Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-28, 15:50 Autor: PAP

Porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Łódzkim a Centrum EC1

Przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego i Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi podpisali porozumienie o współpracy. Umowa rozpoczyna nowy etap działalności, nie tylko w obszarze edukacji, ale również w dużej mierze w sferze kultury - napisano we wtorkowym komunikacie.

Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim a Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi została podpisana przez władze obu instytucji. Jak podkreślono, porozumienie przyczyni się do rozwoju dotychczasowych relacji.


"Największa łódzka uczelnia i największa instytucja w Łodzi promująca naukę będą działać ze sobą jeszcze bliżej. Porozumienie rozpoczyna nowy etap działalności, nie tylko w obszarze edukacji, ale również w dużej mierze w sferze kultury. Będzie to współpraca regularna i prowadzona jeszcze sprawniej, niż dotychczas" - napisano w komunikacie przesłanym PAP przez Michała Kędzierskiego z EC1.


"Centra nauki i uczelnie wyższe wydają się naturalnymi partnerami w realizacji wspólnych przedsięwzięć. Szczególnie tych, których celem jest popularyzacja wiedzy i jej rozpowszechnianie. Skomplikowane i wysoce specjalistyczne badania mają dzięki temu szansę znaleźć drogę do szerokich rzesz odbiorców" - podano.


"Wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim realizujemy różnorodne projekty. Jako przykłady mogę przywołać wspólne badania odbiorców naszej oferty, w oparciu o które możemy zmieniać się w jeszcze atrakcyjniejsze miejsce" - przekazała kierująca CNiT EC1 Magdalena Kosiada-Sylburska.


"Strategia rozwoju Uniwersytetu Łódzkiego na lata 2021-2030 zakłada między innymi realizację nowoczesnego kształcenia opartego na badaniach naukowych i współpracy z otoczeniem. Potencjał Centrum Nauki i Techniki EC1 daje nam taką możliwość. Mam nadzieję, że pozwoli to w krótkim czasie zwielokrotnić efekty naszych prac" – zaznaczyła prorektor UŁ prof. Agnieszka Kurczewska. (PAP)


Autor: Hubert Bekrycht


hub/ bar/


Kraj i świat

2023-06-05, godz. 22:40 French Open - Świątek: lepiej mieć krótki mecz, niż trzygodzinny bój Z powodu kreczu Ukrainki Łesi Curenko w zaledwie 31 minut Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. 'Lepiej… » więcej 2023-06-05, godz. 22:20 USA/ Biały Dom: jeśli Chiny liczą, że zmniejszymy naszą obecność na Pacyfiku, to nie ma na to szans Jeśli Chiny poprzez agresywne manewry na morzu i w powietrzu chcą nam przekazać, że obecność USA na Pacyfiku jest niemile widziana i że powinna zostać… » więcej 2023-06-05, godz. 22:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, poniedziałek 5 czerwca, 22.00 Przekazujemy sktót wydarzeń sportowych: Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French… » więcej 2023-06-05, godz. 22:00 1. liga piłkarska - Mandziara ponownie w radzie nadzorczej Lechii Adam Mandziara ponownie znalazł się w radzie nadzorczej zdegradowanej w ostatnim sezonie z piłkarskiej ekstraklasy Lechii. 56-letni właściciel gdańskiego… » więcej 2023-06-05, godz. 21:50 Ukraina/ Zełenski: Rosja histerycznie reaguje na każdy krok naszych sił zbrojnych; mamy sukcesy w Donbasie Rosja histerycznie reaguje na każdy krok ukraińskich sił zbrojnych, które odnoszą sukcesy na odcinku bachmuckim w Donbasie - oświadczył w poniedziałek… » więcej 2023-06-05, godz. 21:50 Prezydent weźmie udział w szczycie B9 w Bratysławie Prezydent Andrzej Duda weźmie we wtorek udział w Szczycie Państw Bukareszteńskiej Dziewiątki w Bratysławie - zapowiedziała Kancelaria Prezydenta. » więcej 2023-06-05, godz. 21:50 Turcja/ Dotychczasowy rzecznik prezydenta Erdogana mianowany szefem wywiadu Ibrahim Kalin, dotychczasowy rzecznik prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, został w poniedziałek mianowany szefem Narodowej Agencji Wywiadu (MIT) - poinformował… » więcej 2023-06-05, godz. 21:50 Wszyscy z uznaniem żegnają Ibrahimovica, oprócz rodzinnego Malmoe Kończący piłkarską karierę Zlatan Ibrahimovic spotkał się wyrazami uznania wszystkich klubów, w których grał, króla Szwecji Karola XVI Gustawa i rządu… » więcej 2023-06-05, godz. 21:40 Piłkarska LM - Kevin de Bruyne: wynik finału nie zdefiniuje mojej kariery 'Dziedzictwo Kevina de Bruyne'a nie zostanie określone przez wynik sobotniego finału Ligi Mistrzów. 90 minut nie zdefiniuje mojej kariery' - powiedział piłkarz… » więcej 2023-06-05, godz. 21:40 USA/ Firma SpaceX wystrzeliła rakietę z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Po kilkakrotnych opóźnieniach firma SpaceX z powodzeniem wystrzeliła w poniedziałek rakietę Falcon z misją dostarczenia sprzętu i zapasów na Międzynarodową… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »