Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-29, 09:10 Autor: PAP

Hołownia: "zaganianie" całej opozycji na jedną listę przez Tuska to błąd

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk [fot. PAP/Zbigniew Meissner]
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk [fot. PAP/Zbigniew Meissner]
Uważam, że strategia lidera PO Donalda Tuska "zaganiania" nas wszystkich na jedną listę jest strategią błędną, przynoszącą punkty tylko Konfederacji - powiedział w środę w Wirtualnej Polsce lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Jego zdaniem, powstał już "kościół jednej listy".

W programie "Tłit" WP lider Polski 2050 Szymon Hołownia został zapytany, czy czuje się "tresowany" przez lidera PO Donalda Tuska. "Wszyscy jesteśmy tresowani choćby tą kwestią jednej listy. Cały ten kościół jednej listy, który dorobił się już swoich parafii, prasy parafialnej, ministrantów, akolitów, ewangelizatorów. To już trudno wytłumaczyć racjonalnie" - powiedział Hołownia.


"Widać jak to zaganianie toporne, nieracjonalne, zupełnie bezsensowne, przemocowe, oparte na pogardzie, rozlewa się po warszawskich niektórych mediach, po Twitterze" - dodał.


"Uważam, że strategia, którą przyjął w pewnym momencie Donald Tusk zaganiania nas wszystkich na jedną listę jest strategią błędną" - ocenił lider Polski 2050.


W jego opinii, ta strategia powoduje, że wzrastają notowania Konfederacji. "Im bardziej będziemy próbowali zapędzić ludzi, którzy nie są stadem, do dwóch zagród, tym bardziej będzie rosła Konfederacja" - powiedział Hołownia.


"Dzisiaj najważniejsze jest to, żeby ludzie po tej opozycyjnej stronie mieli wybór, mogli zdecydować, bo wtedy oni pójdą na wybory i wtedy Konfederacja będzie mniejsza. Jeśli ona będzie jedynym trzecim na polu, który zostanie po pełnej konsolidacji dwóch bloków, to czeka nas nieszczęście" - mówił lider Polski 2050.


Jego zdaniem, ciągłe poruszanie tematu jednej listy, "to jest przepalanie energii, to jest pokazywanie ludziom, że zajmujemy się sobą, a nie nimi".


Hołownia przyznał też, że od stycznia nie rozmawiał z Donaldem Tuskiem, nie ma też kontaktu z innymi liderami opozycji, poza Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. "Od dłuższego czasu tych kontaktów nie ma i to jest dla mnie niezrozumiałe" - powiedział.


"Jestem absolutnie otwarty do rozmowy natychmiast, i z Donaldem Tuskiem, i z Czarzastym i z Biedroniem" - zadeklarował Hołownia. (PAP)


autor: Piotr Śmiłowicz


pś/ mrr/


Kraj i świat

2023-06-07, godz. 17:30 Wiceminister Szwed: chcemy, by projekt w sprawie emerytur pomostowych trafił do Sejmu jak najszybciej Chcemy, by projekt w sprawie emerytur pomostowych był zgłoszony jak najszybciej, może uda się go przeprocedować jeszcze na czerwcowym posiedzeniu Sejmu -… » więcej 2023-06-07, godz. 17:30 P.Müller: zastrzeżenia KE są nieuzasadnione; merytorycznie przedstawimy argumenty Zastrzeżenia, które zostały zgłoszone przez Komisję Europejską do ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich, są naszym zdaniem nieuzasadnione… » więcej 2023-06-07, godz. 17:30 Gliński: rozmowy z niemiecką minister kultury o restytucji dóbr kultury i stratach wojennych (krótka) Kwestie restytucji polskich dóbr kultury i odszkodowań za straty poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej były, jak przekazał w środę wicepremier… » więcej 2023-06-07, godz. 17:20 Premier: droga do emerytur stażowych jest otwarta; porozumienie jest realizacją testamentu Solidarności lat 80. (op… Droga do emerytur stażowych jest otwarta. Dziś podpisaliśmy porozumienie, które realizuje testament Solidarności lat 80., o którym zapomniały wszystkie… » więcej 2023-06-07, godz. 17:20 Liga hiszpańska - Anglik Bellingham za 103 miliony euro z Borussii Dortmund do Realu Madryt 19-letni angielski piłkarz Jude Bellingham za 103 miliony euro przejdzie z Borussii Dortmund do Realu Madryt - poinformował niemiecki klub. » więcej 2023-06-07, godz. 17:20 Szynkowski vel Sęk: decyzje instytucji unijnych powinny opierać się na faktach, a nie wrzawie medialnej Chcielibyśmy, by decyzje podejmowane przez instytucje unijne opierały się nie na wrzawie medialnej, tylko na faktach; te fakty będziemy przedstawiać - tak… » więcej 2023-06-07, godz. 17:20 Watykan/ Papieskie audiencje odwołane do 18 czerwca, Franciszek jest operowany Audiencje papieża Franciszka są odwołane do 18 czerwca - wynika z informacji przekazanych przez Prefekturę Domu Papieskiego. W środę po południu w rzymskiej… » więcej 2023-06-07, godz. 17:20 W porozumieniu rządu i NSZZ "Solidarność” m.in. kwestie emerytur, dofinansowań, wynagrodzeń oraz związków (op… Uchylenie wygasającego charakteru emerytur pomostowych i dodatkowe środki dla pracowników tzw. budżetówki - to niektóre kwestie uregulowane w porozumieniu… » więcej 2023-06-07, godz. 17:20 Minister Moskwa: podejmiemy dialog w sprawie Turowa Minister środowiska Niemiec złożyła deklarację, że rozpozna temat Turowa i że w późniejszym terminie podejmiemy dialog na ten temat - powiedziała w środę… » więcej 2023-06-07, godz. 17:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, środa 7 czerwca, 17.00 Przekazujemy sktót wydarzeń sportowych: Iga Świątek wygrała z rozstawioną z numerem szóstym Amerykanką Cori Gauff 6:4, 6:2 i awansowała do półfinału… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »