Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 11:30 Autor: PAP

Warmińsko-mazurskie/ Policja zatrzymała podpalacza domków letniskowych

Policjanci z Dywit zatrzymali 47-latka podejrzanego o podpalenie domków letniskowych - poinformowała w czwartek warmińsko-mazurska policja. W ustaleniu sprawcy podłożenia ognia pomogła publikacja jego wizerunku w mediach.

Do pożaru trzech domków letniskowych w gminie Dywity doszło pod koniec lutego. Nikomu nic się nie stało, ale straty sięgały 300 tys. zł. Śledczy od początku podejrzewali, że do zdarzenia mogło dojść w wyniku celowego podłożenia ognia.


Według policji zatrzymanie podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa było możliwe w dużej mierze, dzięki opublikowaniu jego wizerunku w mediach.


"Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringów i opublikowali wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z pożarem. Już po kilku godzinach od publikacji otrzymali informacje, dzięki którym dotarli do wskazanego mężczyzny. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Olsztyna" - przekazał mł. asp. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.


Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany oblał łatwopalną cieczą i podpalił jeden z domków letniskowych, a z powodu gęstej zabudowy i warunków pogodowych ogień przeniósł się na dwa kolejne domki.


"Mariusz P. przyznał się i złożył wyjaśnienia, które sprawdzamy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji" - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.


47-latkowi przedstawiono zarzuty zniszczenia mienia o znacznej wartości, za co grozi do 10 lat więzienia. Śledztwo w sprawie pożaru prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ.(PAP)


autor: Marcin Boguszewski


mbo/ mark/


Kraj i świat

2023-06-05, godz. 15:30 Katowice wybierają wykonawcę kąpieliska przy stawie Morawa Wykonawcę kąpieliska na północnym brzegu stawu Morawa, a także m.in. traktu pieszo-rowerowego po jego południowej stronie, wybiera samorząd Katowic - poinformowała… » więcej 2023-06-05, godz. 15:30 TSUE: reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 r. narusza prawo Unii (opis) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w ogłoszonym w poniedziałek wyroku uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 r. narusza… » więcej 2023-06-05, godz. 15:30 Świetny debiut filmu „Spider-Man: Poprzez multiwersum” w amerykańskich kinach Kontynuacja nagrodzonej Oscarem animacji „Spider-Man Uniwersum” z 2018 roku, film „Spider-Man: Poprzez multiwersum”, szturmem podbija amerykańskie kina… » więcej 2023-06-05, godz. 15:30 Nowy aparat PET-CT w placówce Affidea w Wojskowym Instytucie Medycznym W zlokalizowanej na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego placówce Affidea jest już dostępny nowy cyfrowy aparat PET-CT. To pierwsze takie urządzenie w Europie… » więcej 2023-06-05, godz. 15:30 Minister klimatu: Ponad 42 mln zł na utworzenie 700 ekopracowni w szkołach Ponad 42 mln zł przeznaczyliśmy na utworzenie 700 ekopracowni w szkołach na terenie całej Polski - poinformowała w poniedziałek w Lublinie minister klimatu… » więcej 2023-06-05, godz. 15:30 W. Brytania/ Media: plaga kradzieży maszyn rolniczych, które są potem przemycane do Rosji Nieoczekiwanym efektem ubocznym zachodnich sankcji na Rosję jest znaczący wzrost kradzieży maszyn rolniczych w Wielkiej Brytanii, które są przemycane przez… » więcej 2023-06-05, godz. 15:20 NASA wyśle w kosmos wiersz z podpisami na pokładzie sondy Europa Clipper Amerykańska agencja kosmiczna zachęca do wysłania swoich imion jako podpisów do wiersza, który poleci na pokładzie sondy Europa Clipper w kierunku Jowisza… » więcej 2023-06-05, godz. 15:10 Podlaskie/ Wiceminister edukacji zachęca do udziału w teście sprawdzającym umiejętności cyfrowe Jeszcze do jesieni potrwa test IT Fitness, sprawdzający umiejętności cyfrowe uczniów. Do wzięcia udziału w tym teście zachęcał w poniedziałek w Szkole… » więcej 2023-06-05, godz. 15:10 Rita Ora i Taika Waititi w pierwszym wspólnym wywiadzie zdradzili swój przepis na udany związek On jest dla niej inspiracją, ona nauczyła go bezbronności, również w pracy. Nawzajem się inspirują, sporo od siebie czerpią. We wspólnym wywiadzie dla… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 TSUE: reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 r. narusza prawo Unii (krótka) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w ogłoszonym w poniedziałek wyroku uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 r. narusza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »