Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 14:50 Autor: PAP

Uniwersytet SWPS stara się uruchomić studia psychologiczne w Krakowie

Jednolite studia magisterskie z psychologii w formie stacjonarnej i niestacjonarnej w języku polskim, a także studia I stopnia prowadzone w języku angielskim stara się uruchomić Uniwersytet SWPS w nowo utworzonej filii w Krakowie – wynika z informacji przekazanych przez tę uczelnię.

Studenci psychologii mieliby do wyboru dwie specjalności: psychologię kliniczną i zdrowia oraz psychologię pracy i organizacji.


Wnioski o pozwolenie na uruchomienie studiów w Krakowie Uniwersytet SWPS złożył do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Nabór na studia zostanie otwarty po otrzymaniu pozytywnej decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki.


Twórcy nowych studiów zauważają, że psychologia od lat jest popularnym kierunkiem studiowania, a pandemia, wojna, kryzysy globalne zwiększają zapotrzebowanie na usługi psychologiczne.


„Mogą to być różne formy pomocy psychologicznej, diagnoza, doradztwo, trening psychologiczny, a w szczególnych przypadkach - psychoterapia. Studia magisterskie z psychologii dają bardzo dobre przygotowanie do uzyskania certyfikatu terapeuty w toku późniejszych studiów podyplomowych” – ocenił prof. Edward Nęcka, dziekan Wydziału Psychologii w Krakowie Uniwersytetu SWPS.(PAP)


autor: Beata Kołodziej


bko/ agt/


Kraj i świat

2023-06-02, godz. 11:10 Edukacja i szybkie kontrdziałanie skutecznym sposobem walki z dezinformacją (MediaRoom) Działania dezinformacyjne, podejmowane przez Rosję wobec Polski, należy rozpatrywać w dwóch perspektywach: krótkoterminowej, nakierowanej na zbliżające… » więcej 2023-06-02, godz. 11:10 Piłkarski weekend w Europie - ligowe ostatki, o puchar w Anglii i Niemczech W najbliższy weekend zakończą się rozgrywki ligowe w Hiszpanii, Włoszech i Francji, ale mistrzowie są już znani. Walka toczyć się będzie o udział w… » więcej 2023-06-02, godz. 11:10 Prezydent: Rosja posługuje się różnymi środkami wpływu; powinniśmy uczynić wszystko, aby ujawnić kulisy tych … Państwo rosyjskiej posługuje się różnymi środkami wpływu, niektóre z nich były też stosowane przeciw naszej ojczyźnie; państwo polskie powinno uczynić… » więcej 2023-06-02, godz. 11:10 Ukraina/ SBU: zatrzymaliśmy agenta służb Białorusi przekazującego dane o ochronie granicy Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w piątek, że zatrzymała agenta białoruskiego KGB - obywatela Białorusi mieszkającego na Ukrainie. Miał… » więcej 2023-06-02, godz. 11:10 Kosiniak-Kamysz, Hołownia i Biedroń: UEFA nie powinna odbierać Marciniakowi finału Ligi Mistrzów Zarzuty stawiane polskiemu sędziemu piłkarskiemu Szymonowi Marciniakowi są absurdalne, UEFA nie powinna odbierać mu możliwości poprowadzenia finału Ligi… » więcej 2023-06-02, godz. 11:10 Kanada/Premier Morawiecki przybył do Toronto; w planach spotkanie z premierem Trudeau Premier Mateusz Morawiecki przybył w piątek do Kanady, gdzie spotka się z premierem tego kraju Justinem Trudeau. Szef polskiego rządu spotka się także z… » więcej 2023-06-02, godz. 11:00 Ukraina/ Armia: Rosjanie stracili ponad 20 tysięcy żołnierzy, próbując zająć Bachmut Liczba wojskowych Rosji zabitych w walkach o Bachmut przekracza 20 tysięcy - powiedział w piątek rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk armii ukraińskiej Serhij… » więcej 2023-06-02, godz. 11:00 Macierewicz: projekt współpracy między Polską a Rosją za czasów Tuska zakładał udział polskiego wojska w interwencjach… Projekt współpracy między Polską a Rosją za czasów rządów Donalda Tuska zakładał nie tylko wymianę informacji, wspólne ćwiczenia, ale to, że wojsko… » więcej 2023-06-02, godz. 11:00 Komunikat PZPN ws. sędziego Szymona Marciniaka Polski Związek Piłki Nożnej niezwłocznie podjął działania mające wyjaśnić okoliczności udziału Szymona Marciniaka w konferencji, na której obecny… » więcej 2023-06-02, godz. 11:00 Była ambasador RP w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz stanie na czele sztabu wyborczego Polski 2050 Była ambasador Polski w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz stanie na czele sztabu wyborczego Polski 2050 Szymona Hołowni - poinformowało Biuro Prasowe ugrupowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »