Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 07:40 Autor: PAP

Adrian Zandberg odpowiada Tuskowi: neoliberalizm skończył się przejęciem władzy przez PiS

W centrum polityki przyszłego rządu powinien być zwykły człowiek, jego jakość życia, a nie zyski milionerów. Neoliberalizm skończył się przejęciem władzy przez PiS - mówi PAP Adrian Zandberg (Razem). Odniósł się tak do słów lidera PO Donalda Tuska, że "potrzebny jest powrót do liberalnego ducha polskiej gospodarki".

W środę lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na spotkaniu z przedsiębiorcami w Zawierciu zadeklarował, że "potrzebny jest powrót do liberalnego ducha polskiej gospodarki, gdzie będzie decydować zdrowa konkurencja, a nie monopole".


Zdaniem Tuska, obecnie "mamy do czynienia z nawrotem takiego prostackiego socjalizmu, gdzie nie człowiek jest w centrum, tylko władza jest w centrum, która nakazuje co robić". "Ten czas musi się skończyć" - oświadczył.


Do słów lidera PO odniósł się współprzewodniczący Razem, poseł Lewicy Adrian Zandberg. "W centrum polityki przyszłego rządu powinien być zwykły człowiek, jego jakość życia - a nie zyski milionerów" - powiedział PAP. "Lewica jest po to, żeby tego dopilnować" - oświadczył.


"Nasi posłowie nie poprą oczywiście ani rozdawnictwa dla biznesu, ani cięć, czy zaciskania pasa pracownikom. Lewica to polityka prospołeczna" - zauważył lider Razem. "Neoliberalizm skończył się przejęciem władzy przez PiS. Polskiej demokracji nie stać na powtarzanie błędów" - podkreślił. (PAP)


autor: Grzegorz Bruszewski


gb/ par/


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 13:10 Włochy/ Premier Meloni: Polska i Węgry to młode demokracje, trzeba je wzmocnić i im pomóc Premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała w piątek, że Polska i Węgry to młode demokracje, które trzeba wzmocnić i im pomóc. 'Ja jestem gotowa to zrobić'… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Śląskie/ w piątek wystartowało Forum GEN.PL na katowickim Muchowcu W piątek ruszyło Forum GEN.PL - wydarzenie skierowane dla młodych i tworzone przez młodych. Na uczestników czekają debaty, panele dyskusyjne, a także koncert… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Opolskie/ Koniec utrudnień na dk 42 w Rudnikach Służby drogowe przywróciły normalny ruch na drodze krajowej nr 42 w Rudnikach, gdzie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Watykan/ Stan papieża po operacji poprawia się, wstał już z łóżka Stan papieża Franciszka po środowej operacji jamy brzusznej poprawia się; wstał już z łóżka i spędził poranek w fotelu - poinformował w piątek Watykan… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Francja/ Zmarł francuski socjolog Alain Touraine, autor pionierskich badań na temat polskiej „Solidarności” 9 czerwca 2023 r. w wieku 97 lat zmarł w Paryżu francuski socjolog Alain Touraine, znana postać francuskiej i międzynarodowej sceny intelektualnej, autor m.in… » więcej 2023-06-09, godz. 13:00 Morawiecki: pokazaliśmy mechanizmy emerytur pomostowo-stażowych, temat będzie negocjowany Pokazaliśmy mechanizmy emerytur pomostowych czy pomostowo-stażowych, które zostały uzgodnione z Solidarnością, a temat w szerszy zakresie będzie negocjowany… » więcej 2023-06-09, godz. 13:00 ZUS: liczba dopłat do emerytur Ukraińców jest niewielka Liczba dopłat wypłacanych obywatelom Ukrainy jest niewielka - informuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Odprowadzenie jednej składki do Funduszu Ubezpieczeń… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 RCB: w czwartek utonęło sześć osób W czwartek utonęło sześć osób - poinformowało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 70 utonię… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 PIE: zielona transformacja UE jest uzależniona od importu surowców o dużym koszcie środowiskowym Zielona transformacja Unii Europejskiej jest uzależniona od importu surowców o dużym koszcie środowiskowym - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny w najnowszym… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 Niemiecki Czerwony Krzyż wysłał pomoc dla ofiar powodzi, do której doszło po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) w Berlinie wysłał pomoc dla ofiar powodzi, do której doszło po wysadzeniu tamy w Kachowce na Ukrainie. W piątek rano w centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »