Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 18:40 Autor: PAP

UE/ Media: za wyciek informacji o planowanej wizycie prezydenta Zełenskiego w Brukseli odpowiedzialny gabinet szefowej PE Metsoli

Za wyciek informacji do mediów o planowanej wizycie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Brukseli odpowiedzialny jest gabinet przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli - informuje we wtorek Politico.

W tym tygodniu media obiegła informacja, że Zełenski może spotkać się w Brukseli na szczycie UE z przywódcami państw Unii Europejskiej.


"To przykre, że takie informacje wypływają do mediów przed oficjalnym ogłoszeniem. Chodzi o kwestie bezpieczeństwa" - powiedział PAP unijny dyplomata.


Sprawę opisał brukselski portal Politico. Jak przekazał, urzędnicy gabinetu szefowej PE Metsoli "popełnili poważny błąd, dzieląc się wiadomościami o planowanej podróży w poniedziałek, podsycając obawy dotyczące bezpieczeństwa".


"Według kilku osób poinformowanych o dyskusjach, trwają przygotowania do przyjęcia prezydenta Ukrainy w czwartek, a Zełenski ma spotkać się z szefami państw i rządów UE na posiedzeniu Rady Europejskiej. Wystąpi on również na nadzwyczajnej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego" - podał portal.


Grupa Europejskiej Partii Ludowej nawet napisała na Twitterze o wizycie Zełenskiego, ale później usunęła ten post. O jego usunięcie - jak wynika z nieoficjalnych informacji - miał zaapelować do EPL gabinet Metsoli.


Politico przekazało, że były szef sztabu Metsoli, a obecnie sekretarz generalny Parlamentu Alessandro Chiocchetti zwołał spotkanie wszystkich grup parlamentarnych, aby poinformować ich o planowanej wizycie.


Poproszony o komentarz rzecznik Metsoli przekazał, że „nie może potwierdzić” tych informacji.


Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)


luo/ mal/


Kraj i świat

2023-03-26, godz. 08:40 Straż Graniczna: w sobotę z Ukrainy przyjechało 27,6 tys. osób, na Ukrainę wyjechało 27,2 tys. W sobotę z Ukrainy do Polski przyjechało 27,6 tys. osób, a z Polski na Ukrainę wyjechało 27,2 tys. osób - podała Straż Graniczna. Od 24 lutego ub. roku… » więcej 2023-03-26, godz. 08:20 Wiceszef MSWiA: polski dokument podróży będzie bezpłatny dla Białorusinów Od czerwca Białorusinom mieszkającym w Polsce będzie łatwiej ubiegać się o polski dokument podróży dla cudzoziemca. Nie będą też płacić za jego wydanie… » więcej 2023-03-26, godz. 08:10 Badania politologów: duże wsparcie ze strony europejskich samorządów dla miast w Ukrainie Masowo wzrosła liczba partnerstw nawiązywanych między miastami europejskimi i ukraińskimi - wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Łódzkim. 'To… » więcej 2023-03-26, godz. 08:00 Lekkoatletyczne MŚ - mistrz olimpijski Gardiner wrócił na bieżnię i chce zdobyć złoto Mistrz olimpijski w biegu na 400 m Steven Gardiner z Bahamów po ponad ośmiu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją i rehabilitacją znowu pojawił się na… » więcej 2023-03-26, godz. 07:50 Odtwarzanie ostatniej kwatery w gotyckim ołtarzu z katedry we Fromborku Rozpoczęła się rekonstrukcja ostatniej brakującej kwatery w gotyckim ołtarzu z katedry we Fromborku. To przed tym ołtarzem modlił się Mikołaj Kopernik… » więcej 2023-03-26, godz. 07:50 Gen. Polko: Rosja walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie Użycie przez Rosję na Ukrainie czołgów T-55 pokazuje, że Rosja rzeczywiście walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie, daje… » więcej 2023-03-26, godz. 07:50 Dr hab. T. P. Rutkowski: Akcja pod Arsenałem była perfekcyjnie przygotowaną akcją bojową AK 'Meksyk II' - odbicie Jana Bytnara 'Rudego' pod Arsenałem - był perfekcyjnie zrealizowaną akcją bojową AK. Dla harcerzy Grup Szturmowych wielkie znaczenie… » więcej 2023-03-26, godz. 07:40 K.Sobolewski: S. Nitras kontynuuje "odpiłowywanie" katolików, które to nakręca napięcie przeciw katolikom Poseł KO Sławomir Nitras kontynuuje 'odpiłowywanie' katolików, które to nakręca napięcie przeciw katolikom, a to przedkłada się na ataki na kościoły… » więcej 2023-03-26, godz. 07:30 USA/ 26 osób zginęło w wyniku potężnej burzy i tornada w Missisipi i Alabamie 26 osób zginęło w stanach Missisipi i Alabama w USA w wyniku potężnej burzy, która w piątek wieczorem wywołała niszczycielskie tornado. Setki domów zostały… » więcej 2023-03-26, godz. 07:20 W przyszłym tygodniu w Łodzi spotkanie ministerialne B9; wśród tematów przygotowania do szczytu NATO w Wilnie Przygotowanie do lipcowego szczytu NATO w Wilnie, dalsze wzmacnianie wschodniej flanki Sojuszu i sytuacja w Ukrainie będą, wśród tematów, które poruszą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »