Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 21:10 Autor: PAP

Lubelskie/ Ostrzeżenie IMGW przed opadami i gołoledzią

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu i gołoledzią dla wschodniej części województwa lubelskiego.

Alert IMGW obowiązuje we wtorek i w środę do godz. 4 w powiatach: bialskim, parczewskim, włodawskim, łęczyńskim, chełmskim, krasnostawskim, zamojskim, hrubieszowskim, tomaszowskim, a także w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.


"Prognozowane i obserwowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź" – podał IMGW.


Prawdopodobieństwa wystąpienia zjawiska oceniono na 80 proc. (PAP)


Autor: Piotr Nowak


pin/ jann/


Kraj i świat

2023-03-26, godz. 07:00 13 kwietnia w Sejmie planowane expose szefa MSZ Najprawdopodobniej 13 kwietnia minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wygłosi w Sejmie expose; pojawią się w nim wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące… » więcej 2023-03-26, godz. 06:50 Były premier nowym prezesem szwedzkiej federacji piłkarskiej Fredrik Reinfeldt, premier Szwecji w latach 2006-14, został wybrany na prezesa rodzimej federacji piłkarskiej (SvFF). » więcej 2023-03-26, godz. 06:50 Kalendarium akcji zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie 1939–1944 Głównym celem sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego było przygotowanie do powstania, które miało wybuchnąć w momencie załamywania się potęgi… » więcej 2023-03-26, godz. 06:50 MRiRW: szacuje się, że wzrost produkcji mięsa drobiowego w 2023 r. wyniesie 1,5 proc. rdr Szacuje się, że wzrost produkcji mięsa w drobiowego Polsce w 2023 r. wyniesie 1,5 proc. w zestawieniu z rokiem 2022 - przekazał resort rolnictwa. Jak poinformował… » więcej 2023-03-26, godz. 06:30 Izrael/ 200 tys. protestowało w Tel Awiwie przeciwko reformie sądownictwa; 630 tys. w całym kraju Setki tysięcy Izraelczyków wzięło udział w sobotę wieczorem w ogólnokrajowych demonstracjach. Był to 12 tydzień protestów przeciwko planom rządu premiera… » więcej 2023-03-26, godz. 06:20 Synoptyk IMGW: w niedzielę do południa ciepło; z zachodu nadciąga chłód W niedzielę nad Polską przesuwać się będzie chłodny front atmosferyczny. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB, w godzinach popołudniowych… » więcej 2023-03-26, godz. 06:20 Ekspertka: komórki macierzyste mogą poprawiać funkcjonowanie dzieci z porażeniem mózgowym Komórki macierzyste z krwi pępowinowej mogą poprawiać funkcje motoryczne u dzieci z porażeniem mózgowym - podkreśliła w rozmowie z PAP prof. Joanne Kurtzberg… » więcej 2023-03-26, godz. 06:20 „Trzaskać!” – 80 lat temu Grupy Szturmowe Szarych Szeregów przeprowadziły Akcję pod Arsenałem 80 lat temu, 26 marca 1943 r., u zbiegu ul. Długiej i Bielańskiej w Warszawie, w pobliżu budynku Arsenału, członkowie Grup Szturmowych Szarych Szeregów pod… » więcej 2023-03-26, godz. 06:10 Mikroplastik zaburza produkcję energii u małych organizmów Cząstki mikroplasitku ograniczają fotosyntezę u mikroskopijnych stworzeń wodnych. Robią to, zaburzając symbiozę między glonami i bakteriami. » więcej 2023-03-26, godz. 06:00 PŚ w skokach - Stoch, Żyła i spółka startują w Lahti W niedzielę o godzinie 15.15 w Lahti odbędzie się indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. O 13.50 rozpoczną się kwalifikacje z udziałem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »