Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 15:50 Autor: PAP

Ostrołęka/ Areszt i dozory policyjne w związku z potrąceniem policjanta

Czterech młodych mężczyzn usłyszało zarzuty związane potrąceniem policjanta z Ostrołęki. Wobec jednego z nich sąd zastosował areszt tymczasowy, a w stosunku do trzech pozostałych - wolnościowe środki zapobiegawcze, tj. dozór policji i poręczenie majątkowe.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz, we wtorek ostrołęcki sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 23-letniego Krystiana S., który potrącił policjanta w trakcie próby zatrzymania do kontroli drogowej.


"Mężczyźnie przedstawiono zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji, wymuszenia przy użyciu przemocy zaniechania przedsięwzięcia prawnej czynności służbowej i spowodowania obrażeń ciała powyżej 7 dni" – przekazała rzeczniczka prokuratury.


23-latek usłyszał też zarzuty "prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu". Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Zarzuty związane z potrąceniem policjanta usłyszało również trzech kolegów Krystiana S. "Dawidowi Ch. i Adrianowi D. przedstawiono zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Hubertowi M. przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy" – poinformowała prokurator.


Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni zmieniali się za kierownicą. Dlatego zarzuty związane z prowadzeniem auta po pijanemu usłyszały trzy osoby.


W niedzielę w Ostrołęce (Mazowieckie) pijany kierowca mazdy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i potrącił policjanta. Po niespełna godzinie mundurowi zatrzymali pojazd w Łodziskach na dk 53. Autem jechało czterech mężczyzn; wszyscy byli pijani. Mieli ponad półtora promila alkoholu organizmie. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Mężczyźni, wieku od 23 do 24 lat, są mieszkańcami powiatu łomżyńskiego (Podlaskie). Potrącony policjant to doświadczony funkcjonariusz z ponad 17-letnim stażem służby. Trafił do szpitala ze złamaniem kości przedramienia i stłuczeniami.(PAP)


Autorka: Ilona Pecka


ilp/ jann/


Kraj i świat

2023-03-22, godz. 19:40 Ukraina/ Prezydent Zełenski: nakaz aresztowania to najlepsze, co może spotkać rosyjskiego zabójcę Nakaz aresztowania to najlepsze, co może spotkać rosyjskiego zabójcę - oświadczył w środę ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Rosja przegra tę… » więcej 2023-03-22, godz. 19:40 Chris Tucker chce wrócić do swojej roli z „Godzin szczytu” w czwartej części tej serii Trzy części komediowo-sensacyjnej serii „Godziny szczytu” z Chrisem Tuckerem i Jackiem Chanem w rolach głównych zarobiły w kinach na całym świecie blisko… » więcej 2023-03-22, godz. 19:40 UE/ W PE odbyła się konferencja "Ciemna strona Europejskiego Zielonego Ładu" W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się w środę konferencja pt. Ciemna Strona Europejskiego Zielonego Ładu. W wydarzeniu zorganizowanym przez europosła… » więcej 2023-03-22, godz. 19:40 Hiszpania/ Trybunał Konstytucyjny uznał ustawę o eutanazji za zgodną z konstytucją Trybunał Konstytucyjny Hiszpanii orzekł w środę, że obowiązująca w tym kraju od 2021 roku ustawa dopuszczająca eutanazję jest zgodna z konstytucją. Werdykt… » więcej 2023-03-22, godz. 19:40 Gdańsk/ Radny Przemysław Majewski domaga się wyjaśnień ws. wycinki drzew Radny Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska Przemysław Majewski domaga się wyjaśnień w sprawie wycinki drzew przy ul. Kolorowej. Miasto odpiera… » więcej 2023-03-22, godz. 19:40 M.Przydacz: nie może być tak, że wszędzie indziej izraelskie wycieczki poruszają się bez ochrony, a w Polsce tak Nie może być tak, że wszędzie indziej izraelskie wycieczki poruszają się bez ochrony, a w Polsce z nieznanych powodów ta ochrona miałaby się tak zachowywać… » więcej 2023-03-22, godz. 19:30 Synoptyk IMGW: noc już bez mrozu, w czwartek na południu nawet do 19 st. C W nocy ze środy na czwartek już nie spodziewamy się mrozów - powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. Natomiast czwartek najcieplejszy będzie na południu… » więcej 2023-03-22, godz. 19:30 Śląskie/ Marszałek województwa domaga się posiedzenia rady dialogu ws. inwestycji kolejowej CPK Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski wysłał w środę do wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka pismo ws. pilnego zwołania posiedzenia Wojewódzkiej… » więcej 2023-03-22, godz. 19:20 Gdańsk/ Zmarł Andrzej Zarębski W środę w wieku 65 lat zmarł Andrzej Zarębski - był m.in. działaczem opozycji demokratycznej czasów PRL, współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia… » więcej 2023-03-22, godz. 19:20 Książę William z wizytą w Polsce; w Rzeszowie spotkał się z szefem MON oraz polskimi i brytyjskimi żołnierzami… W środę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył Książę William, w spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »