Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-29, 18:00 Autor: PAP

Prognoza pogody na 30 i 31 marca

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowa będzie pod wpływem wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Nad Polskę nasunie się zatoka związana z rozległym układem niżowym znad Atlantyku, tylko początkowo nad południowo-wschodnią część kraju będzie sięgał klin wyżu znad Bałkanów. Z zachodu do centrum kraju przemieści się układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu będzie napływało cieplejsze powietrze polarne morskie.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.


W czwartek zachmurzenie duże, początkowo w centrum i na wschodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, początkowo na wschodzie kraju i rejonach podgórskich Karpat możliwe opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Na zachodzie i w centrum lokalne burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 7 st.C. na Suwalszczyźnie do 14 st.C. w centrum kraju i 17 st.C. na Dolnym Śląsku, w rejonach podgórskich Karpat od 3 st.C. do 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i południowy. Na Pogórzu Karpackim i w czasie burz porywy do 65 km/h. W górach porywy do 80 km/h.


W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie i w centrum kraju. Przelotne opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem. Początkowo, głównie w centrum i na wschodzie zanikające burze z porywami wiatru do 60 km/h. Prognozowana wysokość opadu do 10 mm. Na północnym wschodzie silne zamglenia i lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 5 st.C na wschodzie do 8 st.C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 2 st.C do 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W górach porywy do 70 km/h.


W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, lokalnie słabe burze. Temperatura maksymalna od 11 st.C na północnym wschodzie do 16 st.C na zachodzie i południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat od 9 st.C do 12 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na ogół południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h, a wysoko w górach do 65 km/h.


W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, zwłaszcza po południu, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.


W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.


W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 55 km/h.(PAP)


mas/ jann/


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 13:30 A. Mularczyk: wszyscy deputowani Bundestagu otrzymali list wraz raportem o polskich stratach wojennych Do wszystkich deputowanych w Bundestagu został dostarczony list wraz raportem o polskich stratach wojennych w latach 1939-45; niebawem raport trafi do deputowanych… » więcej 2023-06-09, godz. 13:30 EKF 2023: transformacja energetyczna to wyzwanie nie tylko dla gospodarki, ale i ubezpieczycieli (MediaRoom) „Jesteśmy u progu zielonej transformacji energetycznej. Oznacza to perspektywę realizacji wielkich projektów przemysłowych, które będą musiały być we… » więcej 2023-06-09, godz. 13:30 Premier: w ciągu paru tygodniu zajmiemy się projektem ws. bezpłatnych leków dla dzieci i seniorów pow. 65 roku ż… W ciągu najbliższych paru tygodni będziemy realizować ustawę dotyczącą dostępu do bezpłatnych leków dla kolejnych grup. Obecnie projekt podlega dodatkowym… » więcej 2023-06-09, godz. 13:20 Rząd przyjął projekt noweli budżetu na 2023 r.; wydatki rosną o 20,8 mld zł, a deficyt o 24 mld zł (opis) Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że rząd przyjął projekt nowelizacji budżetu na br., który wynika m.in. z porozumienia z 'Solidarnością'… » więcej 2023-06-09, godz. 13:20 Ukraina/ Ministerstwo gospodarki: PKB zmniejszył się w I kwartale 2023 roku o ponad 10 proc.; ale to wynik lepszy od… PKB Ukrainy zmniejszył się w pierwszym kwartale 2023 roku o 10,5 proc.; jest to wynik lepszy od oczekiwanego, ponieważ wcześniejsze szacunki przewidywały… » więcej 2023-06-09, godz. 13:20 French Open - najwyżej rozstawionym tenisistkom nie jest łatwo o sukces W tegorocznym wielkoszlemowym French Open najwyżej rozstawioną tenisistką jest Iga Świątek. W liczonej od 1968 roku open erze turniejowe 'jedynki' 20 razy… » więcej 2023-06-09, godz. 13:20 Ukraina/ Ekspert: miny niesione przez wody powodziowe będą stanowić zagrożenie przez lata Miny niesione przez wody powodziowe na skutek wysadzenia tamy w Nowej Kachowce będą stanowić zagrożenie przez lata - powiedział Andrew Duncan, koordynator… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Włochy/ Premier Meloni: Polska i Węgry to młode demokracje, trzeba je wzmocnić i im pomóc Premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała w piątek, że Polska i Węgry to młode demokracje, które trzeba wzmocnić i im pomóc. 'Ja jestem gotowa to zrobić'… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Śląskie/ w piątek wystartowało Forum GEN.PL na katowickim Muchowcu W piątek ruszyło Forum GEN.PL - wydarzenie skierowane dla młodych i tworzone przez młodych. Na uczestników czekają debaty, panele dyskusyjne, a także koncert… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Opolskie/ Koniec utrudnień na dk 42 w Rudnikach Służby drogowe przywróciły normalny ruch na drodze krajowej nr 42 w Rudnikach, gdzie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »