Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-29, 08:20 Autor: PAP

Transformacja energetyczna i przyszłość energetyki w Polsce. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER (MediaRoom)

37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER odbędzie się już 13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel. Najważniejsze wydarzenie skierowane do sektora energetycznego po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, ekspertów, przedstawicieli świata nauki oraz członków izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych.


Wstęp do dwudniowej dyskusji o trendach sektora energetycznego w Polsce stanowić będzie debata na temat bezpiecznej i czystej energii dla Polski w ujęciu makro. Eksperci porozmawiają m.in. na temat filarów transformacji energetycznej i polityce energetycznej polski do 2040 r., wpływie wojny w Ukrainie na kształt procesów transformacyjnych w Polsce na tle Europy, efektywności energetycznej w dobie kryzysu oraz ochronie infrastruktury krytycznej. Następnie przeanalizowane zostaną zagadnienia dotyczące przygotowania infrastruktury energetycznej pod rozwój OZE oraz przyszłości Karty Efektywnej Transformacji Sieci Dystrybucyjnych polskiej energetyki.


Prelegenci zastanowią się w jaki sposób pobudzić proces digitalizacji w energetyce. Rozważone zostaną takie kwestie jak m.in.: transformacja a nowe technologie, rozwój digitalizacji a ograniczanie emisji, bariery w digitalizacji energetyki i zmiany strukturalne w sektorze energetyczno-gazowym. Podczas bloku poświęconego perspektywom i barierom rozwoju w OZE zgłębione zostaną tematy związane z OZE jako kluczowym elementem miksu energetycznego, digitalizacją sektora OZE, sposobami zagospodarowania nadwyżek z energii OZE oraz wykorzystaniem zielonego wodoru i biometanu w ciepłownictwie i transporcie.


Dzień drugi Konferencji otwarty zostanie debatą na temat efektywnego finansowania transformacji energetycznej. Prelegenci skomentują m.in. inwestycje w OZE i ich finansowanie, perspektywę mrożenia cen energii i podatków od nadzwyczajnych zysków, bankowalne projekty energetyczne oraz niezbędne reformy systemu finansowania projektów dekarboniacyjnych. Przedmiotem kolejnej dyskusji będzie wpływ ESG na dążenie do zrównoważonego miksu energetycznego Polski - ESG jako kluczowy element transformacji sektora energetycznego, audytowalność danych niefinansowych, gospodarka w obiegu zamkniętym, nowe pomysły na rozwój polskiego przemysłu i gospodarki. Nie zabraknie także rozmów w zakresie realizacji planów stworzenia sektora energetyki jądrowej w Polsce, a także potencjału energii z odpadów: biogazu i biometanu.


W roli prelegentów 37. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 7. OZE POWER wystąpią m.in.:


- Ireneusz, Zyska, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. OZE, gość honorowy, Ministerstwo Klimatu i Środowiska


- dr. Grzegorz Czelej, senator RP, przewodniczący senackiego zespołu ds. energetyki jądrowej i OZE


- Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki


- Andrzej Kaźmierski, dyrektor departamentu gospodarki niskoemisyjnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii


- Radosław Pobol, prezes zarządu, TAURON Dystrybucja S.A.


- Michał Perlik, wiceprezes zarządu ds. finansowych, Energa S.A.


- Stanisław Barański, dyrektor biura zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej, PKN ORLEN S.A.


- Mirosław Bendzera, prezes zarządu, Famur


- Lucjan Brudzyński, dyrektor dep. zarządzania korporacyjnego, Energa S.A.


- Andrzej Bujno, wiceprezes zarządu, ENERGA-OPERATOR S.A.


- Marcin Chludziński, prezes zarządu, Gaz-system S.A.


- Leszek Chwalik, wiceprezes zarządu, TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.


- Jan Frania, wiceprezes zarządu ds. infrastruktury sieciowej, PGE Dystrybucja


- Beata Frankiewicz - Boniecka, managing director, Large Corporates Department, Bank Pekao S.A.


- Adam Góral, prezes zarządu, Asseco Poland


- Dawid Jackiewicz, wiceprezes zarządu, Orlen Synthos Green Energy


- Zbigniew Jagiełło, członek rady nadzorczej, Asseco International


- Mirosław Kowalik, prezes zarządu, Westinghouse Electric Poland


- Radosław Kwiecień, członek zarządu, obszar zarządzania ryzykiem, BGK


- prof. dr hab. inż. Waldemar Skomudek, wiceprezes zarządu ds. operatora, TAURON Dystrybucja


- Lesław Winiarski, zastępca dyrektora biura pomiarów energii i kierownik projektu Operator Informacji Rynku Energii, PSE


- Anna Wujec, dyrektorka ds. cyfryzacji, ABB


- Jarosław Zarychta, Enterprise Industry Sales Lead, Google Cloud Poland


EuroPOWER i OZE POWER to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.


Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.


Źródło informacji: MMC Polska


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-06-08, godz. 00:40 Warmińsko-mazurskie/ Koniec utrudnień na dk 58 po wypadku w Janowie Przejezdna jest już droga krajowa nr 58 w Janowie (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe - podała w nocy ze środy na czwartek… » więcej 2023-06-08, godz. 00:30 Ukraina/Zełenski wezwał międzynarodowe organizacje do pomocy w walce ze skutkami zniszczenia zapory : Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w środę, że międzynarodowe organizacje pomocowe, takie jak Czerwony Krzyż powinny niezwłocznie włączyć… » więcej 2023-06-07, godz. 23:50 French Open - wyniki turnieju mężczyzn Wyniki meczów ćwierćfinałowych mężczyzn w turnieju tenisowym French Open w Paryżu: środaCasper Ruud (Norwegia, 4) - Holger Rune (Dania, 6) 6:1, 6:2… » więcej 2023-06-07, godz. 23:50 French Open - Ruud wygrał "derby Skandynawii" i uzupełnił stawkę półfinalistów Rozstawiony z numerem czwartym Norweg Casper Ruud pokonał w 'derbach Skandynawii' - jak określano ten mecz - grającego z 'szóstką' Duńczyka Holgera Rune… » więcej 2023-06-07, godz. 23:40 Piłkarska LK - trofeum dla West Ham United (opis) West Ham United triumfował w drugiej edycji piłkarskiej Ligi Konferencji. W finale w Pradze londyńczycy, których rezerwowym bramkarzem był w tych rozgrywkach… » więcej 2023-06-07, godz. 23:30 USA/ Republikanie w Izbie Reprezentantów sygnalizują zmniejszenie pomocy Ukrainie Szef komisji ds. sił zbrojnych w Izbie Reprezentantów Mike Rogers zasugerował w środę, że jeśli Kongres uchwali kolejne pakiety środków, będą one na… » więcej 2023-06-07, godz. 23:30 Liga Konferencji - Łukasz Fabiański dwunastym Polakiem z europejskim pucharem Występujący w West Ham United Łukasz Fabiański został 12. polskim piłkarzem, który wywalczył jedno z trofeów europejskich rozgrywek klubowych. W finale… » więcej 2023-06-07, godz. 23:10 Piłkarska LK - trofeum dla West Ham United (krótka) West Ham United triumfował w drugiej edycji piłkarskiej Ligi Konferencji. W finale w Pradze londyńczycy, których rezerwowym bramkarzem był w tych rozgrywkach… » więcej 2023-06-07, godz. 23:10 Piłkarska LK - droga West Ham United do trofeum Droga West Ham United do triumfu w piłkarskiej Lidze Konferencji w sezonie 2022/23 (na pierwszym miejscu mecz u siebie): 4. runda kwalifikacji LK - Viborg… » więcej 2023-06-07, godz. 22:50 Ekstraklasa koszykarzy - King -Śląsk 90:67 (opinie) Po trzecim meczu finałowym King Szczecin - Śląsk Wrocław (90:67) powiedzieli: Arkadiusz Miłoszewski (trener Kinga): 'Szczecin 39 minut na prowadzeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »