Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 16:00 Autor: PAP

Mazowieckie/ Podczas prac na linii Warszawa – Kutno znaleziono przedmioty, które mogą być niebezpieczne

Podczas prac inwestycyjnych na linii kolejowej Warszawa – Kutno, pomiędzy Bednarami, a Sochaczewem pracownicy znaleźli przedmioty, które mogą być niebezpieczne. "Na miejsce wezwano służby, w tym saperów" - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski. Dodał, że na czas pracy służb wstrzymano na tym odcinku wstrzymano ruch pociągów.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13.30. Jak przekazał PAP Karol Jakubowski podczas prac inwestycyjnych na odcinku Bednary - Sochaczew, pracownicy wykonawcy znaleźli przedmioty, które mogą być niebezpieczne. "Na miejsce wezwane zostały służby, w tym saperzy. Miejsce zostało już zabezpieczone" - zaznaczył rzecznik PKP PLK.


Poinformował przy tym, że na czas pracy służb ruch na tym odcinku został wstrzymany i wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. Pociągi PKP Intercity kierowane drogą okrężną przez stację Skierniewice, natomiast dla pasażerów Kolei Mazowieckich zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.


"W związku z powyższym zostało także wprowadzone dodatkowe honorowanie biletów KM w pociągach PKP Intercity na odcinku Warszawa Wschodnia/Warszawa Gdańska – Skierniewice – Łowicz Główny w obu kierunkach" - podały Koleje Mazowieckie.


Rzecznik PKP PLK dodał również, że został powołany zespół składający się z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który ma na celu zapewnienie sprawnej komunikacji podczas prac służb na miejscu. "Informacje o zmianach w rozkładzie podawane są na bieżąco na stacjach, przystankach oraz na portalu pasażera" - zapewnił Karol Jakubowski. (PAP)


autor: Bartłomiej Figaj


bf/ jann/


Kraj i świat

2023-03-22, godz. 19:20 Gdańsk/ Zmarł Andrzej Zarębski W środę w wieku 65 lat zmarł Andrzej Zarębski - był m.in. działaczem opozycji demokratycznej czasów PRL, współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia… » więcej 2023-03-22, godz. 19:20 Książę William z wizytą w Polsce; w Rzeszowie spotkał się z szefem MON oraz polskimi i brytyjskimi żołnierzami… W środę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył Książę William, w spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami… » więcej 2023-03-22, godz. 19:20 Niemcy/ Co najmniej pół miliarda euro strat z powodu nadużyć podczas pandemii koronawirusa Za pomocą fałszywych rachunków dotyczących testów na koronawirusa i pomocy finansowej w okresie pandemii oszuści otrzymali nielegalnie wsparcie, którego… » więcej 2023-03-22, godz. 19:20 Lekkoatletyczne HMŚ - światowy czempionat w 2026 roku odbędzie się w Toruniu (krótka) Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata w 2026 roku odbędą się w Toruniu - podała w środę World Athletics. Formalnym gospodarzem imprezy będzie cały… » więcej 2023-03-22, godz. 19:20 M: Przydacz: Chiny mogą odegrać pozytywną rolę w stabilizowaniu sytuacji geopolitycznej Chiny mogą odegrać pozytywną rolę w stabilizowaniu sytuacji geopolitycznej; mają możliwość oddziaływania na Putina, by zaprzestał inwazji na Ukrainę… » więcej 2023-03-22, godz. 19:10 Łotwa/ Dyrektor ośrodka eksperckiego NATO: Rosja nie ma sił by wciągnąć kraje bałtyckie do swojej strefy wpływ… Rosja chciałaby wciągnąć kraje bałtyckie do swojej strefy wpływów, ale obecnie nie ma sił na realizację swych celów strategicznych w tych państwach… » więcej 2023-03-22, godz. 19:00 MŚ w hokeju - dwie drużyny awansują do elity Dwie drużyny awansują do hokejowej elity z mistrzostw świata Dywizji 1A, które na przełomie kwietnia i maja zostaną rozegrane w Nottingham z udziałem Polaków… » więcej 2023-03-22, godz. 19:00 Rubens, Podsiadło, sanah i Mrozu z największą liczbą nominacji do tegorocznych Fryderyków Akademia Fonograficzna ogłosiła nominowanych do nagrody Fryderyk 2023 w dwudziestu sześciu kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Najwięcej, bo aż siedem… » więcej 2023-03-22, godz. 19:00 Książę Wiliam po spotkaniu z żołnierzami w Rzeszowie: w imieniu nas wszystkich dziękuję(krótka2) W środę po południu spotkałem się w Polsce z brytyjskimi i polskimi żołnierzami, od których usłyszałem o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy; w imieniu… » więcej 2023-03-22, godz. 18:40 M. Przydacz: w czwartek przed południem prezydent przyjmie księcia Williama w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda przyjmie Księcia Walii Williama w Pałacu Prezydenckim w czwartek przed południem - poinformował PAP w środę szef Biura Polityki Międzynarodowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »