Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-08, 12:30 Autor: PAP

Senator Wojciech Konieczny ponownie w klubie Lewicy

Senator Wojciech Konieczny dołączył do klubu Lewicy i będzie jego wiceszefem - poinformował w środę przewodniczący klubu Krzysztof Gawkowski. Senator Konieczny opuścił klub Lewicy w grudniu 2021 r.

Na konferencji prasowej w Sejmie Krzysztof Gawkowski poinformował, że we wtorek podczas posiedzenia klub Lewicy zdecydował o tym, że dołączy do nich senator Wojciech Konieczny. "Będziemy nie klubem poselskim, ale klubem parlamentarnym" - dodał poseł. Przekazał, że Konieczny został także wiceszefem klubu Lewicy.


"Dzisiaj Lewica się konsoliduje, dzisiaj Lewica chce wspólnoty i chce być przeciwwagą dla Prawa i Sprawiedliwości. To nas łączy" - podkreślił Krzysztof Gawkowski.


Konieczny ocenił, że to dobry dzień dla Lewicy. "Konsolidacja w roku wyborczym, roku, który będzie trudnym rokiem dla całej opozycji, wymaga tego, aby lewica była jak najsilniejsza" - zauważył. "Nie da się pokonać Prawa i Sprawiedliwości, nie da się zakończyć tych rządów bez silnej lewicy, bez lewicy zjednoczonej" - dodał senator.


Po wyborach w 2019 roku klub Lewicy miał dwójkę senatorów: Gabrielę Morawską-Stanecką oraz Wojciecha Koniecznego. Politycy odeszli w grudniu 2021 roku w wyniku konfliktu, który wówczas miał miejsce z kierownictwem partii i utworzyli koło PPS razem z trójką posłów (Andrzejem Rozenkiem, Robertem Kwiatkowskim i Joanną Senyszyn).


W lutym 2023 roku PPS podjęło uchwałę o współpracy z Nową Lewicą, Razem i Unią Pracy, a także wycofało prawo do posługiwania się jej nazwą przez koło; w wyniku tego czwórka polityków utworzyła koło Lewicy Demokratycznej, a Konieczny został senatorem niezrzeszonym. (PAP)


autor: Grzegorz Bruszewski


gb/ par/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 09:00 UE/ Europoseł Czarnecki: Polska nie będzie przyjmowała relokowanych migrantów; KE jest całkowicie bezradna wobec kryzysu… Polska nie będzie przyjmowała relokowanych migrantów. Będziemy tworzyć koalicję przeciwko temu. Komisja Europejska jest całkowicie bezradna wobec kryzysu… » więcej 2023-09-29, godz. 09:00 Turniej WTA w Tokio - Świątek odpadła w ćwierćfinale (opis) Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA na twardych kortach w Tokio. W piątek rozstawiona z numerem jeden polska tenisistka przegrała z Rosjanką… » więcej 2023-09-29, godz. 08:50 Premier: przymusowe przesiedlanie imigrantów do Polski jest wielkim niebezpieczeństwem (krótka4) Przymusowe przesiedlanie imigrantów do Polski jest dla nas wielkim niebezpieczeństwem - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Jedyną gwarancją… » więcej 2023-09-29, godz. 08:50 TCL oficjalnym partnerem reprezentacji Niemiec w piłce nożnej mężczyzn (MediaRoom) TCL i Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) ogłosili ustanowienie partnerstwa na okres kolejnych 4 lat - Dzięki doskonałej rozrywce, jaką zapewnia nowa seria… » więcej 2023-09-29, godz. 08:50 Morawiecki: tylko PiS może powstrzymać Tuska przed przyjęciem nielegalnych imigrantów Partia Webera i Tuska wnioskuje do Parlamentu Europejskiego o natychmiastowe przyjęcie paktu migracyjnego. Parlament zajmie się tą sprawą w przyszłym tygodniu… » więcej 2023-09-29, godz. 08:40 R. Bochenek: nie zgodzimy się, żeby zboże ukraińskie wywróciło nam do góry nogami rynek polski Nie zgodzimy się, żeby zboże ukraińskie wywróciło nam do góry nogami rynek polski i zniszczyło polskie rolnictwo - powiedział w piątek rzecznik PiS Rafał… » więcej 2023-09-29, godz. 08:40 M.Morawiecki: na posiedzeniu Rady Europejskiej podtrzymam moje weto dla nielegalnej imigracji (krótka3) W przyszłym tygodniu jadę na posiedzenie Rady Europejskiej, na którym powiem stanowcze „nie”, podtrzymam moje weto dla nielegalnej imigracji - powiedział… » więcej 2023-09-29, godz. 08:40 Warszawa/ Kandydat PiS na senatora zaprasza swoją przeciwniczkę z PO do debaty Kandydat PiS do Senatu w okręgu 43 Alvin Gajadhur zaprosił na Twitterze swoją przeciwniczkę wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską do debaty… » więcej 2023-09-29, godz. 08:30 Premier: w Brukseli przepychają siłą pakt o nielegalnej imigracji (krótka2) W Brukseli przepychają siłą pakt o nielegalnej imigracji; granice europejskie są otwarte i plan w postaci paktu migracyjnego ma być realizowany i ten plan… » więcej 2023-09-29, godz. 08:30 SG: w czwartek z Ukrainy do Polski odprawiono 28,8 tys. osób, wyjechało do Ukrainy 22,8 tys. W czwartek z Ukrainy do Polski odprawiono 28,8 tys. osób, a 22,8 tys. wyjechało z Polski do Ukrainy - poinformowała w piątek Straż Graniczna. Od agresji Rosji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »