Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 14:20 Autor: PAP

Ambasada Turcji podziękowała za pomoc i przekazała co jest potrzebne poszkodowanym w trzęsieniu ziemi

Turecka ambasada podziękowała za pomoc w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w tym kraju. Przekazała też, że dary dla poszkodowanych można przekazywać w punktach w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc rzeczową oferowaną z zagranicy, w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, które miało miejsce (...) w Kahramanmaraş-Pazarcik i objęło swoim zasięgiem bardzo rozległe tereny" - napisała ambasada Turcji.


Podkreśliła, że w tym kontekście bardzo ważne jest, aby pomoc odpowiadała faktycznemu zapotrzebowaniu i przedstawiła listę potrzebnych artykułów, która jest stale aktualizowana w porozumieniu z właściwymi organami w Turcji. "Artykuły przekazywane jako darowizny rzeczowe powinny być nieużywane i odpowiednie do warunków zimowych. Prosimy o nieprzekazywanie artykułów używanych" - poinformowała ambasada Turcji.


Przekazała też, że darczyńcy prywatni i instytucjonalni pomoc rzeczową mogą dostarczać do punktów zbiórek, które znajdują się m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.


Warszawski punkt zbiórki darów to EACC przy ul. Nadrzecznej 7B w Wólce Kosowskiej oraz Ośrodek Stowarzyszenia Türkpol przy ul. Rakowieckiej 34/7 w Warszawie.


Łódzki punkt zbiórki to Ecolines Car, który znajduje się przy ul. Łódzkiej 42 w miejscowości Rzgów. Gdański punkt zbiórki mieści się przy ul. Nad Stawem 7. Tuchomski punkt zbiórki to ELIS Prd. - ul. Gdyńska 32, a wrocławski punkt zbiórki znajduje się przy ul. Wita Stwosza 15a/2a. Natomiast krakowski punkt zbiórki to Vera Food mieszczący się przy ul. Śnieżnej 18.


Turecka ambasada przekazała, że potrzebna jest odzież zimowa dla dorosłych i dzieci taka jak: płaszcze i kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe, obuwie jesienno-zimowe, swetry, spodnie, rękawiczki szaliki, czapki, skarpetki czy bielizna.


Pozostałe rzeczy, które są potrzebne ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi to namioty, łóżka, materace (do namiotów), koce, śpiwory, gazowe ogrzewacze katalityczne, grzejniki, butle gazowe termosy, latarki, power banki i agregaty.


Potrzebne są też artykuły spożywcze (konserwy), żywność dla dzieci, pieluchy dziecięce czy środki czyszczące oraz artykuły higieniczne, w tym artykuły higieniczne dla kobiet. (PAP)


autorka: Aleksandra Kuźniar


akuz/ akub/


Kraj i świat

2023-03-31, godz. 17:40 Wielkopolskie/ Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy fragmentu S11 Jarocin - Ostrów Wlkp. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy 49 km. odcinka drogi ekspresowej S11 między Jarocinem… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 MKiŚ: w przypadku zagrożenia toksyną ze strony "złotej algi" GIOŚ powiadomi służby w ciągu godziny Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) opracował i wdrożył monitoring interwencyjny 'złotej algi' w polskich rzekach; w przypadku jej masowego zakwitu… » więcej 2023-03-31, godz. 17:40 Amerykańscy gwardziści i WOT planują rozszerzenie współpracy Rozszerzenie szkoleń prowadzonych przez Gwardię Narodową Illinois m.in. o kursy zabezpieczenia logistycznego i obrony przed bronią masowego rażenia to temat… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Ukraina/ Ślady obecności Rosjan w Buczy: ruiny domów i spalone wraki samochodów, w których ginęli ludzie Rok po wyzwoleniu spod rosyjskiej okupacji w Buczy, Irpieniu i innych miejscowościach pod Kijowem wciąż widoczne są ślady niszczycielskiej obecności wojsk… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Ukraina/ Generał Załużny: Bucza to symbol ukraińskiego oporu Bucza, która była ważnym punktem obrony Kijowa, stała się w 2022 roku symbolem oporu Ukraińców - oznajmił w piątek naczelny dowódca armii ukraińskiej… » więcej 2023-03-31, godz. 17:30 Wniosek Oscara Pistoriusa o warunkowe zwolnienie z więzienia został odrzucony Sąd w Pretorii odrzucił wniosek o warunkowe zwolnienie przebywającego w więzieniu południowoafrykańskiego lekkoatlety i biegacza z niepełnosprawnościami… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 PŚ w skokach - konkurs indywidualny w Planicy przełożony na sobotę rano Indywidualny konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy został przełożony na sobotę rano. Pierwotnie zawody miały odbyć się w… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 Podkarpackie Centrum Nauki czeka na gości, od piątku można zwiedzać wszystkie wystawy (wideo) Prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni. Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce otworzyło się dla zwiedzających… » więcej 2023-03-31, godz. 17:20 Żaryn: postępuje rosyjska dominacja nad Białorusią - również w działaniach informacyjnych Postępuje rosyjska dominacja nad Białorusią - również w obszarze działań informacyjnych - powiedział PAP pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni… » więcej 2023-03-31, godz. 17:10 PŚ szpadzistów - zawody we Francji odwołane po dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów Francuska Federacja Szermiercza podjęła decyzję o rezygnacji z organizacji zawodów Pucharu Świata szpadzistów w Saint-Maur-des-Fosses w dniach 19-21 maja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »