Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-21, 14:30 Autor: PAP

Katowice/ Od czwartku do piątku przerwa w dostawie ciepła na os. Paderewskiego (korekta)

Od czwartku do piątku wieczorem Tauron Ciepło wstrzyma dostawy ciepła na osiedlu Paderewskiego w Katowicach – podała we wtorek spółka. Już od środy możliwe są też zakłócenia w dostawach ciepła w południowych dzielnicach miasta.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Tauronu Ciepło Małgorzata Kuś, przerwa związana jest z pracami inwestycyjnymi.


Na początku tego roku spółka rozpoczęła bowiem budowę przepompowni ciepłowniczej na terenie Doliny Trzech Stawów w pobliżu osiedla Paderewskiego oraz wymianę sieci magistralnej przy ul. Kościuszki. W związku z tym ze względów technologicznych Tauron Ciepło musi przełączyć część odbiorców ciepła w Katowicach na tymczasową sieć ciepłowniczą.


Wiąże się to z koniecznością czasowego wstrzymania dostaw ciepła do mieszkańców osiedla Paderewskiego – od 23 marca do 24 marca, do godzin wieczornych. Możliwe będą też krótkotrwałe zakłócenia w dostawach centralnego ogrzewania od 22-25 marca dla odbiorców ciepła z południowych dzielnic Katowic: Ligoty, Brynowa, Piotrowic, Ochojca, Muchowca


„Służby techniczne precyzyjnie przygotowały całą operację. Tam, gdzie jest to technicznie możliwe, zaplanowano przełączenie maksymalnej liczby odbiorców na zasilanie z innego źródła. Termin przełączenia został zaplanowany na 23-24 marca ze względu na sprzyjające prognozy pogody zapowiadające dodatnie temperatury zewnętrzne” - wyjaśniła Kuś.


Jak podkreśliła, trwające inwestycje są częścią strategicznego projektu firmy, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dostaw ciepła oraz możliwości przesyłowych systemu ciepłowniczego o około 100 megawatów termicznych, co odpowiada przyłączeniu do ciepła sieciowego około 30 tys. mieszkań.(PAP)


autor: Mateusz Babak


mtb/ amac/


Kraj i świat

2023-06-07, godz. 18:30 Piotr Gliński: prowadzimy rozmowy z niemiecką minister kultury o restytucji dóbr kultury i stratach wojennych (opis) Kwestie restytucji polskich dóbr kultury i odszkodowań za straty poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej były, jak przekazał w środę wicepremier… » więcej 2023-06-07, godz. 18:30 Grzesik z NSZZ „Solidarność”: Tusk jest dla nas osobą niewiarygodną Tusk jest dla nas osobą niewiarygodną - powiedział PAP przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Jarosław Gr… » więcej 2023-06-07, godz. 18:30 Ukraina/ Szef MSW: w całym obwodzie chersońskim zatopionych zostało 30 miejscowości W wyniku wysadzenia przez rosyjskie wojska zapory w Nowej Kachowce zalanych zostało 30 miejscowości w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy; 20 spośród… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Liga MLS - media: Messi będzie piłkarzem Interu Miami Argentyński piłkarz Lionel Messi, który nie przedłuży kończącego się w tym miesiącu kontraktu z Paris Saint-Germain, będzie bronił barw Interu Miami… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Włochy/ Po raz pierwszy w historii parlamentu deputowana karmiła dziecko w sali obrad Po raz pierwszy w historii włoskiego parlamentu deputowana weszła na salę obrad z niemowlęciem, które następnie karmiła piersią, co pokazały w środę… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 NFZ przypomina, gdzie znaleźć pomoc medyczną w święto i weekend Za podstawową pomoc medyczną w weekendy, święta, wieczorami i w nocy odpowiadają gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - przypomina Narodowy Fundusz… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Senat/ Komisja za ustawą o świadczeniu wspierającym dla osób z niepełnosprawnościami Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej poparła w środę rządową ustawę o świadczeniu wspierającym dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Kraków/ Igrzyska Europejskie będzie zabezpieczać 1200 policjantów i dwa razy tyle strażaków 1200 policjantów i 2500 strażaków będzie czuwać nad bezpieczeństwem podczas III Igrzysk Europejskich, które 21 czerwca rozpoczną się w Krakowie - zapowiada… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 W parlamentarnym zespole ds. przestępstw gospodarczych o nowelizacji Prawa o notariacie Kwestie związane ze zmianami w Prawie o notariacie były tematem środowego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Zwalczania Przestępstw Gospodarczych i Lichwy… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Włochy/ Agencja Ansa: papież po operacji jest już w swoim pokoju w klinice Gemelli Papież Franciszek jest już po operacji jamy brzusznej i został przewieziony do swojego pokoju na dziesiątym piętrze rzymskiej kliniki Gemelli - podała w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »