Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 12:10 Autor: PAP

Kanclerz Scholz w Brukseli: Niemcy i UE na dobrej drodze do znalezienia rozwiązania problemu samochodów z silnikiem spalinowym

Niemcy i Komisja Europejska są na dobrej drodze do rozwiązania sporu o unijną regulację mającą na celu wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym od 2035 roku - oznajmił w czwartek w Brukseli, przed rozpoczęciem szczytu unijnych przywódców, kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

"Jeśli dobrze rozumiem rozmowy między Komisją a niemieckim rządem, to wszystko jest na dobrej drodze" – powiedział Scholz dziennikarzom.


Na początku marca szwedzka prezydencja w Radzie UE przełożyła na nieokreślony termin głosowanie nad przełomowym prawem, które zakłada zakończenie sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi w 2035 roku, po tym jak Niemcy wycofały się ze swojego wcześniejszego poparcia dla tych przepisów.


Niemiecki minister transportu Volker Wissing argumentował wówczas, że projekt regulacji przygotowanej przez KE powinien zostać uzupełniony o wyjątek pozwalający na stosowanie paliw syntetycznych w silnikach spalinowych.


Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)


asc/ ap/


Kraj i świat

2024-07-16, godz. 08:20 Andrzej Duda w "WP": Żarłoczny rosyjski potwór będzie chciał atakować nadal W rozmowie z 'Wirtualną Polską' prezydent Andrzej Duda podkreślił, że w przypadku przegranej Ukrainy, 'potencjalna wojna Rosji z Zachodem będzie niezwykle… » więcej 2024-07-16, godz. 08:20 IMGW ostrzega przed burzami w całej Polsce We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami dla całego kraju oraz ostrzeżenia I i II stopnia przed upałem… » więcej 2024-07-16, godz. 08:20 IMGW ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wody Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia I stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody dla części zachodniej Polski i południowych… » więcej 2024-07-16, godz. 08:20 Prokurator krajowy: we wtorek wniosek o areszt dla Marcina Romanowskiego (krótka) Prokuratorzy będą we wtorek kierowali wniosek o tymczasowy areszt wobec Marcina Romanowskiego - poinformował we wtorek prokurator krajowy Dariusz Korneluk… » więcej 2024-07-16, godz. 08:10 Olsztyn/ Senior śmiertelnie potrącił na pasach chłopca - chce mieć prawo jazdy, prokuratura ma wątpliwości Olsztyńska prokuratura, która wyjaśnia sprawę śmiertelnego potrącenia na pasach 12-letniego chłopca, zainicjowała postępowanie administracyjne, które… » więcej 2024-07-16, godz. 08:10 USA/ J.D. Vance - dawny krytyk Trumpa, fan Orbana i krytyk wsparcia Ukrainy (sylwetka) Kandydat Partii Republikańskiej na wiceprezydenta USA J.D. Vance to polityczny nowicjusz, który w krótkim czasie stał się jedną z czołowych postaci obozu… » więcej 2024-07-16, godz. 08:00 Aneta Kręglicka zamieszkała w Hiszpanii Laureatka konkursów Miss World i Miss Polonia, która od lat jest wziętą bizneswoman, pochwaliła się, że Hiszpania jest jej nowym miejscem na Ziemi. Aneta… » więcej 2024-07-16, godz. 07:40 Gdańsk/ Nadal trwa akcja gaśnicza magazynu w Nowym Porcie Nadal trwa akcja gaśnicza magazynu przy ul. Oliwskiej w Nowym Porcie w Gdańsku, w którym w niedzielę wybuchł pożar - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej… » więcej 2024-07-16, godz. 07:30 UE/ Parlament Europejski wybierze prezydium; Metsola i Montero kandydatkami na szefową PE Na sesji w Strasburgu inaugurującej kadencję nowego Parlamentu Europejskiego wybrane zostanie prezydium tej instytucji. Do obsadzenia są stanowiska: przewodniczącego… » więcej 2024-07-16, godz. 07:20 Sondaż dla "Rz": Polacy nie chcą płacić więcej szefom rządowych resortów Polacy nie chcą płacić więcej szefom rządowych resortów - wynika z sondażu IBRiS dla 'Rzeczpospolitej'. Gazeta przypomina, że o wynagrodzeniach ministrów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »