Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-21, 06:50 Autor: PAP

Fogiel dla "Rzeczpospolitej": w wyborach będziemy dążyć do stabilnej większości

Wolelibyśmy mieć stabilniejszą większość, np. z 15 posłami więcej. I do tego będziemy dążyć w wyborach – mówi w rozmowie z wtorkową "Rzeczpospolitą" poseł PiS, szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel .

Radosław Fogiel, który w rozmowie z "Rzeczpospolitą" został zapytany o to, czy spodziewał się tak wielu odpowiedzi pytając młodych na TikToku, dlaczego nie lubią PiS-u zaznaczył, że "wiele odpowiedzi nie odbiega od standardu, który słyszymy z ust polityków opozycji".


"Znaczna część zarzutów jest bardzo łatwa do odparcia. Zapraszamy młodych ludzi do wyjścia z bańki i do przedstawienia argumentów. Nie mam nic przeciwko temu, żeby nasza konkurencja poprawiała sobie samopoczucie, twierdząc, że +PiS nie wie, co robi+. Im lepsze samopoczucie naszej opozycji, tym łatwiejsza nasza robota jesienią. Zadając kontrowersyjne pytanie, spodziewaliśmy się takiej reakcji. Jeśli ktoś myśli, że oczekiwaliśmy pochwał, to – oględnie mówiąc – do najbystrzejszych nie należy. Konto PiS-u na TikToku jest dość młode, a ten film w niecałą dobę wygenerował 160 tys. odsłon i kilka tysięcy komentarzy" - powiedział Fogiel.


Pytany o to, kiedy do objazdu po Polsce wróci prezes Kaczyński, odpowiedział, że "jest to kwestia kilku tygodni".


Odnosząc się z kolei do pytania o to, czy jest już decyzja ws. współpracy z Solidarną Polską i innymi partiami, podkreślił, że zakładana jest taka formuła jak obecnie. "Szczegóły będą wykuwać się w toku rozmów. Zobaczymy, jakie będą oczekiwania naszych koalicjantów. Naturalnie my też mamy swoje wymagania i limity" - zaznaczył.


Pytany o to, czy układ list będzie podobny do tego z 2019 r. odpowiedział: "W 2019 r. byliśmy bardzo wdzięczni Polakom, że po raz drugi powierzyli nam rządy. Ale jak ktoś stawia sobie ambitne cele, to nietrudno o niedosyt. Wolelibyśmy mieć stabilniejszą większość, np. z 15 posłami więcej. I do tego będziemy dążyć w wyborach".(PAP)


mchom/ dki/


Kraj i świat

2023-06-02, godz. 06:40 Ukraiński trener mistrza Europy zastrzelił dwie osoby Trener pierwszego od 10 lat ukraińskiego mistrza Europy w zapasach w stylu wolnym Wasyla Mychajłowa Rusłan Umarow zastrzelił w Odessie swoją żonę i mężczyznę… » więcej 2023-06-02, godz. 06:40 Liga NBA - wynik Wynik meczu finału koszykarskiej ligi NBA: » więcej 2023-06-02, godz. 06:30 Wydawnictwo Biały Kruk i WSiP ubiegają się o dopuszczenie podręczników do HiT dla klasy II Wydawnictwo Biały Kruk i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne ubiegają się o dopuszczenie do użytku szkolnego podręczników do przedmiotu historia i teraźniejszość… » więcej 2023-06-02, godz. 06:30 Uczelnie rozpoczynają rekrutacje na studia Wraz z początkiem czerwca polskie uczelnie rozpoczynają rekrutacje na studia. Wiele z nich ma w swojej ofercie nowe kierunki: na Uniwersytecie Rzeszowskim -… » więcej 2023-06-02, godz. 06:20 Synoptyk IMGW: w piątek pogoda zacznie się pogarszać, będzie chłodniej W piątek będzie początkowo pogodnie, ale od północy zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego. Będzie chłodniej niż przez ostatnie dni, a w… » więcej 2023-06-02, godz. 06:20 Włochy/ W Rzymie według opadów deszczu można regulować zegarki: pada zawsze o 17 W Rzymie według opadów deszczu można ostatnio regulować zegarki. Codziennie o godzinie 17 nad Wiecznym Miastem gromadzą się ciemne chmury i zaczyna padać… » więcej 2023-06-02, godz. 06:20 Przełowienie powodem gwałtownej ewolucji dorsza Przełowienie populacji dorsza atlantyckiego stało się powodem gwałtownej ewolucji tego gatunku. Obecnie ryby te wcześniej osiągają dojrzałość płciową… » więcej 2023-06-02, godz. 06:10 Ekspertka: by poprawić stan wód, konieczne jest zwiększenie różnorodności biologicznej torfowisk Kluczowe dla łagodzenia problemów z wodą i zmian klimatycznych jest odtwarzanie mokradeł - wskazała ekspertka z Centrum Ochrony Mokradeł Ilona Biedroń… » więcej 2023-06-02, godz. 06:00 Zawały serca związane z szybszym pogarszaniem się zdolności poznawczych Osoby, które przebyły zawał serca szybciej tracą zdolności poznawcze w kolejnych latach, niż ich rówieśnicy bez przebytego zawału - wynika z badania… » więcej 2023-06-02, godz. 06:00 Autoimmunologiczne choroby dotykają 1 na 10 osób Obszerna analiza danych z Wielkiej Brytanii pokazała, że 19 najczęstszych chorób autoimmunologicznych dotyka ponad 10 proc. populacji. Naukowcy zauważają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »