Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-29, 08:40 Autor: PAP

Poręba: chcemy, aby kampania była merytoryczna, ale też by miała duży pierwiastek emocji

Chcemy, aby kampania była merytoryczna, ale też by miała duży pierwiastek emocji, bo bez tego trudno kampanię prowadzić. Donald Tusk jest wdzięcznym obiektem naszej krytyki; to z nim i PO PiS toczy obecnie bój na argumenty i fakty - mówił w środę europoseł PiS Tomasz Poręba.

Polityk, który ma odpowiadać za kampanię wyborczą PiS podkreślał w Polsat News, że ugrupowanie liczy na zdecydowaną wygraną w nadchodzących wyborach parlamentarnych. "Jesteśmy pewni siebie i wierzymy w siebie" - podkreślał.


"Chcemy, aby ta kampania była z jednej strony bardzo merytoryczna, pokazująca nasze dotychczasowe dokonania, ale też propozycje programowe. Ale też taka kampania, która będzie miała duży pierwiastek emocji, bo bez emocji, mobilizacji trudno kampanię prowadzić" - mówił.


Pytany o ostatnie konferencje prasowe PiS, podczas których krytykowany jest lider PO Donald Tusk zwrócił uwagę, że to z nim i PO, PiS toczy obecnie bój na argumenty i fakty. "A Donald Tusk, kiedy był premierem, ten bagaż jego niespełnionych obietnic, czy to różnych porażek, jeśli chodzi o realizację programu jest tak duży, że jest po prostu wdzięcznym obiektem naszej krytyki" - powiedział Poręba.


Przyznał, że ta krytyka jest "dość intensywna, ale też merytoryczna", bo PiS pokazuje konkretne przykłady. "To jest ten moment żeby przypomnieć Polakom jak wyglądała Polska za rządów Donalda Tuska, jak wyglądało bezrobocie, płaca minimalna, wieku emerytalnego" - wyliczał.


Na uwagę, że Tusk rozpoczął objazd po kraju i w ostatnich dniach spotyka się z mieszkańcami Śląska, Poręba zwrócił uwagę, że PiS konsekwentnie od wielu lat jeździ po Polsce i rozmawia z Polakami. "Tusk się obudził teraz i jeździ po Polsce, chociaż zalicza mnóstwo wpadek" - ocenił europoseł.


Polityk był też pytany o doniesienia, że wiceszef PO, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski może zastąpić Tuska jako twarz kampanii Platformy. "Szczerze powiem, że kompletnie o tym nie myślimy na tę chwilę. Oczywiście gdzieś tam ten scenariusz rozważamy, ale koncentrujemy się przede wszystkim na naszej prekampanii, kampanii, na naszych propozycjach, rozwiązaniach" - powiedział Poręba.


Ocenił ponadto, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki "nie do końca wypalił", zwracając uwagę na spadające sondaże dla PO. "Na pewno po drugiej stronie jest pewna refleksja" - mówił.


Jak dodał, nie potrafił ocenić, czy Trzaskowski byłby trudniejszym rywalem. "Na pewno byłby innym rywalem. Należałoby dobrać być może inną taktykę, strategię komunikacyjną. Ale też nie wydaje mi się aby był to przeciwnik, który by nie był do pokonania przez PiS" - powiedział Poręba. (PAP)


autor: Rafał Białkowski


rbk/ itm/


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 13:30 A. Mularczyk: wszyscy deputowani Bundestagu otrzymali list wraz raportem o polskich stratach wojennych Do wszystkich deputowanych w Bundestagu został dostarczony list wraz raportem o polskich stratach wojennych w latach 1939-45; niebawem raport trafi do deputowanych… » więcej 2023-06-09, godz. 13:30 EKF 2023: transformacja energetyczna to wyzwanie nie tylko dla gospodarki, ale i ubezpieczycieli (MediaRoom) „Jesteśmy u progu zielonej transformacji energetycznej. Oznacza to perspektywę realizacji wielkich projektów przemysłowych, które będą musiały być we… » więcej 2023-06-09, godz. 13:30 Premier: w ciągu paru tygodniu zajmiemy się projektem ws. bezpłatnych leków dla dzieci i seniorów pow. 65 roku ż… W ciągu najbliższych paru tygodni będziemy realizować ustawę dotyczącą dostępu do bezpłatnych leków dla kolejnych grup. Obecnie projekt podlega dodatkowym… » więcej 2023-06-09, godz. 13:20 Rząd przyjął projekt noweli budżetu na 2023 r.; wydatki rosną o 20,8 mld zł, a deficyt o 24 mld zł (opis) Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że rząd przyjął projekt nowelizacji budżetu na br., który wynika m.in. z porozumienia z 'Solidarnością'… » więcej 2023-06-09, godz. 13:20 Ukraina/ Ministerstwo gospodarki: PKB zmniejszył się w I kwartale 2023 roku o ponad 10 proc.; ale to wynik lepszy od… PKB Ukrainy zmniejszył się w pierwszym kwartale 2023 roku o 10,5 proc.; jest to wynik lepszy od oczekiwanego, ponieważ wcześniejsze szacunki przewidywały… » więcej 2023-06-09, godz. 13:20 French Open - najwyżej rozstawionym tenisistkom nie jest łatwo o sukces W tegorocznym wielkoszlemowym French Open najwyżej rozstawioną tenisistką jest Iga Świątek. W liczonej od 1968 roku open erze turniejowe 'jedynki' 20 razy… » więcej 2023-06-09, godz. 13:20 Ukraina/ Ekspert: miny niesione przez wody powodziowe będą stanowić zagrożenie przez lata Miny niesione przez wody powodziowe na skutek wysadzenia tamy w Nowej Kachowce będą stanowić zagrożenie przez lata - powiedział Andrew Duncan, koordynator… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Włochy/ Premier Meloni: Polska i Węgry to młode demokracje, trzeba je wzmocnić i im pomóc Premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała w piątek, że Polska i Węgry to młode demokracje, które trzeba wzmocnić i im pomóc. 'Ja jestem gotowa to zrobić'… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Śląskie/ w piątek wystartowało Forum GEN.PL na katowickim Muchowcu W piątek ruszyło Forum GEN.PL - wydarzenie skierowane dla młodych i tworzone przez młodych. Na uczestników czekają debaty, panele dyskusyjne, a także koncert… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Opolskie/ Koniec utrudnień na dk 42 w Rudnikach Służby drogowe przywróciły normalny ruch na drodze krajowej nr 42 w Rudnikach, gdzie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »