Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-21, 21:00 Autor: PAP

Tauron sfinansuje kolejne pracownie do przedmiotów ścisłych w szkołach

Koncern Tauron Polska Energia sfinansuje remonty i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych w kolejnych czterech szkołach na obszarze swego działania – podała we wtorek firma. Szkoły mogą wnioskować o wsparcie firmy w projekcie Zielone Laboratoria Taurona do połowy maja br.

Pierwsza edycja projektu, w którym Tauron oferuje szkołom z terenu woj. małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego po 100 tys. zł na remont i wyposażenie pracowni, odbyła się w ub. roku. Spłynęło wówczas 140 zgłoszeń


Koncern wyłonił wówczas cztery zwycięskie projekty, które przedstawiły szkoły z Bachowic pod Wadowicami, Kluczy, Wałbrzycha i Gliwic. We wtorek w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach, który był beneficjentem ubiegłorocznej edycji, firma ogłosiła szczegóły tegorocznego programu.


Od wtorku do 15 maja potrwa przyjmowanie zgłoszeń szkół. Docenione zostaną najatrakcyjniejsze prezentacje szkół i planowanych pracowni. Zgłoszenia powinny być przygotowane w formie wideo lub prezentacji multimedialnych. Załączony powinien być szczegółowy kosztorys wydatkowania 100 tys. zł. Zgłoszenia należy wysłać mailem na adres tpe.laboratoria@tauron.pl.


Wyniki mają zostać ogłoszone 23 maja. Organizatorzy wybiorą cztery najlepsze merytorycznie projekty. Pracownie będą mogły powstawać w wakacje, aby ruszyć we wrześniu. Szczegóły znajdują się na stronie laboratoria.tauron.pl.


„Tauron konsekwentnie rozwija gospodarkę opartą na wiedzy. Budując nowoczesną energetykę, opartą o źródła odnawialne, potrzebujemy fachowców, którzy będą gotowi sprostać nowym wyzwaniom” – powiedział, cytowany we wtorkowej informacji koncernu, jego prezes Paweł Szczeszek.


„Myśląc więc o przyszłości firmy i gospodarki na południu Polski inwestujemy w szkoły, bo to właśnie wiedza daje najwyższą stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału” – dodał Szczeszek.


Przedstawiciele Taurona przypominają, że koncern od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się 1,3 tys. osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe. Tauron organizuje zajęcia, a także praktyki i staże zawodowe. W proces nauczania zaangażowani są pracownicy koncernu.


Na platformie YouTube działa kanał „Bezpieczniki Taurona – włącz dla dobra dziecka” z filmami dla dzieci i młodzieży nt. fizyki i energetyki. Na stronie edukacja.bezpieczniki.tauron.pl znajdują się m.in. scenariusze lekcji, gry online, quizy, ćwiczenia i instrukcje przeprowadzania doświadczeń. Grupa nagradza najlepsze prace dyplomowe z dziedziny energetyki.(PAP)


autor: Mateusz Babak


mtb/ skr/


Kraj i świat

2023-06-03, godz. 14:10 Brytyjski analityk wojskowy: u Putina jak u Hitlera symbolika i emocje górują nad strategią Wzmożenie rosyjskich ataków na Kijów przy użyciu dronów i pocisków balistycznych sugeruje, że u Władimira Putina emocje przeważają nad strategią militarną… » więcej 2023-06-03, godz. 14:10 J.Kaczyński: istotą ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich była chęć ukazania społeczeństwu faktów Istotą ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich była chęć ukazania społeczeństwu faktów; tego pan prezydent nie podważył i z tego się bardzo… » więcej 2023-06-03, godz. 14:10 Chińscy kibice oburzeni cenami biletów na mecz z udziałem Messiego 'To rabunek' - chińscy kibice piłkarscy nie kryją oburzenia, gdy ujawniono ceny biletów na towarzyski mecz reprezentacji Argentyny z Australią w Pekinie… » więcej 2023-06-03, godz. 14:10 Belgia/ Premier: jeśli banki nie podniosą oprocentowania oszczędności klientów, to je do tego zmusimy Jeśli banki same nie podniosą oprocentowania kont oszczędnościowych dla klientów, to będziemy interweniować i zmusimy je do tego- zapowiedział premier… » więcej 2023-06-03, godz. 14:00 Ekstraklasa piłkarzy ręcznych – Sabate trenerem Orlen Wisły do 2026 roku W sobotni wieczór Orlen Wisła zagra swój ostatni mecz w sezonie. Jego stawką będzie Puchar Polski. Podobnie jak od rozgrywek 2018/19 drużynę poprowadzi… » więcej 2023-06-03, godz. 13:50 Szef MON: mamy świadomość wyzwań i na nie odpowiadamy przez wzmacnianie WP (krótka) Mamy świadomość wyzwań i na nie odpowiadamy przez wzmacnianie Wojska Polskiego; dziś w wojsku służy 172 tys. żołnierzy, ale nasze ambicje sięgają dalej… » więcej 2023-06-03, godz. 13:50 Ukraina/ Wojsko: Na Morzu Czarnym rosyjskie okręty, mogące przenosić do 16 Kalibrów Na Morzu Czarnym znajduje się dziewięć rosyjskich okrętów, w tym dwa mogą być uzbrojone w 16 rakiet manewrujących Kalibr - poinformowała w komunikacie… » więcej 2023-06-03, godz. 13:40 Dwóch izraelskich żołnierzy zginęło w strzelaninie na granicy z Egiptem Siły Obronne Izraela (IDF) przekazały w sobotę, że dwóch żołnierzy zginęło w wyniku wymiany ognia nieopodal granicy izraelsko-egipskiej. Dodały, że… » więcej 2023-06-03, godz. 13:40 Bielsko-Biała/ Fiat 126, popularny maluch, świętuje pięćdziesiątkę Fiat 126, popularny maluch, świętował w sobotę w Bielsku-Białej, gdzie przez wiele lat powstawał, swoje 50. urodziny. W zlocie uczestniczyło ponad 250 aut… » więcej 2023-06-03, godz. 13:30 Sejm/ Odbyła się konferencja poświęcona dorobkowi rządu premiera Jana Olszewskiego W przededniu rocznicy wotum nieufności dla rządu premiera Jana Olszewskiego w Sejmie odbyła konferencja poświęcona dorobkowi jego gabinetu. 'Głównym zadaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »