Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 22:50 Autor: PAP

Żaryn: Rosjanie nagłaśniają udział "polskich najemników" w działaniach w Ukrainie

Rosjanie kontynuują kampanię informacyjną przeciwko Polsce, nagłaśniając kolejne doniesienia o rzekomo masowym udziale "polskich najemników" w działaniach w Ukrainie - podał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

"Kampania jest również próbą dyskredytacji sił zbrojnych Ukrainy" - zaznaczył Żaryn we wtorek wieczorem na Twitterze.


"Kanały informacyjne będące pod kontrolą zbrodniarzy z Grupy Wagnera publikują drastyczne zdjęcia okaleczonych ciał w ukraińskich mundurach, twierdząc, że są to +polscy najemnicy+, których zwłoki zmasakrowali Ukraińcy, by ukryć narodowość" - wskazał.


Minister w kancelarii premiera ocenił, że operacja informacyjna realizowana przez tę kampanię to element działań rosyjskich realizowanych przeciwko Polsce i Ukrainie.


"Kreml kontynuuje prezentowanie Polski jako kraju bezpośrednio zaangażowanego w wojnę, deprecjonując jednocześnie stronę ukraińską" - podkreślił sekretarz stanu w KPRM.


Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego. Trwa już blisko rok - 349 dzień.(PAP)


autor: Aleksander Główczewski


ago/ jann/


Kraj i świat

2023-03-22, godz. 19:10 Łotwa/ Dyrektor ośrodka eksperckiego NATO: Rosja nie ma sił by wciągnąć kraje bałtyckie do swojej strefy wpływ… Rosja chciałaby wciągnąć kraje bałtyckie do swojej strefy wpływów, ale obecnie nie ma sił na realizację swych celów strategicznych w tych państwach… » więcej 2023-03-22, godz. 19:00 MŚ w hokeju - dwie drużyny awansują do elity Dwie drużyny awansują do hokejowej elity z mistrzostw świata Dywizji 1A, które na przełomie kwietnia i maja zostaną rozegrane w Nottingham z udziałem Polaków… » więcej 2023-03-22, godz. 19:00 Rubens, Podsiadło, sanah i Mrozu z największą liczbą nominacji do tegorocznych Fryderyków Akademia Fonograficzna ogłosiła nominowanych do nagrody Fryderyk 2023 w dwudziestu sześciu kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Najwięcej, bo aż siedem… » więcej 2023-03-22, godz. 19:00 Książę Wiliam po spotkaniu z żołnierzami w Rzeszowie: w imieniu nas wszystkich dziękuję(krótka2) W środę po południu spotkałem się w Polsce z brytyjskimi i polskimi żołnierzami, od których usłyszałem o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy; w imieniu… » więcej 2023-03-22, godz. 18:40 M. Przydacz: w czwartek przed południem prezydent przyjmie księcia Williama w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda przyjmie Księcia Walii Williama w Pałacu Prezydenckim w czwartek przed południem - poinformował PAP w środę szef Biura Polityki Międzynarodowej… » więcej 2023-03-22, godz. 18:40 Warszawa/ Archeolodzy odsłonili fragment ulicy i piwnice przy ulicy Gęsiej W związku z planowaną inwestycją pomiędzy Karmelicką a aleją Jana Pawła II na miejscu pracują archeolodzy. Odkopali fragment starej ulicy Gęsiej i piwnice… » więcej 2023-03-22, godz. 18:30 Rosja i Białoruś wykluczone z hokejowych rozgrywek również w sezonie 2023/24 Reprezentacje Rosji i Białorusi w hokeju na lodzie oraz drużyny klubowe z tych krajów nie będą mogły uczestniczyć w międzynarodowych rozgrywkach również… » więcej 2023-03-22, godz. 18:30 Estonia/ Minister finansów: odkryliśmy ponad 1500 przypadków prób obchodzenia nałożonych na Rosję sankcji Dokładamy wszelkich starań - zarówno jako cały sektor publiczny, jak i poszczególne osoby - żeby nie dopuszczać do omijania sankcji. Odkryliśmy już ponad… » więcej 2023-03-22, godz. 18:30 Niemcy/ Akcja policji w związku ze śledztwem w sprawie tzw. Obywateli Rzeszy planujących zamach stanu Policja przeprowadziła w środę w kilku niemieckich landach akcję w związku ze śledztwem w sprawie grupy tzw. Obywateli Rzeszy, planującej zamach stanu w… » więcej 2023-03-22, godz. 18:30 W Rzeszowie odbyło się spotkanie szefa MON oraz księcia Williama (krótka) W środę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył Książę William; w spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »