Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-17, 16:10 Autor: PAP

Opole/Rozpoczęła się XV Konferencja Kardiologii Polskiej

Kilkaset osób uczestniczy w dwudniowych obradach XV Konferencji Kardiologii Polskiej połączonych z 86. Wiosenną Konferencją Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Po raz drugi na miejsce konferencji wybrano Opole.

W piątek w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu rozpoczęły się dwudniowe obrady XV Konferencji Kardiologii Polskiej połączone z 86. edycją Wiosennej Konferencji PTK.


Jak powiedział PAP dr Piotr Feusette, współorganizator tegorocznej konferencji, do Opola przyjechali najlepsi specjaliści ze wszystkich dziedzin medycyny związanych z kardiologią.


"Intencją naszego spotkania jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym, nie tylko kardiologom, ale i lekarzom internistom, lekarzom pierwszego kontaktu, w sposób możliwie przystępny najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim właśnie spotkaniom, podczas wykładów, warsztatów i rozmów, dajemy wszystkim naszym pacjentom szansę na poprawę ich rokowań" - powiedział dr Feusette.


Oprócz specjalistycznych wykładów z zakresu różnych poddziedzin kardiologii, przygotowano także omówienie najlepszych artykułów w prasie medycznej.


Ciekawostką jest wykład pt. "odpowiedzialność karna za działanie w zespole medycznym. Zgoda pacjenta - uwagi praktyczne", który będzie prowadzony przez prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak informują organizatorzy, zajęcia odpowiedzą na pytania, jak powinien postępować medyk, aby zgoda pacjenta stanowiła świadome wyrażenie przez niego zgody na konkretne działania oznaczonego lekarza. Warsztaty będą oparte na praktycznym doświadczeniu zawodowym czynnego prokuratora. (PAP)


Autor: Marek Szczepanik


masz/ mhr/


Kraj i świat

2023-10-01, godz. 11:00 Białystok/ Otwarto pierwszy całoroczny punkt informacji turystycznej Pierwszy całoroczny punkt informacji turystycznej od niedzieli działa w centrum Białegostoku przy Rynku Kościuszki. Turyści mogą tu otrzymać kompleksową… » więcej 2023-10-01, godz. 10:50 Turniej WTA w Pekinie - Brady rywalką Linette, awans Sabalenki Jennifer Brady będzie rywalką Magdy Linette w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Pekinie. W niedzielę amerykańska tenisistka pokonała rodaczkę Peyton Stearns… » więcej 2023-10-01, godz. 10:50 W. Brytania/ Minister obrony: brytyjscy wojskowi mogliby szkolić ukraińskich żołnierzy na Ukrainie Wielka Brytania planuje prowadzenie szkoleń ukraińskich żołnierzy także na terytorium Ukrainy - ujawnił w rozmowie z 'The Sunday Telegraph' nowy minister… » więcej 2023-10-01, godz. 10:50 Łódź/ Maleje liczba uczniów deklarujących udział w lekcjach religii Maleje liczba uczniów deklarujących udział w lekcjach religii w szkołach prowadzonych przez łódzki samorząd - wynika z danych przedstawionych przez władze… » więcej 2023-10-01, godz. 10:40 Do Górskiego Karabachu przybyła pierwsza od 30 lat misja ONZ Do Górskiego Karabachu przybyła pierwsza od 30 lat misja ONZ - poinformowała w niedzielę azerska agencja APA. Jak podkreślono, celem misji jest 'zapoznanie… » więcej 2023-10-01, godz. 10:30 Liderzy Trzeciej Drogi: apelujemy do młodych ludzi o udział w wyborach Apelujemy do młodych ludzi, będziemy z nimi rozmawiać, żeby dali szansę nadziei, żeby zagłosowali w wyborach parlamentarnych - mówili w niedzielę w Częstochowie… » więcej 2023-10-01, godz. 10:30 Orlen: to nieprawda, że po awarii dystrybutora każdorazowo trzeba go ponownie legalizować Prosimy o niekolportowanie oczywistych fakenewsów. To nieprawda, że po awarii dystrybutora każdorazowo trzeba go ponownie legalizować - zaapelowało w niedzielę… » więcej 2023-10-01, godz. 10:30 Śląskie/ Skoczów szykuje przebudowę newralgicznego skrzyżowania W końcowej fazie są prace projektowe przebudowy skrzyżowania dróg krajowej 81 i wojewódzkiej 944 w Skoczowie, które ma newralgiczne znaczenie dla ruchu ze… » więcej 2023-10-01, godz. 10:20 Turniej WTA w Tokio - triumf Kudermietowej Rozstawiona z numerem ósmym Weronika Kudermietowa, która w ćwierćfinale wyeliminowała Igę Świątek, wygrała turniej WTA w Tokio. W niedzielę rosyjska… » więcej 2023-10-01, godz. 10:10 Poznań/ Spada liczba wypadków drogowych w mieście Liczba wypadków drogowych spadła w Poznaniu w latach 2018-2022 o ponad jedną trzecią - poinformował poznański samorząd. Jak podkreślono jest to efekt ściślejszej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »