Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 17:40 Autor: PAP

Izrael/ Szef MSZ: z ministrem Rauem omówiliśmy przez telefon ocieplenie stosunków między naszymi krajami

We wtorkowej rozmowie telefonicznej z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem omówiliśmy ocieplenie stosunków między naszymi krajami - poinformował na Twitterze szef dyplomacji Izraela Eli Cohen.

"Rozmawialiśmy też o ewentualnym powrocie izraelskich grup młodzieżowych do Polski. Minister Rau powiedział, że rozważy mianowanie nowego ambasadora" - napisał Cohen na Twitterze (https://tinyurl.com/2s46zn7p).


Szef izraelskiego MSZ dodał, że rozmowa zakończyła się obustronną zapowiedzią szybkiego spotkania.


Według strony izraelskiej była to pierwsza od ponad dwóch lat rozmowa ministrów spraw zagranicznych Izraela i Polski.


Polskie MSZ przekazało, że rozmawiano o polsko-izraelskich relacjach dwustronnych oraz sytuacji bezpieczeństwa na świecie. Poinformowało też, że podczas rozmowy minister Rau przekazał wyrazy współczucia z powodu śmierci Szewacha Weissa.


Zmarły w piątek w wieku 87 lat Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce i były przewodniczący Knesetu, został pochowany w niedzielę na cmentarzu na Wzgórzu Herzla w Jerozolimie, w kwaterze najważniejszych przywódców izraelskich.(PAP)


sm/ mal/


Kraj i świat

2023-03-20, godz. 13:10 Heidelberg/ Premier: musimy zmienić politykę UE nie w kierunku centralizacji, lecz integracji (krótka 8) Jeżeli Europa ma odegrać rolę lidera we współczesnym świecie, to musi zmienić politykę Unii Europejskiej - nie w kierunku dalszej centralizacji, lecz integracji… » więcej 2023-03-20, godz. 13:10 Heidelberg/ Premier: NATO jest najskuteczniejszym sojuszem obronnym jaki kiedykolwiek istniał (krótka9) NATO jest najskuteczniejszym sojuszem obronnym jaki kiedykolwiek istniał, będzie miał on kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w Europie - powiedział w poniedziałek… » więcej 2023-03-20, godz. 13:10 Liga hiszpańska - władze Elche zwolniły trenera Pablo Machina Zarząd ostatniego klubu ligi hiszpańskiej Elche rozwiązał umowę z trenerem Pablo Machinem - poinformowano w poniedziałek. Powodem decyzji były słabe wyniki… » więcej 2023-03-20, godz. 13:10 Bułgaria/ Kolejna ofiara śmiertelna przemytu nielegalnych migrantów, 15 migrantów rannych Jeden nielegalny migrant zginął, a 15 zostało rannych w poniedziałek nad ranem w trakcie przemytu z Turcji do Serbii w wyniku wypadku pojazdu, którym ich… » więcej 2023-03-20, godz. 13:10 Węgry/ Najdłuższa linia metra w Budapeszcie znów dostępna na całej trasie po 5,5-letnim remoncie Od poniedziałkowego popołudnia pociągi najdłuższej, trzeciej linii metra w Budapeszcie będą po 5,5-letnim remoncie ponownie kursowały na całej długości… » więcej 2023-03-20, godz. 13:00 Heidelberg/Premier: Polska doświadcza dyskryminacji ze względu na brak zrozumienia reform, które przeprowadza (kró… Polska doświadcza dyskryminacji ze względu na brak zrozumienia reform, które przeprowadza po transformacji politycznej; instytucje europejskie próbują się… » więcej 2023-03-20, godz. 13:00 Białoruś/ Ćwiczenia obrony terytorialnej w obwodzie mińskim W obwodzie mińskim w poniedziałek rozpoczęły się ćwiczenia obrony terytorialnej - powiadamiają media, powołując się na resort obrony. » więcej 2023-03-20, godz. 13:00 Legendarny twórca musicali przeżywa osobistą tragedię. Jego syn jest w stanie krytycznym Słynny kompozytor Andrew Lloyd Webber, który napisał muzykę do tak takich produkcji, jak „Jesus Christ Superstar”, „Upiór w operze”, „Koty” czy… » więcej 2023-03-20, godz. 13:00 Komendant główny SG: straż graniczna inwestuje w infrastrukturę i w nowoczesny sprzęt (krótka2) Straż graniczna inwestuje w infrastrukturę, w nowoczesny sprzęt, ale przede wszystkim w funkcjonariuszy. Przykładem tego rozwoju jest zakup nowoczesnych samochodów… » więcej 2023-03-20, godz. 13:00 Ciężko ranny w Ukrainie wolontariusz będzie operowany w Dnieprze; jego ewakuacja możliwa w weekend Ciężko raniony w Ukrainie polski wolontariusz będzie operowany w szpitalu w Dnieprze. Jego transport do Polski będzie możliwy prawdopodobnie w weekend - dowiedziała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »