Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-28, 12:40 Autor: PAP

Tomasz Poręba: DNA Donalda Tuska jest kłamstwo

Donald Tusk kłamie, mówi rzeczy, które nigdy nie miały miejsca, podczas swoich spotkań próbuje zaklinać rzeczywistość; możemy powiedzieć, że takim DNA Donalda Tuska jest po prostu kłamstwo - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej europoseł PiS Tomasz Poręba prezentując spot dotyczący szefa PO.

Poręba ocenił, że od wielu tygodni Polaków bulwersuje to, co obiecuje i zapowiada lider Platformy. Jak podkreślił, Tusk w tym czasie powiedział "tyle rzeczy, które w wielu przypadkach nijak mają się do rzeczywistości. "Myślę, że dziś możemy powiedzieć, że takim DNA Donalda Tuska jest po prostu kłamstwo. Donald Tusk kłamie, mówi rzeczy, które nigdy nie miały miejsca" - zaznaczył europoseł PiS.


Jak dodał, szef PO podczas swoich spotkań próbuje zaklinać rzeczywistość. "Mówi, że nie podnosił wieku emerytalnego, a podniósł. Mówił, że nie pozwoli na to, aby ktokolwiek zamachnął się na pieniądze Polaków, a jednocześnie 150 mld zł z OFE zostały Polakom z dnia na dzień zabrane. Mówił, że nie będzie podnosił podatków, a je podnosił. Pamiętacie państwo wypowiedź Donalda Tuska, że nigdy nie pojedzie do Brukseli, nie opuści Polski, nie przestanie być premierem, a kilka tygodni po tych słowach do Brukseli wyjechał" - wyliczał Poręba.


"Chcemy zdementować te kłamstwa, pokazać jak Donald Tusk kłamie, oszukuje, zwodzi" - doda europoseł.


Podczas konferencji prasowej politycy PiS zaprezentowali krótki spot "Uwaga! Donald Tusk! Nie daj się oszukać!", zestawiający wypowiedzi Tuska dotyczące m.in. wprowadzenia 500 plus, budowy muru na polsko-białoruskiej granicy, Baltic Pipe, czy protestów górników za rządów Ewy Kopacz.


Rzecznik PiS Rafał Bochenek ocenił, że szef PO często rozmija się z rzeczywistością. Jak mówił, m.in. PO przez wiele miesięcy straszyła Polaków, że nie będzie węgla, a Polacy będą zamarzali. "To wszystko okazało się jedną wielką mrzonką, bajkami" - podkreślił.


Bochenek dodał, że od polityków wymaga się wiarygodności, by prezentowali konkretne stanowiska wobec obywateli oraz by realizowali zapowiadane zamierzenia, by "trzymali się raz danego słowa".


Jak wskazał, za rządów Donalda Tuska nie było podwyżek dla nauczycieli, zlikwidowano prawie 1800 szkół, często na terenach wiejskich. Dodał, że szef PO podczas jednego ze spotkań z wyborcami przyznał, że reforma obniżki CIT, PIT i VAT do 15 proc. miała wymiar tylko symboliczny. "Po raz kolejny z tej wypowiedzi przemawia jedna kwestia, że obietnice wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą" - ocenił Bochenek.


"Te przykłady pokazują jak niewiarygodnym politykiem jest Donald Tusk, jak słowa, które wygłasza nie mają dla niego żadnej wartości, żadnego znaczenia. To przestroga dla nas wszystkich na przyszłość. Zbliżają się wybór, a w tym wyborach powinniśmy wybierać polityków wiarygodnych, którzy dotrzymują słowa. Donald Tusk takim politykiem nie jest" - podkreślił Bochenek.(PAP)


autor: Rafał Białkowski, Jan Olendzki


rbk/ jko/ par/


Kraj i świat

2023-05-30, godz. 16:40 Wiceszef MSWiA: w związku z inwestycją w PKN Orlen wzmocnienie sił policji w Płocku (krótka) Dokonaliśmy już wzmocnienia policji w Płocku i planujemy dalsze zwiększenie sił, które będą odpowiadały za bezpieczeństwo - zapewnił wiceminister spraw… » więcej 2023-05-30, godz. 16:40 Prezes RCL: komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie będzie wydawać wyroków (opis) Komisja ds. badania wpływów rosyjskich będzie organem administracji publicznej, co oznacza, że ona nie będzie wydawać wyroków, a decyzje administracyjne… » więcej 2023-05-30, godz. 16:40 RPA/ MSZ chce przyznać immunitety dyplomatyczne uczestnikom szczytu BRICS, w tym Putinowi Ministerstwo spraw zagranicznych RPA poinformowało we wtorek o zamiarze przyznania immunitetów dyplomatycznych uczestnikom sierpniowego szczytu BRICS. W związku… » więcej 2023-05-30, godz. 16:40 Minister ds. europejskich: Polska i KE podjęły wspólną inicjatywie na rzecz ukraińskich dzieci deportowanych do Rosji… Premier Mateusz Morawiecki i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podjęli wspólną inicjatywę na rzecz dzieci ukraińskich deportowanych do Rosji… » więcej 2023-05-30, godz. 16:40 Minister Czarnek odznaczył naukowców Medalami „Sapientia et Veritas" Za szczególne zasługi dla szkolnictwa wyższego i nauki, w tym za wybitne osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej oraz organizacyjnej… » więcej 2023-05-30, godz. 16:40 „Scena była dla mnie azylem w trudnych momentach”. Alicja Majewska obchodzi dziś 75. urodziny W minioną sobotę na scenie Opery Leśnej w Sopocie odebrała Bursztynowego Słowika. Nagroda na tym festiwalu, do którego wcześniej nie miała szczęścia… » więcej 2023-05-30, godz. 16:30 Łotwa/ Z centrum Rygi usunięto pomnik Puszkina W jednym z ryskich parków we wtorek rano usunięto pomnik Aleksandra Puszkina. Według władz stolicy Łotwy pomnik stał tam nielegalnie i był wykorzystywany… » więcej 2023-05-30, godz. 16:30 Minister ds. UE: wypowiedź Reyndersa o komisji badającej wpływy rosyjskie zawiera dwie oczywiste nieprawdy Wypowiedź komisarza Didiera Reyndersa o komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP zawiera dwie oczywiste nieprawdy - ocenił… » więcej 2023-05-30, godz. 16:20 NATO rozmieszcza dodatkowe siły w Kosowie w odpowiedzi na starcia z serbskimi demonstrantami W odpowiedzi na starcia z serbskimi demonstrantami w Kosowie, w wyniku których 30 żołnierzy sił pokojowych NATO zostało rannych, Sojusz postanowił rozmieścić… » więcej 2023-05-30, godz. 16:20 Włochy/ Prezydent na terenach powodziowych: odbudowa to narodowy wymóg Prezydent Włoch Sergio Mattarella podczas wtorkowej wizyty na terenach zniszczonych przez powódź w regionie Emilia-Romania mówił, że ich odbudowa jest „narodowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »