Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 18:30 Autor: PAP

Zespół Take That wystąpi na koronacji króla Karola III

Komitet organizujący koncert, jaki w niedzielę 7 maja, dzień po koronacji króla Karola, odbędzie się na zamku w Windsorze, ma nie lada problem z zakontraktowaniem muzycznych gwiazd na to wydarzenie. Występu odmówili już m.in. Adele, Ed Sheeran i Spice Girls. Wybawieniem okazała się jednak grupa Take That, która powiedziała „tak”, tyle że zagra bez Robbiego Williamsa.

Negocjacje z Take That trwały kilka tygodni. Umowy udało się dopiąć w dużej mierze dzięki wokaliście Gary’emu Barlowowi. Jak donosi „Daily Mail”, był on wielkim entuzjastą tego, by jego zespół był częścią fety związanej z koronacją króla Karola. Jednak, mimo próśb organizatorów koncertu, mało prawdopodobne jest, aby w tym przedsięwzięciu wziął udział Robbie Williams.


W pierwszej połowie lat 90. angielski zespół Take That swoimi tkliwymi balladami i tanecznymi piosenkami, jak np. „Back for good” i „Could it be magic”, podbił cały świat. W 1995 r. z grupy odszedł Williams, a rok później nastąpił rozpad całej formacji. Boysband został reaktywowany bez udziału Williamsa w 2005 r. Niesforny piosenkarz wrócił do zespołu w latach 2010-2011, wspierając kolegów w nagraniu nowej płyty i biorąc udział w europejskiej trasie koncertowej. Od tamtej pory dołączał do grupy tylko z okazji pojedynczych występów.


Poza Take That, do występu w Windsorze udało się też przekonać Liona Richiego, co na razie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.


Dla lidera Take That, Gary’ego Barlowa, będzie to już drugi koncert dla głowy państwa. W 2012 r. brał udział w show na cześć diamentowego jubileuszu Elżbiety II w Pałacu Buckingham. Na tę okazję wspólnie z Andrew Lloyd Webberem skomponował piosenkę „Sing”. (PAP Life)


ag/moc/


Kraj i świat

2023-05-29, godz. 20:20 Kosowo/ Starcia serbskich demonstrantów z policją i siłami KFOR; 25 żołnierzy NATO zostało rannych W północnej części Kosowa doszło w poniedziałek do starć policji i sił NATO z misji pokojowej KFOR z serbskimi demonstrantami, protestującymi przeciwko… » więcej 2023-05-29, godz. 20:20 Dania/ Premier zapowiedziała zwiększenie Funduszu Ukraińskiego na zakup broni Premier Danii Mette Frederiksen zapowiedziała w poniedziałek zwiększenie przeznaczonego m.in. na zakup broni dla Ukrainy Funduszu Ukraińskiego w tym roku oraz… » więcej 2023-05-29, godz. 20:10 Piłkarskie ME do lat 17 - hiszpański "Sport" chwali Skoczylasa, Polska gra we wtorek o finał Hiszpański dziennik “Sport” wyróżnił w poniedziałek Mateusza Skoczylasa, piłkarza reprezentacji Polski do lat 17, która zakwalifikowała się do półfinału… » więcej 2023-05-29, godz. 20:10 Brzezinski: rząd USA podziela obawy związane z ustawami, które mogą zmniejszyć możliwość wyborców głosowania… Rząd USA podziela obawy związane z ustawami, które mogą pozwalać na zmniejszenie możliwości wyborców do głosowania na tych kandydatów, na których chcą… » więcej 2023-05-29, godz. 20:10 1. liga piłkarska - Skra - Puszcza 0:3 Skra Częstochowa - Puszcza Niepołomice 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Artur Siemaszko (24), 0:2 Rok Kidric (81-karny), 0:3 Lucjan Klisiewicz (90+6). Żółta kartka… » więcej 2023-05-29, godz. 20:10 Niemcy/ Zmarł Harald zur Hausen – noblista w dziedzinie medycyny Wirusolog Harald zur Hausen, zdobywca medycznego Nobla, zmarł w niedzielę w wieku 87 lat - poinformowało w poniedziałek wieczorem Niemieckie Centrum Badań… » więcej 2023-05-29, godz. 20:10 1. liga piłkarska - 33. kolejka (tabela) Wyniki meczów 33. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej: 2023-05-26:Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:1) Arka Gdynia - ŁKS Łódź… » więcej 2023-05-29, godz. 20:10 1. liga piłkarska - 33. kolejka (wyniki) Wyniki meczów 33. kolejki 1. ligi piłkarskiej: 2023-05-26:Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:1) Bramki: 0:1 Sylwester Lusiusz (20-samobójcza)… » więcej 2023-05-29, godz. 20:00 Ekstraklasa futsalu - Constract Lubawa mistrzem Polski (wynik) Constract Lubawa został po raz pierwszy w historii mistrzem Polski w futsalu po poniedziałkowej wygranej u siebie z Rekordem Bielsko-Biała 4:2 (1:0) w trzecim… » więcej 2023-05-29, godz. 20:00 Euractiv: nazwisko Ursuli von der Leyen przywołane w skandalu politycznym w Bułgarii Nazwisko przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen zostało przywołane w najnowszym skandalu politycznym w Bułgarii. W 5-godzinnym nagraniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »