Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-08, 17:20 Autor: PAP

3DOM Alliance rozpoczyna wysyłkę próbek X-SEPA, rewolucyjnej technologii separatorów akumulatorowych (MediaRoom)

TOKIO, 8 lutego 2023 r. /PRNewswire/ -- Spółka 3DOM Alliance Inc. („3DOM Alliance”) ogłosiła rozpoczęcie wysyłki próbek X-SEPA, rewolucyjnej technologii separatorów do akumulatorów. Separatory X-SEPA, o których informacje pojawiły się po raz pierwszy w grudniu 2022 r., charakteryzują się wyjątkową konstrukcją, która pomaga podnieść wydajność dotychczasowych technologii akumulatorowych i przyspieszyć opracowanie akumulatorów nowej generacji, wspierając zmiany społeczne w kierunku bardziej zrównoważonych rozwiązań elektrycznych.


W zeszłym roku spółka 3DOM Alliance ogłosiła rozpoczęcie przygotowań do masowej produkcji po ośmiu latach badań i rozwoju separatorów. Teraz spółka rozpoczęła dostarczanie próbek X-SEPA do producentów akumulatorów na całym świecie. 3DOM Alliance pracuje nad wnioskami o przesłanie próbek od kilkunastu firm i przygotowuje się do zwiększenia wielkości produkcji X-SEPA, które ma nastąpić przed końcem roku.


X-SEPA składa się z wielowarstwowych membran poliimidowych o wysokiej odporności na podwyższoną temperaturę. Każda warstwa stanowi jednolity układ z trójwymiarowo ułożoną porowatą strukturą. Umożliwia ona dokładną kontrolę nad właściwościami separatora w każdej warstwie i całościową optymalizację działania w zależności od zastosowania i oczekiwań związanych z wydajnością akumulatora. X-SEPA to więcej niż konwencjonalne separatory - produkt stanowi nową wartość w sektorze akumulatorów. Konstrukcja i materiał zapewniają dłuższy okres użytkowania, większą niezawodność i wyższą wydajność w cyklach rozładowania. Rozwiązanie to pozwala na sprostanie kilku wyzwaniom w branży akumulatorów, w tym potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiednich technologii dostosowanych do nowych zastosowań, takich jak pojazdy elektryczne w regionach świata, w których występują wysokie temperatury, oraz transport powietrzny. Ponadto standardowa konstrukcja pozwala na elastyczne projektowanie i optymalizację oraz symulację za pośrednictwem wysokoprecyzyjnego modelowania, które może znacznie przyspieszyć proces opracowywania akumulatorów.


noco-noco Pte. Ltd. („noco-noco”), podmiot zależny 3DOM Alliance z siedzibą w Singapurze, zakupi akumulatory wyposażone w separator X-SEPA wyprodukowane przez strategicznych sojuszników i wykorzysta je do zastosowań pierwotnych i wtórnych. Spółka realizuje cele związane z ochroną środowiska, ograniczając liczbę akumulatorów pozostających w obiegu o aż 75%, maksymalnie wykorzystując ich wydajność. noco-noco chce zmienić niezrównoważony system ekonomiczny oparty na masowej produkcji i masowej konsumpcji dzięki innowacyjnemu modelowi biznesowemu „Data & Profit Sharing” (wymiana danych i dzielenie się zyskami). W ramach systemu firmy, które pomagają wydłużyć okres użyteczności produktów, zyskują dostęp do informacji na temat akumulatorów i mają stały udział w zyskach przez cały okres użytkowania danego produktu.


Dzięki nowemu spojrzeniu na rolę separatorów i włączenie akumulatorów do infrastruktury społecznej 3DOM Allianve i noco-noco pracują nad udoskonaleniem branży akumulatorów i uwolnieniem potencjału akumulatorów w kontekście najbardziej palących problemów związanych z ochroną środowiska.


Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1998381/X_SEPA_EN.jpg


Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1998382/X_SEPA_photo_High_Res_Both.jpg


Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1963406/Logo.jpg


Źródło: noco-noco


KONTAKT:


Zespół PR 3DOM Alliance Inc.


tel. +81 3-5544-8275


e-mail: pr@3dom.co.jp


Źródło informacji: PR Newswire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2024-04-25, godz. 07:20 Ekstraklasa piłkarska – Kosowski: w Białymstoku pisze się piękna historia 'Jagiellona najprawdopodobniej zostanie mistrzem Polski. W Białymstoku pisze się piękna historia' - powiedział PAP Kamil Kosowski, były piłkarz, 52-krotny… » więcej 2024-04-25, godz. 07:20 Nowa płyta Davida Gilmoura w sprzedaży już 6 września 6 września swoja premierę będzie miał pierwszy od dziewięciu lat nowy album Davida Gilmoura zatytułowany „Luck and Strange”. Już teraz można zamówić… » więcej 2024-04-25, godz. 07:20 E. Szymanowska: komisja ds. aborcji musi spotykać się częściej niż raz w miesiącu Sejmowa nadzwyczajna komisja ds. aborcji musi spotykać się częściej niż raz lub dwa razy w miesiącu; kobiety czekają na konkretne rozwiązania - powiedziała… » więcej 2024-04-25, godz. 07:10 Fabio Troisi: Wisława Szymborska jest najczęściej czytaną we Włoszech poetką Wisława Szymborska jest w tej chwili najczęściej czytaną we Włoszech poetką, również jeśli weźmiemy pod uwagę poetów włoskich - mówi PAP dyrektor… » więcej 2024-04-25, godz. 07:10 Nick i Aaron Carterowie negatywnymi bohaterami serialu dokumentalnego „Upadli idole” Niedawny sukces serialu dokumentalnego „Cisza na planie: mroczna strona dziecięcej telewizji” może wkrótce zostać powtórzony przez podobną produkcję… » więcej 2024-04-25, godz. 07:10 Podlaskie/ KAS zlikwidowała bimbrownię i rozlewnię nielegalnego alkoholu 1,6 tys. litrów gotowego bimbru, 9 tys. litrów zacieru, aparaturę i półprodukty do produkcji znaleźli funkcjonariusze podlaskiej KAS w fabryczce i rozlewni… » więcej 2024-04-25, godz. 07:10 W. Brytania/ Ekspert: amerykańska pomoc poprawi pozycję Ukrainy, ale nie skończy wojny Przyjęcie przez Kongres USA ustawy o pomocy dla Ukrainy znacząco poprawi sytuację militarną tego kraju, ale nie zakończy wojny ani nie odwróci strat spowodowanych… » więcej 2024-04-25, godz. 07:00 Prof. Lewicki: Ukraina walczy o przetrwanie, pakiet USA dla Ukrainy wystarczy na kwartał Ukraina walczy o przetrwanie, a wyposażenie i broń, jaką Ukraina otrzyma od Stanów Zjednoczonych w ramach przyznanego pakietu pomocowego, wystarczy na kwartał… » więcej 2024-04-25, godz. 07:00 "GW": Prokuratorzy Ziobry i ogromne sumy za zaległe urlopy Czy najważniejsi prokuratorzy Prokuratury Krajowej za czasów Zbigniewa Ziobry celowo kumulowali zaległe urlopy, aby odchodząc z pracy zgarniać ogromne ekwiwalenty… » więcej 2024-04-25, godz. 06:50 Palenie jednorazowych e-papierosów wywołuje krwawienie do pęcherzyków płucnych (wywiad) Palenie jednorazowych e-papierosów wywołuje groźną chorobę, jaką jest krwawienie do pęcherzyków płucnych, a także inną, potencjalnie śmiertelną: EVALI… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »