zdołali jeszcze odskoczyć na 26:21, ale kolejne sześć punktów zdobył mistrz Polski i zrobiło się 26:27. Ostatnia akcja tej kwarty należała jednak do Dolomiti. Drew Crawford przymierzył za trzy i Włosi prowadzili w połowie meczu 29:27.

Na początku trzeciej kwarty Ivan Ramljak wyprowadził Śląsk na prowadzenie (30:29), ale od stanu 35:35 cały czas minimalną przewagę mieli Włosi. W ostatniej odsłonie wrocławianie najpierw po trafieniu Łukasza Kolendy zbliżyli się na dwa punkty (49:47), a po skutecznej akcji Aleksandra Dziewy na sześć minut przed końcem wygrywali 52:51. Było to jednak ich ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu.

Kiedy przy stanie 59:54 Dziewa zmniejszył straty do trzech punktów, wydawało się, że Śląsk może powalczyć o wygraną. Przez kolejne blisko trzy minuty mistrz Polski nie potrafił jednak poprawić swojego dorobku, a Włosi w tym okresie zdobyli 11 oczek, odskoczyli na 70:56 i losy spotkania były rozstrzygnięte. (PAP)

marw/ cegl/

2024-04-19, godz. 08:40 Warmińsko-mazurskie/ Wyborcza dogrywka w 37 miastach i gminach regionu W 37 miastach i gminach woj. warmińsko-mazurskiego odbędzie się w niedzielę II tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W Kętrzynie mieszkańcy… » więcej 2024-04-19, godz. 08:30 Iran/ MAEA: obiekty nuklearne w Iranie nie zostały uszkodzone (krótka4) Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) potwierdziła w piątek, że nie doszło do uszkodzenia irańskich obiektów nuklearnych w Iranie. Wcześniej tego… » więcej 2024-04-19, godz. 08:30 Kolejny start Therese Johaug i możliwy powrót do reprezentacji Wielokrotna mistrzyni olimpijska i świata w biegach narciarskich Therese Johaug, która przed dwoma laty zakończyła karierę wystartuje w sobotę w 38-kilometrowym… » więcej 2024-04-19, godz. 08:20 Ukraina/ Trzy osoby, w tym dziecko, zginęły w zmasowanym ataku na obwód dniepropietrowski Co najmniej trzy osoby, w tym jedno dziecko, zginęły, a 21 zostało rannych wskutek zmasowanego ataku Rosji na obwód dniepropietrowski Ukrainy; uszkodzone zostały… » więcej 2024-04-19, godz. 08:10 Ankieta PAP Włocławek/ Wojtkowski: priorytety to ambitna polityka mieszkaniowa i rewitalizacja Śródmieścia Priorytety to wciąż ambitna polityka mieszkaniowa, rewitalizacja Śródmieścia i tworzenie zielonych miejsc odpoczynku i rekreacji - podkreślił ubiegający… » więcej 2024-04-19, godz. 08:10 Ankieta PAP Włocławek/ Kukucki: w sferze współpracy z przedsiębiorcami można zrobić dużo więcej W sferze współpracy z przedsiębiorcami można zrobić dużo więcej - uważa PAP kandydat Lewicy na prezydenta Włocławka senator Krzysztof Kukucki. Jego pierwszą… » więcej 2024-04-19, godz. 08:10 Ankieta PAP Włocławek/ Kukucki (Lewica) chce lepszego działania szpitala, a Wojtkowski (KO) rewitalizacji Śródmie… W niedzielę w II turze wyborów na prezydenta Włocławka zmierzą się dotychczasowy prezydent Marek Wojtkowski z KO i senator Krzysztof Kukucki z Lewicy. Pierwszy… » więcej 2024-04-19, godz. 08:10 Liga NHL - wyniki, tabele Wyniki czwartkowych meczów hokejowej ligi NHL: Minnesota Wild - Seattle Kraken 3:4Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 4:2Calgary Flames - San Jose Sharks 5:1Colorado… » więcej 2024-04-19, godz. 08:10 Dowództwo Operacyjne: zakończono operowanie dyżurnego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej (aktl.) Ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia, operowanie dyżurnego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i… » więcej 2024-04-19, godz. 08:00 Warszawa/ Premiera "Serca ze szkła. Musicalu zen" w STUDIO teatrgalerii - w piątek Z tego spektaklu będzie można wynieść przekonanie albo chociaż nadzieję, że relacje między ludźmi takie, jak zaufanie, wzajemna miłość są możliwe… » więcej