Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-08, 05:50 Autor: PAP

Prognoza pogody na 8 i 9 lutego

Jak informuje IMGW, Europa północna i częściowo Półwysep Iberyjski są pod wpływem niżów. Nad resztą kontynentu dominuje wyż z centrum nad Ukrainą. Polska nadal jest w zasięgu tego wyżu. Pozostaniemy w tym samym zimnym powietrzu arktycznym.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1031 hPa i powoli zacznie spadać.


W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy, wschodzie oraz w centrum miejscami duże i tam słabe opady śniegu. Rano lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź. Temperatura maksymalna na wschodzie oraz w pasie pojezierzy od -4 st. C do -1 st. C, na pozostałym obszarze od 0 st. C do 2 st. C, tylko w kotlinach karpackich od -8 st. C do -5 st. C. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych.


W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, a na południowym zachodzie nawet bezchmurnie. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 metrów i osadzające szadź. Temperatura minimalna od -14 st. C, -12 st. C na południowym wschodzie i lokalnie w centrum do -6 st. C na zachodzie; tylko na północy słabszy mróz, od -4 st. C do -2 st. C. W kotlinach karpackich lokalnie spadek temperatury do około -20 st. C. Wiatr będzie słaby, na północy umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-wschodni.


W czwartek na południu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże. Rano na północy zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 metrów i miejscami osadzające szadź. Temperatura maksymalna od -3 st. C, -1 st. C na wschodzie, około 1 st. C w centrum do 4 st. C na zachodzie; chłodniej tylko w kotlinach karpackich od -7 st. C do -4 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu województwa śląskiego okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr będzie okresami dość silny, porywisty.


W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, chwilami wzrastające do dużego, pod wieczór małe. Rano możliwe silne zamglenia, a lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do300 m. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.


W nocy zachmurzenie małe. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna -9 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.


W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. (PAP)


pad/ zm/


Kraj i świat

2023-03-20, godz. 14:20 Synoptyk IMGW: w poniedziałek dość ciepło, przelotne opady i burze W poniedziałek będzie dość ciepło, nawet 16 stopni na wschodzie i południowym wschodzie. W całym kraju możliwe przelotne opady a także burze - poinformował… » więcej 2023-03-20, godz. 14:20 Rzecznik rządu: wśród tematów najbliższego szczytu Rady Unii Europejskiej sankcje na Rosję i walka z inflacją Dalsze unijne sankcje na Rosję oraz kwestia przyjęcia wspólnego pakietu gospodarczego ułatwiającego walkę z inflacją - będą według rzecznika rządu Piotra… » więcej 2023-03-20, godz. 14:20 Polacy odporni na kryzys. 29 marca Pierwszy Kongres Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (MediaRoom) „Nie ma wątpliwości, że budowanie odporności nowoczesnych społeczeństw jest dziś niezbędne i nie trzeba do tego nikogo przekonywać - mówi Dominik Mikołajczyk… » więcej 2023-03-20, godz. 14:20 P. Müller: kalendarz spotkań wyborczych PiS realizowany jest zgodnie z planem Spotkania wyborcze PiS koordynowane są z poziomu partyjnego, a ogłoszony przez Jarosława Kaczyńskiego kalendarz spotkań realizowany jest zgodnie z planem… » więcej 2023-03-20, godz. 14:20 Resort klimatu proponuje rekompensaty za przymusowe ograniczenia poboru prądu Ministerstwo Klimatu i Środowiska proponuje finansowe rekompensaty za przymusowe ograniczenia poboru energii elektrycznej w razie wprowadzenia tzw. stopni zasilania… » więcej 2023-03-20, godz. 14:20 Z.Ziobro: będziemy bronić polskich lasów przed działaniami Unii Europejskiej (krótka) Będziemy bronić polskich lasów przed działaniami Unii Europejskiej; jeśli Unia położy swoją łapę na polskie lasy, to doprowadzi do drastycznego spadku… » więcej 2023-03-20, godz. 14:10 Lewica domaga się wyjaśnień premiera, kiedy do Polski trafią pieniądze z KPO Pieniędzy z Unii Europejskiej nie ma, a Polacy biedują; kiedy do Polski trafią pieniądze z funduszy europejskich - pytali w poniedziałek premiera Mateusza… » więcej 2023-03-20, godz. 14:10 Somalia/ 43 tysiące osób zmarło w 2022 z głodu, połowa z nich to dzieci 43 tysiące mieszkańców Somalii zmarło w ubiegłym roku z powodu wywołanego suszą głodu. Połowa z nich to dzieci - głosi opublikowany w poniedziałek wspólny… » więcej 2023-03-20, godz. 14:10 Müller: szczegóły dot. świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami przedstawimy w najbliższym czasie Pracujemy nad świadczeniem wspierającym dla osób z niepełnosprawnościami i to rozwiązanie będziemy przedstawiać w najbliższym czasie szczegółowo - zapowiedział… » więcej 2023-03-20, godz. 14:10 Rzecznik rządu o sytuacji na Warszawskim Węźle Kolejowym: nie było żadnego zagrożenia w ruchu pasażerskim W poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller pytany o paraliż kolejowy do którego doszło w ubiegłym tygodniu i sytuacje, gdy pociągi wjechały na złe tory… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »